Jump to content

hitno potrebna pomoć


gana81

Preporučene objave

Pretražujući razne forume, naišla sam i na vaš, koji mi se, moram priznati najviše svideo!Pošto mi je preko potrebna pomoć odlučila sam da vam se javim putem e-maila, i nadam se da ćete mi pomoći svojim iskustvom i savjetima!!

Imam ogroman problem, točnije to je sad već obiteljski problem!Ja i suprug živimo sami u kući njegovih roditelja, oni su se otselili u inozemstvo, i sad nama ostaje njihov problem, iako sam im ja ukazivala na opasnost i razne mogućnossti oni ne reagiraju, tako da moramo mi!

Moja svekrva je dolaskom reintegracije na prostore vukovarsko-srijemske županije, potpisala nekakav ugovor o poljoprivrednom zdravstvenom osiguranju,pošto su se oni tada bavili poljoprivredom, međutim, oni to koriste jako malo ili uopće ne koriste, ali i ne plaćaju, tako da nama stalno stiže kuverta sa sve većom cifrom, juče nam je stiglo da u roku od 8 dana moramo platiti dug koji je približno 48 000 kn, i ukoliko ne platimo, biće ovrha!E sad mene zanima, na plaću im ne mogu sjesti jer oni nisu tu, nemaju tekući rn, niti bilo šta jedino kuća i nešto zemlje.Međutim moj muž kaže da je to dolazilo i ranije ali poslije toga nije se ništa desilo!Mene iskreno to plaši, i ja bih htjela nekako toga da se riješim, e zato Vas molim da mi pomognete, recite mi Molim Vas što je najpametnije učiniti??Jedna susjeda ovdje kaže da i njoj to stiže da se ona odjavila sa zdravstvenog i da čeka nekakvu zastaru!Da li je ikako moguće da mi njih pokušamo odjaviti i da čekamo zastaru ili to nije moguće, kome da se obratimo?Da li je moguć nekakav otpis duga, nekakve molbe, ili da se taj račun plati bez kamata, jer dug je 26 000 i skoro toliko kamata 23 000.Ja i moj suprug smo, mladi, ali nezaposleni, znači nemamo nikakva primanja, njih dvoje ne žive ovdje, ali isto nemaju primanja!Molim Vas za savjet i pomoć, mnogo bi mi značilo, jako se nerviram, što ne bih smjela jer sam trudna!Svaka pomoć je dobro došla!Hvala unaprijed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dug je od 1997-1998 god.,nije se platila ni jedna rata, osobe koju su ga podnjele žive u inozemstvu, ne koriste ga, i nisu možda ni koristile!Uplatnice stižu svaki mjesec, a ovo sad je kao opomena ako u roku od 8 dana ne platimo ide ovrha!!Molim Vas ako znate, pomozite mi, kako da se riješim tog zla, jer ti ljudi ovdje nikad neće doći živiti, a nedaju se odjaviti dok se ne izmiri dug, a mi tolike pare nemamo!Neki mi savjetuju odjave iz mupa, HZMOA i HZZOA!Ne znam što raditi, oni u poreznom tvrde da nema zastare, da se mora sve platiti, a dal je baš tako????hvala Vam mnogo što ste se javili!Sigurno postoji neki zakon ........koji štiti i nas obične bijednike :vrti::vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravno gledajuci dug nije vaš i ne mozete puno uciniti, jer je od suprugovih roditelja. jedino što možete je obavijestiti ovrhovoditelja da ne znate o kakvom se dugu radi, pobijate postojanjeg istog i da osobe na koje se taj eventualni dug odnosi se nalaze u inozemstvu. bilo bi dobro kad bi u mupu izvadili potvrdu o prebivalištu, ako ustinu živite u toj kuci od 1997/98 da se vidi da vi tu zivite, i napistie im da se te osobe nalaze u inozemstvu i da ih tamo kontaktiraju jer vi niste u nista upuceni. nista ne priznajte!!

Ako ne postoji zalozno pravo ovrhovoditelja na kuci nek je roditelji prepisu na sina cim prije, dobit cete na vremenu i nece vam tako lako moci sjesti ovrha na kucu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja se ne bih obraćala ovrhovoditelju jer mislim da postupak ovrhe nije započet, mi smo dobili samo opomenu, i sve se do dan-danas svodi na opomene!!Ali kako dug raste, ja sam svjesna da mi moramo nešto uraditi sa tim!!Znači prijepis imovine bi mogao, pomoći djelomično!Ali ni to nije trajno rješenje, jer ako svekar prepiše imovinu na mog muža, dug i dalje ostaje i raste, tako da bi moj muž sa imovinom nasljedio i dug, ili se varam!???

Da li znate što o tome, kako bi se svekrva mogla toga riješiti ona bi došla ovdje ali ne znam odakle početi??da li odjavom iz Hr (prebivalište , hzzo, hzmo) mogu izbjeći dug, pošto su oni i dalje ovdje prijavljeni a ne žive ovdje!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne možete izbjeći dug u cijelosti. nešto je sigurno zastarjelo:

Rokovi zastare kod ugovora o osiguranju

 

Članak 234.

 

(1) Tražbine ugovaratelja osiguranja, odnosno treće osobe iz ugovora o osiguranju života zastarijevaju za pet, a iz ostalih ugovora o osiguranju za tri godine, računajući od prvog dana poslije proteka kalendarske godine u kojoj je tražbina nastala.

 

(2) Ako zainteresirana osoba dokaže da do dana određenog u stavku 1. ovoga članka nije znala da se osigurani slučaj dogodio, zastara počinje od dana kad je za to saznala, s tim da u svakom slučaju tražbina zastarijeva kod osiguranja života za deset, a kod ostalih za pet godina od dana određenog u stavku 1. ovoga članka.

 

(3) Tražbine osiguratelja iz ugovora o osiguranju zastarijevaju za tri godine.

 

(4) Kad u slučaju osiguranja od odgovornosti trećega, oštećena osoba zahtijeva naknadu od osiguranika ili je dobije od njega, zastara osiguranikova zahtjeva prema osiguratelju počinje od dana kad je oštećena osoba tražila sudskim putem naknadu od osiguranika, odnosno kad joj je osiguranik naknadio štetu.

 

(5) Neposredni zahtjev treće oštećene osobe prema osiguratelju zastarijeva za isto vrijeme za koje zastarijeva njegov zahtjev prema osiguraniku odgovornom za štetu.

 

(6) Zastara tražbine koja pripada osiguratelju prema trećoj osobi odgovornoj za nastupanje osiguranog slučaja počinje teći kad i zastara tražbine osiguranika prema toj osobi i navršava se u istom roku.

 

Glavno je pitanje je li kuća pod hipotekom tj. da li je osiguranje upisalo založno pravo na kuci ukoliko se ne podmiri dug. to možete provjeriti u zemljišnim knjigama. ako nije, onda se oni samo zele namiriti iz imovine ovršenika (dakle iz imovine vašeg svekra i svekrve) i mozete uciniti onako kako sam vam napisao, vi ne preuzimate dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije kuća pod hipotekom, nije još ništa, mislim da se njihve koverte odnose samo na opomene, kako možda dug ne bi zastario!!Znam da mi ne snosimo dug, ali kuća u kojoj živimo, bi trebala danas-sutra da bude naša, pa ne bih voljeli da nas neko izbaci na ulicu!!Znači jedina nam je opcija da otac prepiše imovinu na sina, pošto se osiguranje vodi na njemu!!Iz osiguranja tvrde da se sav dug mora isplatiti da nema zastare, kako to??kod vas iz članka koji ste poslali postoji zastara bar 3 god.,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kuću treba prepisti čim prije, bar ćete dobiti na vremenu. osiguranje uvijek može pokrenuti parnicu da su ovršenici (dakle roditelji) prebacili kucu na sina da se ne bi mogla sprovesti ovrha nad njom. međutim, ako roditelji imaju druge imovine osiguranju je lakše pokrenut postupak ovrhe nad tom imovinom nego se upuštat u parnicu, dokazivati da je kuca prebacivana na sina zbog izjegavanja duga i voditi dugogodišnju pravnu bitku.

zastara je kako je navedeno u članku, s time da se uvijek morate sami pozvati na nju, a priznanje duga u zastari prekida zastaru.

Dakle, nek roditelji cim prije prepisu kucu na sina koji nije duznik, nakon toga kad je sprovedeno u zemljisnim knjigama da je kuca od sina, neka kontaktiraju osiguranje, vide koliki je dug, pozovu se na zastaru onoga što je zastarjelo, a preostali dug ce morati platiti i nek se dogovore otplate na rate. s time da nisam skroz shvatio kakvo je to točno poljoprivredno osiguranje, te o nacinu njegova koristenja i da li je i u kojoj mjeri koristeno,pa oko toga se trebate posavjetovati s ljudima koji su koristili to osiguranje da znate sta trebat platiti i u kolikoj mjeri ovosno o korištanju istoga, da vam ne bi naplatiti nešto što ne trebate platiti, a i Vukovar je područje pod posebnom državnom skrbi pa možda i tu ima neka caka koja vam ide u korist.

pozdrav i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znate kakvo vam je to osiguranje, to je neko išao po kućama i pridobijao ljude-čist lopovluk, jer nakon rata i reintegracije u vukovaru ljudi nisu radili, mnogima, konkretno mojima svekru i svekrvi radne knjižice su stajale godinama u borovu (kombinat borovo)i nisu imali zdravstveno, i tako su ih navukli kao da tada za sitne pare se osiguraju svi članovi obitelji!!naravo nisu prije bile iste cijene i danas!a mislim da je samo možda svekrva koristila to osiguranje 1 god. a možda ni toliko jer je zdrava žena, asvih ovih 13-14 god..stižu uplatnice!!hvala vam u svakom slučaju na odgovoru, ja ću sa njima razgovarati i predložiti im to kao jednu od opcija, pa kako žele!!!A što mislite o tome da odjave prebivalište, jer oni to nisu učinili a svejedno ne žive ovdje da li to nešto pomaže??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odjavom prebivališta ne bi ništa postigli. i dalje bi dug ostao, oni bi bili vlasnici kuće, a osiguranje bi slalo neko vrijeme uplatnice na staru adresu i ako bi ih vi obavijestili da ne zive vise tu, trazili bi novu, i cak i da im ne date i da oni ne mogu saznati adresu u njemackoj, opet bi dug postojao, kamate bi rasle i oni bi mogli podnijeti prijedlog za ovrhu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je. Samo ne idu u poreznu, već trebaju kontaktirati osiguranje. nek im pošalju izvod iz otvorenih stavki za navodni dug. kažem navodni, jer priznanje duga u zastari prekida zastaru pa treba biti svakako oprezan. nakon toga ono što je zastarjelo, pozvati se na zastaru, ono što nije, pokušati postici nekakav dogovor. Sretno i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...
Pretražujući razne forume, naišla sam i na vaš, koji mi se, moram priznati najviše svideo!Pošto mi je preko potrebna pomoć odlučila sam da vam se javim putem e-maila, i nadam se da ćete mi pomoći svojim iskustvom i savjetima!!

Imam ogroman problem, točnije to je sad već obiteljski problem!Ja i suprug živimo sami u kući njegovih roditelja, oni su se otselili u inozemstvo, i sad nama ostaje njihov problem, iako sam im ja ukazivala na opasnost i razne mogućnossti oni ne reagiraju, tako da moramo mi!

Moja svekrva je dolaskom reintegracije na prostore vukovarsko-srijemske županije, potpisala nekakav ugovor o poljoprivrednom zdravstvenom osiguranju,pošto su se oni tada bavili poljoprivredom, međutim, oni to koriste jako malo ili uopće ne koriste, ali i ne plaćaju, tako da nama stalno stiže kuverta sa sve većom cifrom, juče nam je stiglo da u roku od 8 dana moramo platiti dug koji je približno 48 000 kn, i ukoliko ne platimo, biće ovrha!E sad mene zanima, na plaću im ne mogu sjesti jer oni nisu tu, nemaju tekući rn, niti bilo šta jedino kuća i nešto zemlje.Međutim moj muž kaže da je to dolazilo i ranije ali poslije toga nije se ništa desilo!Mene iskreno to plaši, i ja bih htjela nekako toga da se riješim, e zato Vas molim da mi pomognete, recite mi Molim Vas što je najpametnije učiniti??Jedna susjeda ovdje kaže da i njoj to stiže da se ona odjavila sa zdravstvenog i da čeka nekakvu zastaru!Da li je ikako moguće da mi njih pokušamo odjaviti i da čekamo zastaru ili to nije moguće, kome da se obratimo?Da li je moguć nekakav otpis duga, nekakve molbe, ili da se taj račun plati bez kamata, jer dug je 26 000 i skoro toliko kamata 23 000.Ja i moj suprug smo, mladi, ali nezaposleni, znači nemamo nikakva primanja, njih dvoje ne žive ovdje, ali isto nemaju primanja!Molim Vas za savjet i pomoć, mnogo bi mi značilo, jako se nerviram, što ne bih smjela jer sam trudna!Svaka pomoć je dobro došla!Hvala unaprijed!!!

 

 

 

Ako se sjećate ovog mog pitanja ja sam opet u dilemi,što sad učiniti..Naime,prije točno godinu dana preko odvjetnika smo pisali zamolbu za zastaru duga jer je eto prošlo nekih 15 godina,nismo od porezne dobili za godinu dana nikakav odgovor,što da radimo???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija