Jump to content

raskid ugovora o stamb.kreditu


zac1970

Preporučene objave

bok ljudi.

2007 dignuo sam stambeni kredit u chf i posto raste vec 3 g .prekinuo bih placanje.jer mi nedaju moratorij.ja placam banci 2/3 place .a nemam za zivjet?kaj god pitam banku .ko da sam sa druge planete,samo govore .placajte dalje uredno...kako da raskinem ugovor s njima,makar po cjenu ovrhe,a da mi vise ne diraju placu???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otplati kredit.

po zakonu imaš pravona prijevremenu otplatu kredita.

 

ako dođe do ovrhe banka može prodat nekrtninu i tim novcem namiriti dio duga.

ovrhom na plaću će namiriti ostatak duga (sa kamatama)

 

preračunaj si i utvrdi dali se isplati dignuti novikredit radi pokrića starog kredita

ili je bolje prodati nekretninu i podmiriti dug.

 

ako sud prodaje nekretninu ,u ovršnom postupku,postiže se znatno manja cijena a iz postignute cijene plaćaju se i troškovi ovrhe.

 

Raskid ugovora i vraćanje kredita prije roka

Članak 1024.

(1) Korisnik kredita može raskinuti ugovor prije nego što je počeo koristiti kredit.

(2) Korisnik kredita može vratiti kredit i prije roka određe¬nog za vraćanje, ali je dužan o tome unaprijed obavijestiti banku.

(3) U oba slučaja korisnik kredita dužan je naknaditi štetu ako ju je davatelj kredita pretrpio.

(4) U slučaju vraćanja kredita prije određenog roka banka ne može uračunati kamate za vrijeme od dana vraćanja kredita do dana kad ga je po ugovoru trebalo vratiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija