Jump to content

koliko dugo


anonimno

Preporučene objave

Znam da se već o ovoj temi pisalo pa se ispričavam što opet povlačim, ali zanima me koji spisi su prioriteti od prometnih na VPS-u i kojom brzinom se uzimaju u rješavanje. Ima li nade da spis upućen ovih dana na žalbni postupak dočeka treći mjesec iduće godine negdje u kutu pa se nadam zastari, stvar je o prometnoj, ja jedini sudionik i jedini oštećeni, kazna mi je prevelika. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima li nade da spis upućen ovih dana na žalbni postupak dočeka treći mjesec iduće godine negdje u kutu pa se nadam zastari,

 

a cuj sve je moguce, ali je malo vjerojatno (pod uvjetom da ti je zalba neozbiljna i pisana samo s ciljem navlacenja zastare). nazalost sve i da docekas 3 mj. 2007 a da jos nisi dobio odbijenicu vps-a, to jos uvijek ne znaci da si se izvukao, zna se dogoditi da rjesenje vps-a dodje i sa godinu dana zakasnjenja od dana kada je doneseno, a pravomocno je danom donosenja /

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je točno i što je sramota za državu koja se smatra pravnom državom.

 

Nije mi jasno što se događa u tih godinu do godinu i pola od dana sjednice do dana dostave drugostupanjskog rješenja.

 

U svakom slučaju imao sam prilike osobno vidjeti taj cirkus pred VPS. Drugostupanjsko rješenje stranci putem prvostupanjskog suda dostavljeno je GODINU I POL OD DANA SJEDNICE VIJEĆA.

 

Toliko o apslolutinim zastarama.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma znam ljudi ja sve to, ali nije bilo alkohola, nego obična neprilagođena u kojoj je stradao moj auto i malo jedna drvena ograda, štetu sam platio, a osobno sam vidio da ljudi dobivaju tek sad zastare za žalbe upućene prije dvije godine na rješavanje. Ne možete mi zamjeriti što se pokušavam izboriti za svoje, dobio sam par tisuća kazne, što nikako ne mogu platiti i zastara mi je jedini spas. Hvala dobronamjernima, a one ogorčene shvaćam, ali tako je to u životu, dok se ne nađeš u koži, ne shvaća situaciju. I ja bih bio sretniji da nije došlo do izlijetanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e na zalost ti si "zrtva" sve veceg broja bezveznih zalbi usmjerenih na postizanje zastare koje guse vps.... a jesi li barem dobio ono sto si zelio ili je predmet pao u zastaru? /

 

Naravano da je predmet pao u zastaru.

PS Ne radi se o tzv. prometnim prekršajima, radi se o prekršajima za koje su propisane kazne od cca 25.000 - 100.000 kn

 

Mislim da su tu dva problema, prvi su naravno zastare, a drugi je pravna nesigurnost. Nakon što nastupi dan kojeg smatramo danom apsolutne zastare to bi onda i trebalo biti to. A ne da se nekome dogodi da nakon tipa 3 i pola godine od dana počinjenja prekršaja dobije recimo potvrđeno prvostupanjsko osuđujuće rješenje.

 

Sa VPS treba definitivno nešto napraviti jerbo ovo nikome ne ide na čast.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete mi zamjeriti što se pokušavam izboriti za svoje, dobio sam par tisuća kazne

 

nitko ti ne moze zamjeriti sto se koristis svojim zakonskim (ma i ustavnim) pravom, ali ni ti ne mozes zamjeriti ogorcenost nekoga tko je npr pretrpio stetu u prometnoj, a osiguranje mu porucilo da nema novaca dok ne donese pravomocno prek rjesenje ili ogorcenost jednoga od milijun tko je doista zrtva policijskog propusta ali na sudu nema ni teoretske sanse jer ga sudac navikao na muljatore vise ne samo ne dozivljava ozbiljno nego ni ne registrira sto ovaj govori..../

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija