Jump to content

dug prema splitskoj banci


dela

Preporučene objave

pozz imam jedan problem i molila bih nekog da ako može mi da savjet.naime 2004 god imala sam tekući raćun u st banci na kojoj je bio minus od nekuh 50ak kuna.zaboravila sam na njega jer sam u međuvremenu ostala u drugom stanju udala se i preselila u drugi grad.nikad mi nitko nije poslao opomenu niti bilo kakvu obavjest vezano za taj minus.no međutim prije 4 mj sam dobila poziv iz neke agencije da postoji minus od 900 kn i da to moram podmiriti ili če me tužiti...naravno ostala sam šokirana nakon toliko godina!!!!!!Trenutačno sam na porodiljnom dopustu i nemam nikakvih drugih primanja ni bilo kakvu nekretninu na sebi te me zanima što mi mogu ućiniti ako im ne platim...mislim da nije fer nakon toliko god da me zivkaju jer da su mi poslali bilo kakvu obavjest prije ja bi to platila!!!Hvala na bilo kakvim odg!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmah kada ste bili informirani trebali ste otići i provjeriti o čemu se radi. Na ulazak u minus banka obračunava i posebne zatezne kamate koje se razlikuju od banke do banke. Malo je vjerojatno da je dug narastao do 900 kuna, ali svakako dobro proučite što su vam sve zaračunali (troškovi, kamate, a posebno na koji način su obračunavali kamate), za vas je bolje da što prije podmirite dug. Na žalost nije im bila dužnost obavještavati vas o stanju na tekućem računu ako nemate ugovor o slanju izvadaka na kućnu adresu, a argument će im biti i to što ih niste izvijestili o promjeni adrese. Kada sve završite, ugasite sve račune koje ne koristite i smanjite si buduće troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VRIJEME POTREBNO ZA ZASTARU

Opći rok zastare

Članak 225.

Tražbine zastarijevaju za pet godina ako zakonom nije određen neki drugi rok zastare.

 

 

vjerovnika uputiti da u sudskoj parnici potražuje zastarjeli dug.

ako stigne rješenje o ovrsi na isto rješenje potrebno je (obvezno) uložiti žalbu i osporavati dug u cijelosti

zbog zastare potraživanja duga.

uložiti i prigovor zbog anatocizma (obračuna knamatu na kamatu)

nemoj nijednom rječju izjaviti priznanje duga ili djelomičnom otplatom.

ako priznaš dug prekidaš zastaru.

 

mali mi je čudno da je dug sa 50 kuna narastao na 900,00 kuna

i to za 6 godina .

50kn x 15% x 6godin = 45 kn (kamate)

 

50kn(dug) + 45 kn(kt)= 95 kn (ukupan dug za 6 godina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kamate se neće obračunavati samo na 50 kuna. Tadašnji trenutni dug je toliko iznosio ali se i svaki mjesec povećavao najmanje za trošak održavanja tekućeg računa, slanja izvoda i svih ostalih nepotrebnih čuda koji su se ugovorili i zbog kojih se dug višestruko povećava. Sumnjam da će banka htjeti ovrhom utuživati dug jer joj odgovara ovakav oblik "kreditiranja" građana, i naravno nemojmo zaboraviti da je u ovom slučaju ugovor koji je gospođa potpisala još uvijek važeći jer još uvijek nije raskinut.

 

Stoga ako se uzme samo 5 kuna mjesečnog troška održavanja računa, glavnica se godišnje povećava najmanje za 60 kuna.

Već nakon prve godine glavnica će iznositi 110kuna na koju će se obračunavati kamata, pa tako redom...

 

Uostalom iako sramotna, "uobičajena" praksa pojedinih javnih bilježnika i sudova je upravo prihvaćanje prijedloga kojim će se obračunati zatezne kamate na jedan period i pridodati ih glavnici, pa onda ovrhom zahtijevati na preostali vremenski period naplatu ukupnog dotada obračunatog iznosa. Iako ta "nova" glavnica u sebi sadrži i segment kamate evidentno pojedincima koji kroje tuđe sudbine nedostaje poznavanje elementarne matematike ili ih jednostvno ne zanima kakve posljedice snose dužnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dela je napisao:

pozz imam jedan problem i molila bih nekog da ako može mi da savjet.naime 2004 god imala sam tekući raćun u st banci na kojoj je bio minus od nekuh 50ak kuna.zaboravila sam na njega jer sam u međuvremenu ostala u drugom stanju udala se i preselila u drugi grad.nikad mi nitko nije poslao opomenu niti bilo kakvu obavjest vezano za taj minus.no međutim prije 4 mj sam dobila poziv iz neke agencije da postoji minus od 900 kn i da to moram podmiriti ili če me tužiti...naravno ostala sam šokirana nakon toliko godina!!!!!!Trenutačno sam na porodiljnom dopustu i nemam nikakvih drugih primanja ni bilo kakvu nekretninu na sebi te me zanima što mi mogu ućiniti ako im ne platim...mislim da nije fer nakon toliko god da me zivkaju jer da su mi poslali bilo kakvu obavjest prije ja bi to platila!!!Hvala na bilo kakvim odg!!!

 

znači ako je prošlo 5 godina a u ovom slučaju od 2004 do danas prošlo je i više dolazi do zastare ?? :-? dali se onda banku može tužit za maltretiranje i javašluk prema povjereniku koji je vjerovao u pošten odnos prema klijentu i koji bi bio ishod :misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija