Jump to content

Pritužba VPS protiv naloga o zadržavanju


anonimno

Preporučene objave

pišem pritužbu Visokom Prekršajnom sudu protiv naloga o zadržavanju. koje elemente treba sadržavati ta pritužba i o čemu konkretno VPS odlučuje kada primi takvu pritužbu? kakve su moguće odluke VPS u vezi s tim? da li je potrebno da navodim u njoj i pogreške u postupanju policajaca (koje su sve odredbe KZ-a,ZoPoliciji itd prekršili), da su me vrijeđali i omalovažavali, protupravno primjenili sredstva prisile... ako bi netko znao odgovor bio bih mu jako zahvalan... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vps o takvoj pritužbi moze odluciti da je osnovana, pa te uputiti u parnicu zbog nadoknade stete ili ju moze odbaciti kao neosnovanu. ono sto vps povodom takve prituzbe zanima je je li policija imala osnova za tvoje zadrzavanje i je li postupila sukladno svojim ovlastima, ili ih je prekoracila (ali samo po pitanju zadrzavanja!) ovo sto pises, o vrijedjanju i omalovazavanju, sredstvima prisile itd se vps ne tice, to bi mogla biti osnova za nekakvu predstavku nacelniku pu i/ili prijavu protiv policajca.../

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Nisu imali zakonske osnove da odrede zadržavanje (da ne duljim i ne navodim razlog..), e sad.. poslao sam pritužbu prije cca 3 tjedna a još nisam dobio nikakav odgovor :-? pa me zanima (ako netko s bogatim praktičnim iskustvom zna) kakva je praksa VPS-a u vezi rokova za odgovor na pritužbu? i još jedno interesantno pitanje: pokušavam saznati adresu policijske unutarnje kontrole za postupanje, ali ne ide mi baš... tražio sam i na netu i raspitivao se - bezuspješno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo za adresu interne kontrole, pitaj na 08000092, toll free. a o zakonskoj osnovi za zadrzavanje, ne znam, ali najvjerojatnije nisi u pravu... imaju oni siroke ovlasti za zadrzavanje, a druga je stvar sto ih u praksi rijetko primjenjuju....evo npr svako remecenje jrm pod alkoholom glatko prolazi pod zadrzavanje do otrijeznjenja zbog opasnosti od ponavlajnje prekrsaja, a oni ce opet pritvoriti samo totalnu budalu... a i ovo o sredstvima prisile, ne ocekuj puno, ako nisi prebijen i ako za to nemas lijecnicku dokumentaciju nemas nikakve sanse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Jesam u pravu. nisu imali apsolutno nikakve pravne osnove za zadržavanje ma koliko široko se te ovlasti tumačile. Nemaju široke ovlasti za zadržavanje, mogu ga odrediti samo ako postoji "opasnost od daljnjeg narušavanja reda i mira" - niti je bilo takvoga narušavanja, niti se iz bilo kakvih mojih postupaka moglo zaključiti da bih eventualno mogao narušiti jrm. druga je stvar što sam naletio na iskompleksirane idiote koji izigravaju šerife i ne znaju granice svojih ovlaštenja niti poznaju policijske i kriminalističke tehnike i metode koje su trebali primijeniti da bi se pronašao pravi počinitelj prekršaja. Da sam napravio prekršaj snosio bih sankcije bez ikakvog prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesam u pravu. nisu imali apsolutno nikakve pravne osnove za zadržavanje

 

sacekaj da vps kaze svoje o tome. osim sto ce reci, i obrazlozit ce.

 

Da sam napravio prekršaj

 

nista novo, cirka 90% optuzenih se izjasnjava sa "nisam kriv". jako malo od njih na kraju doista nije krivo.

 

vidi, gotovo je sad, oni su svoje napravili, ti si svoje napisao u zalbi, cekas pravorijek koji ce biti amen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesam, ali sam dobrovoljno pristupio alkotestu i ne opovrgavam rezultate (nisu ni bili veliki 0, 70). Ma nije mi jasno zašto su me privodili, niti sam pravio ikakve probleme, kulturno sam se ponašao prema njima.. zato mi je krivo i ne želim da to prođe olako. pretpostavljam da su bili frustrirani zbog nečeg ili u afektu zbog nekih događaja te večeri pa su se iskalili na meni.. a još mi nije stigao nikakav odgovor od VPS-a :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alkotestu i ne opovrgavam rezultate (nisu ni bili veliki 0, 70).

 

mozes se pozdraviti sa zalbom vps-u, odnosno sa eventualnom mogucnoscu da bude usvojena, vec samo zbog ovoga.

 

dodatno, pogresno drzis da policija ima ovlast zadrzavati samo ako postoji opasnost da ces nastaviti s cinjenjem prekrsaja, a sto je sa utvrdjivanjem identiteta, a sto ako nemas prebivaliste/boraviste tamo gdje si pocinio prekrsaj, a sto ako je u tijeku obrada zbog sumnje da je pocinjeno kd itd, itd, itd...

 

tri pitanja:

 

1-jesi li pretucen i imas li dokumentaciju

 

2-sto se tocno dogodilo, koji je prekrsaj?

 

3-koliko sati je trajalo zadrzavanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

alkotestu i ne opovrgavam rezultate (nisu ni bili veliki 0, 70).

 

mozes se pozdraviti sa zalbom vps-u, odnosno sa eventualnom mogucnoscu da bude usvojena, vec samo zbog ovoga.

 

Upravo sam ga i pitao zbog toga, sad bi netko na VPS trebao stavit na vagu: vjerovati dvojici, trojici policijskih službenika ili nekom tko ima 0.70 promila ali misli, kažem misli da to nije puno!!! :-( !!

 

Zbog toga bi vani završio ne samo na zadržavanju nego i u nekoj ustanovi za liječenje ovisnosti od alkoholizma!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

jesam, ali sam dobrovoljno pristupio alkotestu i ne opovrgavam rezultate (nisu ni bili veliki 0, 70). Ma nije mi jasno zašto su me privodili, niti sam pravio ikakve probleme, kulturno sam se ponašao prema njima.. zato mi je krivo i ne želim da to prođe olako. pretpostavljam da su bili frustrirani zbog nečeg ili u afektu zbog nekih događaja te večeri pa su se iskalili na meni.. a još mi nije stigao nikakav odgovor od VPS-a :-?

 

Ah čuj, neću ulaziti u dubioze!!

Savjetujem ti da proširiš svoja gledišta, nemoj misliti samo na sebe, jednostavno se okreni oko sebe, sagledaj sve činjenice, aspekte, nemoj samo ja, ja, ja, samo ja!!

Neznam što je bio povod policijskog postupanja, pretpostavljam vožnja pod utjecajem alkohola!!

 

Sad se stavi u poziciju policajca koji nakon alkotestiranja pusti dalje osobu kojoj je oduzela vozačku i ta osoba napravi dernek, dernek u pravom smislu riječi, zatepe nekog trećeg, četvrtog, ubije sebe samo zbog toga što je policajac procjenio da si ti bio fin prema njima!!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

 

dodatno, pogresno drzis da policija ima ovlast zadrzavati samo ako postoji opasnost da ces nastaviti s cinjenjem prekrsaja, a sto je sa utvrdjivanjem identiteta, a sto ako nemas prebivaliste/boraviste tamo gdje si pocinio prekrsaj, a sto ako je u tijeku obrada zbog sumnje da je pocinjeno kd itd, itd, itd...

 

Identitet je utvrđen na osnovi OI koju sam im predao, imam prijavljeno prebivalište u mjestu u kojem se događaj odigrao, nije bila u tijeku nikakva obrada zbog sumnje...

 

 

tri pitanja:

 

1-jesi li pretucen i imas li dokumentaciju

 

2-sto se tocno dogodilo, koji je prekrsaj?

 

3-koliko sati je trajalo zadrzavanje?

 

1- nije bilo teških fizičkih ozljeda ali imam medicinsku dokumentaciju o fizičkom i psihičkom stanju neposredno nakon događaja

2- narušavanje jrm, vrijeđanje služb osobe... i saznao sam (od osobe koja ima pristup evidenciji)da su mi naknadno dopisali još jedan prekršaj - ali ne znam koji,

3- maksimalno zakonom određeno vrijeme

 

Zahvaljujem na pokušaju pomoći, ali odmakli smo se od teme koju sam postavio. Ne trebam informacije oko primjene materijalnog prava niti nagađanja o odluci VPS-a, nego me zanima u kojem roku VPS inače odluči u takvim slučajevima i kada ću dobiti odgovor...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ah čuj, neću ulaziti u dubioze!!

Savjetujem ti da proširiš svoja gledišta, nemoj misliti samo na sebe, jednostavno se okreni oko sebe, sagledaj sve činjenice, aspekte, nemoj samo ja, ja, ja, samo ja!!

 

Sviđa mi se tvoj filozofsko razmišljanje ali ovdje se radi o budućem sudskom postupku u kojem ću ja biti optužen, a u takvim slučajajevima se iznose samo činjenice i okolnosti koje ti idu u korist (bar su nas tako učili na faksu) :-)

 

Neznam što je bio povod policijskog postupanja, pretpostavljam vožnja pod utjecajem alkohola!!

 

Sad se stavi u poziciju policajca koji nakon alkotestiranja pusti dalje osobu kojoj je oduzela vozačku i ta ...... ubije sebe samo zbog toga što je policajac procjenio da si ti bio fin prema njima!!

 

 

Nisam vozio, bio sam u privatnoj kući - što je najžalosnije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Upravo sam ga i pitao zbog toga, sad bi netko na VPS trebao stavit na vagu: vjerovati dvojici, trojici policijskih službenika ili nekom tko ima 0.70 promila ali misli, kažem misli da to nije puno!!! !!!

 

Iz toga što si rekao proizlazi slijedeće:

1. suci samo na osnovi činjenice da je osoba konzumirala alkohol presumiraju da je ista počinila prekršaj (konkretno: narušavanja jrm) - što na sudu znači: svaka osoba koja popije čašu vina je automatski počinitelj prekršaja ili kaznenog djela,

2. iskaz policajca ima jaču dokaznu vrijednost od iskaza poštenog građanina!!!!!!

 

Naravno to je sve u suprotnosti sa zakonskim odredbama ali nažalost istina je da je praksa sudova doista takva.

 

Zbog toga bi vani završio ne samo na zadržavanju nego i u nekoj ustanovi za liječenje ovisnosti od alkoholizma!!!

 

Zbog toga "vani" uopće ne bi došlo do prijave, zadržavanja, maltretiranja i ostalih iznenađenja koje su mi idioti priuštili.

 

btw. bila su dvojica policajaca, a ja imam svjedoke (u množini)

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zbog toga bi vani završio ne samo na zadržavanju nego i u nekoj ustanovi za liječenje ovisnosti od alkoholizma!!!

 

Zbog toga "vani" uopće ne bi došlo do prijave, zadržavanja, maltretiranja i ostalih iznenađenja koje su mi idioti priuštili.

 

btw. bila su dvojica policajaca, a ja imam svjedoke (u množini)

 

 

Dobro, to je tvoje mišljenje!!

 

Sutra idi u Sloveniju ili neku susjednu državu, napuši im 0.70 promila i onda nam se nakon par dana javi na forum!!

Ispričaj nam svoje dojmove iz Slovenije, pričaj nam o tome kako su te Slovenci odveli na kolače i pivo nakon zaustavljanja, ispred policijske postaje je bio crveni tepih samo za tebe, uz tepih su bile polugole trbušne plesačice sa cvijetnim aranžmanima, zatim ti je pohotna Tahičanka popušila onu stvar!!

Nakon domjenka su te otpratili do Macelja uz punu policijsku pratnju, pozdravili tei i rekli da im ponovo dođeš pijan!!!

 

Hoćeš reći da "vani" policija ne radi svoj posao??

Pitaj malo naše naturalizirane "Šveđane" kad dođu na godišnji odmor i naprave raspašoj na cestama svoje domovine!!

U Švedskoj su manji od makova zrna, kad mu se na haubu spusti policijski helikopter na autocesti i pokaže mu izmjerenu brzinu, a da ne govorim šta rade vozačima pod utjecajem alkohola!!

 

I da te na kraju pitam, kakav tretman bi trebao proći naš alkoholizirani vozač nakon što napravi prometnu nesreću u kojoj je nastradao netko tko je tebi recimo blizak??

Treba ga pustiti, što??

 

Sory, kasno sam uočio da su te alkotestirali u kući, koliko sam shvatio, međutim ostajem kod svog stajališta da bi tamo policija svoj posao odradila još represivnije!!

 

Hebote pa prijatelja su mi u Njemačkoj opkolili specijalci zato što je mjenjao ulje u automobilu na mjestu gdje se to nesmije raditi!!! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz toga što si rekao proizlazi slijedeće:

1. suci samo na osnovi činjenice da je osoba konzumirala alkohol presumiraju da je ista počinila prekršaj (konkretno: narušavanja jrm) - što na sudu znači: svaka osoba koja popije čašu vina je automatski počinitelj prekršaja ili kaznenog djela,

2. iskaz policajca ima jaču dokaznu vrijednost od iskaza poštenog građanina!!!!!!

 

to uopce nije tocno.

 

1- ti nisi samo "osoba koja je konzumirala alkohol", ti si osoba koja osunjicena zbog najmanje dva prekrsaja, oba pocinjena pod utjecajem alkohola.

apsolutno je prihvatljivo, a ovisno o slobodnoj procjeni policajca na licu mjesta, takvu osobu zadrzati do otrijeznjenja, a zbog opasnosti od ponavljanja djela.

 

2-suci vjeruju policajcima jednako kao i postenim gradjanima koji si *nepristrani*. ti kao osumnjicenik, i tvoja ekipa iz tog stana (tvoji prijatelji/rodbina), slozit ces se, nisu bas nepristrani i vjerodostojni svjedoci. ako ovome jos dodas da je doista nezivotno da bi te pritvarali (!!!) potpuno bez razloga i to jos odvodili iz vlastitog stana, mislim da je svakom ozbiljnom jasno kako ce se u ovom slucaju poklanjati sudacka vjera.

 

i jos nesto, vidim da ne zelis reci nista konkretnije sto je ok, no pazi da to "trece" djelo za koje si saznao nije kd sprijecavanja ovl. sl. 8jer omalovazavanje si vec dobio, a ocito je da je tamo bilo vecih problema kad su te iz stana privodili u policiju)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1- nije bilo teških fizičkih ozljeda ali imam medicinsku dokumentaciju o fizičkom i psihičkom stanju neposredno nakon događaja

 

ma gle, jesi li ti pretucen? pusti psihu i tvoja trenutna razmisljanja koja si govorio psihijatru, a ovaj zapisao...

imas li vidljivih ozljeda i jesu li dokumentirane? jedino je to bitno, jesu li oni primjenjivali sredstva prisile, koja, i s kakvim posljedicama po tvoje fizicko zdravlje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto je policija dolazila u tu privatnu kuću? bila intervencija po nećijoj dojavi ili što?

 

da, imali su dojavu "da se glasno pušta glazba" od strane susjede koja je vjerovatno duševno bolesna osoba - to je notorna činjenica i svi ostali susjedi to znaju i imaju problema s njom , ali ne znam jeli to njeno stanje evidentirano u zdravstvenom kartonu.. tek sam nedavno doselio i nisam imao nikakvih kontakata s njom ali sam nekoliko puta vidio da se sukobljava i s ostalim stanarima, a i iz razgovora s par susjeda sam saznao o kakvoj se osobi radi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro, to je tvoje mišljenje!!

 

Sutra idi u Sloveniju ili neku susjednu državu, napuši im 0.70 promila i onda nam se nakon par dana javi na forum!!

Ispričaj nam svoje dojmove iz Slovenije, pričaj nam o tome kako su te Slovenci odveli na kolače i pivo nakon zaustavljanja......blebet,blebet.......

 

Duhovit si stvarno, trebao bi se okušati kao komičar u sloveniji ili negdje "vani"

 

Hoćeš reći da "vani" policija ne radi svoj posao??

Pitaj malo naše........blebet,blebet...........

 

hoću reći da ja živim u hrvatskoj u kojoj se primjenjuju pozitivno pravni propisi koji vrijede za područje hrvatske a ne slovenije, švedske itd..

 

I da te na kraju pitam, kakav tretman bi trebao proći naš alkoholizirani vozač nakon što napravi prometnu nesreću u kojoj je nastradao netko tko je tebi recimo blizak??

Treba ga pustiti, što??

 

koja je svrha ovog pitanja? mislim da si promašio podforum, otiđi na kazneno. svaki daljnji komentar je suvišan...

 

Hebote pa prijatelja su mi u Njemačkoj opkolili specijalci zato što je mjenjao ulje u automobilu na mjestu gdje se to nesmije raditi!!! :-D

 

:-o

i onda ga je 40 njemačkih specijalaca u suradnji s ruskim spetznazom izrešetalo svojim heckler&koch automatima dok se on grčevito pokušavao oduprijeti inerciji užarenih metaka koja ga je zapljusnula.... i dok je padao na hladni njemački asfalt, uspio je izgovoriti svoje zadnje riječi: "ali.. samo sam sipao ulje.. arghhh". Jesu poslali i Luftwaffe na njega?? Pa nećemo pretjerivati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zip je napisao:

Pa mi jednostavno moramo cjediti iz tebe činjenice!!!

Koliko još postova treba da bude da imamo uvid u situaciju koja se događala?? :-D

 

ma nije to uopće bitno. ne želim uopće opterećivati nekoga s mojim slučajem, sam ću obaviti sav posao oko prigovora protiv PN, ročišta i sve ostalo, jer imam nekakvo predznanje (apsolvent sam na faxu). nego sam samo htio čuti od neke osobe koja ima iskustva s praktičnim radom VPS u vezi rokova, kad ću dobit odgovor i dal ću ga uopće dobit (kako je krenulo, čisto sumnjam..) :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram priznati da odmah nisam shvatio da se tvoja priča događala unutar objekta, nisi odmah pisao o kući pa sam mislio da se radi o vozaču!!

Zbog toga sam pisao o vozačima, međutim nisi nam u cjelosti ispričao svoju story!!

 

Sve mi se nekako čini da je uz sve to bilo i svađe sa murijom???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to uopce nije tocno.

 

1- ti nisi samo "osoba koja je konzumirala alkohol", ti si osoba koja osunjicena zbog najmanje dva prekrsaja, oba pocinjena pod utjecajem alkohola.

apsolutno je prihvatljivo, a ovisno o slobodnoj procjeni policajca na licu mjesta, takvu osobu zadrzati do otrijeznjenja, a zbog opasnosti od ponavljanja djela.

 

bojim se da nisi shvatio post: govori se o procesu odlučivanja kod sudaca a ne policajca. radi se o tome da sudac automatizmom zaključuje kako osoba koja je konzumirala alkohol = počinitelj prekršaja. znači da osoba koja konzumira pa i najmanju količinu alkohola je stigmatizirana i unaprijed osuđena za prekršaj koji u svom biću ne sadrži element alkoholiziranosti. kužiš?

 

2-suci vjeruju policajcima jednako kao i postenim gradjanima koji si *nepristrani*. ti kao osumnjicenik, i tvoja ekipa iz tog stana (tvoji prijatelji/rodbina), slozit ces se, nisu bas nepristrani i vjerodostojni svjedoci. ako ovome jos dodas da je doista nezivotno da bi te pritvarali (!!!) potpuno bez razloga i to jos odvodili iz vlastitog stana, mislim da je svakom ozbiljnom jasno kako ce se u ovom slucaju poklanjati sudacka vjera.

 

hm.. opet nisi razumio post. malo pažljivije čitaj, sigurno surfaš paralelno na još par stranica:-)

kao što sam rekao "...to je u suprotnosti s zakonom". naravno da je de lege lata vrijednost iskaza oba svjedoka jednak ali to, kako sam već rekao, nije tako u praksi.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve mi se nekako čini da je uz sve to bilo i svađe sa murijom???

 

ma ljudi moji, pa ja u životu nisam imao nikakva kontakta s policijom osim kad vadim novu putovnicu i osobnu, a o kakvoj kazni ili prekršaju da i ne govorim. Najbolji prijatelj mi je policajac i kako njega cijenim tako sam cijenio i posao koji je radio dok se ovo nije desilo.. Nije bilo nikakve svađe kao što rekoh, nego su valjda mislili da im lažem, čak sam ih pozvao unutra da se uvjere kako nema glasne glazbe. Žalosno je to što ispada na kraju da je jedini način da se uspije dokazati takvo njihovo postupanje - takav da je netko sve to snimio video kamerom i eventualno još da su i policajci dali svoju izjavu u kojoj priznaju da su sve te nepravilnosti u obavljanju službe i počinili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma gle, jesi li ti pretucen? pusti psihu i tvoja trenutna razmisljanja koja si govorio psihijatru, a ovaj zapisao...

imas li vidljivih ozljeda i jesu li dokumentirane? jedino je to bitno, jesu li oni primjenjivali sredstva prisile, koja, i s kakvim posljedicama po tvoje fizicko zdravlje?

 

uh... izgleda da mi je tema popularna, ne mogu stići na sve odgovoriti. a i nemam više ni volje jer vidim da mi odgovaraju i pojedine nestručne osobe.. al eto.

nisam pretučen, e sad, od mehanički nanesenih ozljeda bio je jedan popriličan hematom koji nažalost nije uveden u stanje, jer sam ga primijetio tek nakon 2 dana (na nezgodnom je mjestu) kada sam već bio u drugom gradu (daleko), otišao tamo u hitnu da to zabilježe, a oni kažu da se javim svojoj liječnici jer nije hitno. a moja liječnica 200km daleko. Primjenili su fizičku silu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bojim se da nisi shvatio post: govori se o procesu odlučivanja kod sudaca a ne policajca

 

shvatio sam te odlicno i ne, ne govori se o procesu odlucivanja kod sudaca vec bas kod policajaca. ti nisi pritvoren odlukom suda, ti si pritvoren odlukom policajca.

 

vrijednost iskaza oba svjedoka jednak ali to, kako sam već rekao, nije tako u praksi.

 

naravno da nije i tako treba biti i zato je sucu ostavljena mogucnost slobodne ocjene svih dokaza, pa tako i iskaza svjedoka.

 

veliki grijeh 1-stupanjskih prekrsajnih sudaca je sto presudjuju, ali sumnju na kz-ovu 303-jku ne prijavljuju drzavnom odvjetniku.

 

ovo je mac s dvije ostrice i doveo je da se s jedne strane po prekrsajnim sudovima prosetavaju lazni svjedoci (koje nitko ne ferma ni hej) , a s druge rijec ovlastene sluzbene ima snagu biblije.

 

ni jedno ni drugo nije dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bojim se da nisi shvatio post: govori se o procesu odlučivanja kod sudaca a ne policajca

 

shvatio sam te odlicno i ne, ne govori se o procesu odlucivanja kod sudaca vec bas kod policajaca. ti nisi pritvoren odlukom suda, ti si pritvoren odlukom policajca.

 

Ne, nisi shvatio - Ja sam govorio o procesu odlučivanja suca kod presuđivanja, što znači: gornja premisa+donja premisa = zaključak. u toj donjoj premisi činjenica da sam ja konzumirao alkohol dovodi automatski suca do konkluzije da sam počinio djelo. Dakle: ne govorim o odluci policajaca o razlozima zadržavanja, nego o odlučivanju suda o krivnji - a krivnja je kategorija o kojoj ne odlučuju policajci nego sud.

Mislim da sam sad bio dovoljno jasan. Eto onda zatvaram temu jer se ovo pretvara u trivijalno prepucavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

premisa+donja premisa = zaključak. u toj donjoj premisi činjenica da sam ja konzumirao alkohol dovodi automatski suca do konkluzije da sam počinio djelo.

 

ma ni govora, kakve premise i konkluzije, tebe tereti svjedocenje policajca, eventualno i onoga tko ih je pozvao, to je ono sto ce te ukopati, a ne cinjenica da si bio pod utjecajem alkohola sama po sebi.

 

alkohol je u ovoj tvojoj prici bitan iskljucivo kao razlog za tvoje zadrzavanje u pp, a tu ce vps uzeti u obzir tvoje alkoholizirano stanje, ali opet ne samo po sebi nego cijeneci cinjenicu da si pod utjecajem alkohola cinio prekrsaje, pa da je moguce da si ih cinio upravo zato sto si bio pod utjecajem alkohola, pa da kada bi te se u takvom stanju pustilo, da bi ih ponovio.

 

razumijem da ne mozes biti objektivan jer si osumnjicenik, ali ipak me cudi da ovo ne razumijes, obzirom da si apsolvent prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

premisa+donja premisa = zaključak. u toj donjoj premisi činjenica da sam ja konzumirao alkohol dovodi automatski suca do konkluzije da sam počinio djelo.

 

ma ni govora, kakve premise i konkluzije, tebe tereti svjedocenje policajca, eventualno i onoga tko ih je pozvao, to je ono sto ce te ukopati, a ne cinjenica da si bio pod utjecajem alkohola sama po sebi.

 

alkohol je u ovoj tvojoj prici bitan iskljucivo kao razlog za tvoje zadrzavanje u pp, a tu ce vps uzeti u obzir tvoje alkoholizirano stanje, ali opet ne samo po sebi nego cijeneci cinjenicu da si pod utjecajem alkohola cinio prekrsaje, pa da je moguce da si ih cinio upravo zato sto si bio pod utjecajem alkohola, pa da kada bi te se u takvom stanju pustilo, da bi ih ponovio.

 

razumijem da ne mozes biti objektivan jer si osumnjicenik, ali ipak me cudi da ovo ne razumijes, obzirom da si apsolvent prava.

 

On će to shvatiti za određeno vrijeme, kad on bude na mjestu gdje svakodnevno dolaze takve žalbe i to sve redom žalbe od alkoholiziranih pa ti sad budi pravičan da odlučiš tko je tu kriv a tko prav!!

 

Zato sam mu ja napisao da on sada gleda samo na sebe, a ne pita se koliko je takvih žalbi došlo na VPS!!

 

Vjerovatno su već popizdili od svega!!!

 

Neka se stavi u položaj:

 

1. Policajca koji svakodnevno guta bahate ispade i splačine alkoholiziranih građana koji ih pljuju, skidaju ih iz uniforme, prijete utjecajnim ljudima i vezama!!

2. Sudova i sudaca koji svakodnevno zaprimaju gomilu žalbi zato što je u trendu žaliti se, država se pretvorila u jednu veliku žalbu, žale se i krivi i pravi, svi se žale!!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neka se stavi u položaj:

 

1. Policajca koji svakodnevno guta bahate ispade i splačine alkoholiziranih građana koji ih pljuju, skidaju ih iz uniforme, prijete utjecajnim ljudima i vezama!!

2. Sudova i sudaca koji svakodnevno zaprimaju gomilu žalbi zato što je u trendu žaliti se, država se pretvorila u jednu veliku žalbu, žale se i krivi i pravi, svi se žale!!

 

Tako je! Osudimo ih sve!!! i ko je kriv i ko nije!!! sve na goli otok. Treba ukinit pravo žalbe... ustvari, najbolje da policajci sude na licu mjesta i da ukinemo i sudove!!!!!!!! kao judge Dread - odmah metak u čelo! :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ni govora, kakve premise i konkluzije, tebe tereti svjedocenje policajca, eventualno i onoga tko ih je pozvao, to je ono sto ce te ukopati, a ne cinjenica da si bio pod utjecajem alkohola sama po sebi.

 

alkohol je u ovoj tvojoj prici bitan iskljucivo kao razlog za tvoje zadrzavanje u pp, a tu ce vps uzeti u obzir tvoje alkoholizirano stanje, ali opet ne samo po sebi nego cijeneci cinjenicu da si pod utjecajem alkohola cinio prekrsaje, pa da je moguce da si ih cinio upravo zato sto si bio pod utjecajem alkohola, pa da kada bi te se u takvom stanju pustilo, da bi ih ponovio.

 

razumijem da ne mozes biti objektivan jer si osumnjicenik, ali ipak me cudi da ovo ne razumijes, obzirom da si apsolvent prava.

 

Ti jednostavno ne razumiješ o čemu ti ja govorim - ja nisam rekao da mene tereti činjenica da sam bio pod utjecajem alkohola, nego da će ta činjenica između ostalih prevladati kod donošenja odluke suda u odnosu na ostale činjenice, i to će utjecati na presudu! Nevezano uz razlog zadržavanja. govorim o sudskom postupku (ne VPS-a nego budućem postupku prvostupanjskog a u vezi prigovora protiv PN-a) a ne o postupku tijela policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije da treba ukinuti pravo na žalbu međutim trebalo bi umrežiti sve informacijske sustave i policijske i pravosudne!!

 

Napraviti jedinstvene profile osoba, poglavito recidivista u kaznenim djelima i prekršajima!!

 

 

U tome profilu treba stojati sve što je recimo Marko Marković napravio, tako da ako se žali prvi puta za nešto i ima elemenata da ga se oslobodi može, međutim kada se Marko Marković žali svaki dan na neki ####, treba ga odjebati odmah u startu!!

 

Čim sudac klikne na Markovu fotografiju da odmah dobije prometne prekršaje, prekršaje protiv JRM-a, kaznena djela, neplaćene kazne, pravomoćna rješenja, imena sudaca, pa neka onda donosi odluku na temelju slobodne ocjene dokaza!!!

Ako je Marko juče mlatio ženu, danas se potukao sa prijateljima u pijanom stanju, sutra izazove prometnu nesreću neka to stoji u njegovom kartonu koji se šeta od suca do suca koji odlučuju o Markovim pravima!!

 

Radi se o tome da jedna osoba vodi rat u pet, šest sudova i svugdje odglumi anđelka sa krilima, jadan, nema, skroman, kad izađe iz sudnice okrene se pokaže srednjak i kaže ko vam hebe mater!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hej bok!

I ja sam proživjela vrlo, vrlo slično iskustvo tvojemu i naravno poslah žalbu Vps-u, bilo je to prije više od dva mjeseca, ali ni traga ni glasa odgovoru, bilo kakvome. Možeš poslati predstavku načelniku PU-a, ali i tamo će te tako glatko odjeb., da ćeš se još i posramiti što si im se usudio pisati, naravno da hrvatski uber policajci nikada ne griješe ili ne daj bože neovlašteno zadržavaju ljude u ćeliji koja se duboko urezuje u čovjekovo pamćenje dok je živ. Eto, popiz. na samo prisjećanje o tome, pa sam se morala javiti svojim postom. :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

jer su ti policajici imali tri puta više pisanja nego će sadržavati tvoja žalba VPS

 

...što im inače predstavlja nepremostiv problem jer nezna isti policajac pisat i privodit :-P

 

A uz njih ima i onih koji se neznaju ni registrirati na forumu!!!

Lakše anoniumus biti!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija