Jump to content

Članstvo u stranci ?!?


ddrtzmz

Preporučene objave

Neznam gdje da pitam, pa ću postati ovdje.

 

Slučajno ili ne ali sam saznao da HDZ (barem u mom mjestu) upisuje članove bez njihovog znanja ili odobravanja.

Da ne bude prazna priča, osobno sam vidio spisak na kojem se nalazi i moja supruga koja nema pojma o tome.

 

Dali to služi za namještanje izbora, jer što će im članovi koji ih ne podržavaju?

 

I što učiniti protiv toga?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki član stranke (bilo koje) ima svoju člansku iskaznicu koja mu dokazuje status istoga.

 

Osoba kada se javlja za članstvo u nekoj stranci prvo popunjava "Pristupnicu za članstvo" u kojoj navodi svoje podatke, ime i prezime, adresu, zanimanje, te datum popnjavanja pristupnice te istu vlastoručno potpisuje.

 

Nakon toga pristupnica se tako popunjena šalje u središnjicu stranke prema mjestu u kojem se stredišnjica nalazi i djeluje, te nakon mjesec-dva na adresu osobe koja je popunila pristupnicu dolazi članska iskaznica.

 

Članska iskaznica je jedina ta koja zaista dokazuje članstvo u nekoj stranci.

 

Vas nitko ne može bez vašeg pristanka učlaniti jer je za učlanjenje u bilo koju stranku potrebna jasna volja te osoe, te potpisana pristupnica, koju nitko za vas ne može potpisati, jedinu ukoliko ste nepismeni ili ne znate čitati ili pisati.

 

Dakle, ukoliko nemate člansku iskaznicu stranke u kojoj ste član formalno-pravno vi član niste. Sve dok vam na kućnu adresu ne dođe ista vi niste član u pravom smislu.

 

A ako opet smatrate da je vas netko učlanio bez vašeg znanja te krivotvorio vaš potpis na pristupnici to morate biti jako sigurni i ono što ja preporčam je da odete doista u tu starnku i to ispitate. Jer ne treba nekoga tužiti za nešto ako nemate dokaze da svoju tužbu potkrijepite.

 

No ako je vas netko i učlanio bez vašeg znanja i pristanka vi biste trebali imati onda tu člansku iskaznicu ili će vam ista doći na adresu, a onda je ona dovoljan dokaz da je nešto učinjeno bez vašeg znanja i pristanka, te možete podignuti tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija