Jump to content

Prijedlog za ovrhu i prigovor zastare


seppo

Preporučene objave

Danas mi je dosao prijedlog za ovrhu od komunalnog poduzeća. Zanima me kako se stavlja i ističe prigovor za zastaru potraživanja i što ako je isto poduzeće stavljalo opomene i naloge za isključenje i prije prijedloga za ovrhu. Molim da mi netko odgovori što prije...jer je nekretnina u pitanju u kojoj živi invalidna osoba!

 

I još jedno pitanje. Ako prigovor zastare potraživanja ide u većem dijelu( 90%) kako postaviti prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zastaru potraživanja komunalne naknade odnose se odredbe koje se odnose na povremena potraživanja koja proizlaze iz pravomoćnih odluka drugih tijela, a koja dospijevaju ubuduće. Prema stavku 2. članka 223. ZOO na takva povremena potraživanja koja proizlaze iz takvih odluka primjenjuju se odredbe za zastaru povremenih potraživanja koja su propisana čl. 226 i zastarijevaju za tri godine od dospjelosti svakoga pojedinog davanja.

 

Možda može pomoći:

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503331091&forum=35

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako se radi o komunalnom poduzeću rekao bih da je rijeć o neplaćenim komunalijama, a ne komunalnoj naknadi koja je u nadležnosti upravnih odjela jedinica lokalne samouprave, pa je rok zastare 1 godina od dospijeća.

Prigovorom zastare morate točno naznačiti koji dio potraživanja je zastario, dok sve ranije radnje tipa opomene i nalozi za isključenje struje ne prekidaju tijek zastare, jer ne predstavljaju pravnozaštitni zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nim3 i dioničar su u pravu, ako slučajno imate kakovu dvojbu,datum dospjeća svakog pojedinog računa usporedite s datumom kada je pokrenut postupak prisilne naplate, računa se datum kada je dobio prijedlog sud ili javni bilježnik, ako je prošla godina dana za taj konkretni račun-mjesec uložite prigovor zastare i ne bojte se , radi se o zastari poštovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dioničar je napisao:

Kako se radi o komunalnom poduzeću rekao bih da je rijeć o neplaćenim komunalijama, a ne komunalnoj naknadi koja je u nadležnosti upravnih odjela jedinica lokalne samouprave, pa je rok zastare 1 godina od dospijeća.

Prigovorom zastare morate točno naznačiti koji dio potraživanja je zastario, dok sve ranije radnje tipa opomene i nalozi za isključenje struje ne prekidaju tijek zastare, jer ne predstavljaju pravnozaštitni zahtjev.

 

 

ma da, radi se o komunalnim računima ne naknadama. znači moram naznačiti KOJI Računi su zastarjeli (specificirat po broju i datumu).I jeoš jedno mi nije jasno . U prijedlog za ovrhu priložea je vjerodostojan isprava gdje su navedeni računi koji nisu plačeni. Pošto posjedujem njihove opće uplatnice ...broj računa nisu istovjetni točnije istovjetno je par probjeva npr.

 

 

12345oooo-3 stoji u prijedlogu za ovrhu u dijelu izvatka iz poslovnih knjiga

123451245-2 stoji na računu jel mogu tako osporavati postojanje potraživanja koje nije zastarjelo. vIsina računa je ostala ista ali brojevi računa su izmjenjeni ..Inače se to komunalno poduzeće tako voli igrati pa tko nasjedne nasjedne..znači mogu li se pozvati tj. osporiti osnovanost svih potraživanja u cjelosti ??'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dovoljno je da napišete u prigovoru, PRIGOVARAM ZASTARU,nije bitno specificirati na koje se račune odnosi zastara.

Ako niste istakli u prigovoru, možete na prvom ročištu istaknut prigovor,

Da li vam je cijeli iznos u zastari?

Upozorit ću vas da ćete morati za uložen prigovor platiti sudsku pristojbu.

Za koji vam je iznos pokrenuta ovrha,pa ću vam moć malo bolje pomoć!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

SPQR je napisao:

nim3 i dioničar su u pravu, ako slučajno imate kakovu dvojbu,datum dospjeća svakog pojedinog računa usporedite s datumom kada je pokrenut postupak prisilne naplate, računa se datum kada je dobio prijedlog sud ili javni bilježnik, ako je prošla godina dana za taj konkretni račun-mjesec uložite prigovor zastare i ne bojte se , radi se o zastari poštovanje

Zastara se računa od dospjelosti svakog pojedinog računa pa do datuma na pečatu javnog bilježnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su svi tuženi računi u zastari onda vam se isplati prigovarat,ali ako nisu treba razmisliti.

Da li poduzeće koje Vas tuži ima odvjetnika,ako svoja potraživanja naplaćuje preko odvjetnika,troškovi će vam bit veliki.Racite mi iznos na koji ste tuženi,kojiki iznos od toga je u zastari i koliko vam potaržuju za troškove ovršnog postupka? pa ću vam moć konkretnije reć kolike su vam šanse i da li vam se isplati upuštat se u parnicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nim3 je napisao:

SPQR je napisao:

nim3 i dioničar su u pravu, ako slučajno imate kakovu dvojbu,datum dospjeća svakog pojedinog računa usporedite s datumom kada je pokrenut postupak prisilne naplate, računa se datum kada je dobio prijedlog sud ili javni bilježnik, ako je prošla godina dana za taj konkretni račun-mjesec uložite prigovor zastare i ne bojte se , radi se o zastari poštovanje

Zastara se računa od dospjelosti svakog pojedinog računa pa do datuma na pečatu javnog bilježnika.

 

 

ja uložim žalbu i sud stavi rješenje o ovrsi iznad snage i krene parnični postupak povodom platnog naloga znači parnice.

Pitanje je ..da li tokom parnice mogu istaknuti prigovor zastare potraživanja koji u tom vremenskom razdobulju do parničnog postupka budu zasigurno zastarjeli??

Konkrento ima jedna račun izvadak iz poslovnih knjiga..

 

dvo 28. 2 2010.

valuta 15.3 2010.

primitak kod javnog bilježnika je 7.3. 2011.

 

da li konkreno ovaj račun bude zastario ako napr. parnica bude krajem 3. mjeseca ove godine ili slijedeći mjesec.???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je jedan od tri nezastajela računa dok je gro dio (95%) duga zstarjeo.

mene samo zanima da li ova tri nezastarjela računa mogu biti zastarjeli ako bude parnični postupak te mogu li se uopče pozvati na zastaru pri tom parničnom postupku na iste...?? ili i h jednostavno platiti do parničnog postuka i time osporavati postojanje potraćivanja???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ta tri računa za koja tvrdite da nisu zastarili Neće zastarit bez obzira ako vas sud tek za 2.godine pozove jer se zastara računa kako smo prije rekli pa da se ne ponavljam.

 

Ako platite dio računa za koje kažete da su zastari do parnice velika je mogućnost da ćete izgubiti .jer plaćanje zastarjelog duga je ujedno i priznanje pa se ne možete pozivati na zastaru.

Da ste mi dali više informacija pomogla bih,ali vidim da vam pomoć ne treba.

Toliko od mene. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslao sam na pm , dvije poruke , ..

Nismo se razumjeli.ovrhovoditeljeva potraživanja sa u većem dijelu zastarjela...

mene zanima stanje do parnice...rješenje o ovrsi se stavlja van snage..koje su to pravne posljedice istog.

seppo je napisao:

Danas mi je dosao prijedlog za ovrhu od komunalnog poduzeća. Zanima me kako se stavlja i ističe prigovor za zastaru potraživanja i što ako je isto poduzeće stavljalo opomene i naloge za isključenje i prije prijedloga za ovrhu. Molim da mi netko odgovori što prije...jer je nekretnina u pitanju u kojoj živi invalidna osoba!

 

I još jedno pitanje. Ako prigovor zastare potraživanja ide u većem dijelu( 90%) kako postaviti prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seppo je napisao:

Poslao sam na pm , dvije poruke , ..

Nismo se razumjeli.ovrhovoditeljeva potraživanja sa u većem dijelu zastarjela...

mene zanima stanje do parnice...rješenje o ovrsi se stavlja van snage..koje su to pravne posljedice istog.

seppo je napisao:

Danas mi je dosao prijedlog za ovrhu od komunalnog poduzeća. Zanima me kako se stavlja i ističe prigovor za zastaru potraživanja i što ako je isto poduzeće stavljalo opomene i naloge za isključenje i prije prijedloga za ovrhu. Molim da mi netko odgovori što prije...jer je nekretnina u pitanju u kojoj živi invalidna osoba!

 

I još jedno pitanje. Ako prigovor zastare potraživanja ide u većem dijelu( 90%) kako postaviti prigovor.

Prvo primite ovrhu,pa uložite prigovor i onda dobijete od suda rješenje da se stavlja van snage rješenje javnog bilježnika i predmet se upućuje u parnični postupak.

Dakle posljedice rješenje da se rješenje o ovrsi stavlja van snage znači da se ide u parnicu i da time ovrhovoditelj ne može sudskim putem naplatiti svoja potraživanja dok se ne donese presuda odnosno dok presuda ne postane pravomoćna i ovršna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima postoje li kakve posljedice iz rješenja o ovrsi koje sud stavlja izvan snage u budućoj parnici??A tvrtla on u parničnom postupku MORA DOKAZATI da postoje nezastarjea potraživanja ...a koje ja planiram platiti u onom pravnom "vakumu" do parnice ako tvrtka bude imala interesa sudskim putem tražiti ...Mada njiova potraživanja su upitne visine. ALi o tome nekom drugom prlikom. Ali dostazanimljivom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija