Jump to content

opomena pred ovrhu i kaznenu prijavu diners


sanlegica

Preporučene objave

Imam dug u dinersu 30000kn za koji sam potpisala zadužnicu i dogovorila mjesečnu otplatu. Kako nisam platila zadnjih 6 mjeseci došla mi je opomena pred ovrhu i kaznenu prijavu od odvjetničkog društva.Plaću na račun ne dobivam i nemam nikakve imovine. Zanima me što oni dalje mogu napraviti,koji je mogući scenarij?

 

Hvala puno!

P.S. Što ako nastavim dalje mjesečno plačati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema čl. 183 st. 1 OZ zadužnica ima svojstvo ovršne isprave temeljem koje ovrhovoditelj može tražiti ovrhu protiv dužnika ili jamca platca i u smislu učinka izjednačena sa pravomoćnim rješenjem o ovrsi kojim se ovrha provodi u izvansudskom postupku namirenja ovrhovoditelja. No prema st. 7 čl. 182 OZ , zadužnica ima i svojstvo ovršne isprave na temelju koje se može tražiti ovrha na drugom predmetu ovrhe.

 

Kontaktirajte odvj. ured da ste spremni dalje nastaviti plačati i pokušajte se na neki način dogovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Iz osobnog iskustva - PLATITE BILO KAKO. Odvjetničko društvo koje ih zastupa, i Ugovor koji ste potpisali sa Dinersom kad ste tražili karticu (pisan malim, malim slovima), nema šanse da išta postignete, osim da si povećate dug za troškove sudjenja, troškove njihovog odvjetnika itd.

 

Pokušajte se bilo kako dogovoriti da platite na rate.

 

Nama je sa 25000,00 kn, dug sa kamatama, sudskim troškovima itd, u 5.godina narastao na 60000,00 kn. Ovrhom skidaju oko 700,00 kn sa mirovine, ali to pokriva kamate, tako da glavnica već 5.god stoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija