Jump to content

Ovrha na plaću - kredit otplaćen - nije zatvoren


deky

Preporučene objave

Dakle situacija je ovakva, u 6 mjesecu 2006. odlazim u Splitsku banku radi zatvaranja kredita, gdje mi je rečeno ukupno dugovanje, te je taj dan uplaćen taj iznos, na uplatnici je naveden poziv na br. - broj ugovora o kreditu, svrha uplate - zatvaranje kredita, žiro račun i sve ostalo.

krajem 2010. godine dolaze opomene, i ovrha na plaću kod mog poslodavca, koja se nemože izvršiti zbog trenutnih opterećenja na plaći.

U banci mi je rečeno da kredit nije zatvoren budući da nisam poslije uplate došao u banku zatvoriti kredit, iako mi službenica kada sam riješavao zatvaranje to nije ni napomenula.

Sad mene zanim da li je to legelno što oni pokušavaju naplatiti. I kakve su mogućnosti moje žalbe.

Ugovor o kreditu nažalost više nemam jer sam vjerovao da je to riješeno 2006. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mogla doći ovrha na plaću.

moglo je doči rješenje o ovrsi na plaću na koje imaš pravo žalbe u zakonskom roku (8 dana)

u zakonskom roku trebalo je uložiti žalbu i osporavati dug , u cijelosti.

ako žalba nije uložena

rješenje o ovrsi je nakon 8 dana postalo pravomoćno i kada bude postojala mogućnost naplatit će dug po pravomoćnom rješenje za ovrhu.

 

nažalost pošto nemaš ugovor o krediti (a možda ni uplatnice)

morat ćeš ponovo platiti isti dug.

potraži ugovor i uplatnice.

 

zastara potraživanja je 3 godine

nažalost pošto,pošto na rješenje o ovrsi nije uložena žalba s pozivom na zastaru potraživanja duga,morat ćeš platiti zastarjelu tražbinu .

nakon sudske odluke ili JB

zastara je 10. godina

nažalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija