Jump to content

Anketa za ulazak Hrvatske u EU


euref

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovana!

 

Hrvatska se treba okrenuti sama sebi ,zaštititi dostojanstvo države i naroda ,krenuti u razvoj .Pre dugo se EU igra sa Hrvatskom i to do granica poniženja .

Stalno se pojavljuju informacije kako Nizozemska ima nešto protiv Hrvatske ,pa Britanci i sl. Nizozemska bi trebala najprije procesuirati učesnike svojih postrojbi u genocidu u Srebrenici dok se to ne desi niti Hrvatska niti Balkan se ne trebaju ponižavati pred EU i gledati EU kao spas.Ako EU neće Hrvatsku ima drugih koji hoće suradnju .Što smetaju prekomorske zemlje ,suradnja sa Rusijom i drugima na istoku?

Svaki euro primljen od EU plaća se višestruko.Ponos i integritet jednog naroda je neprocijenjiv i nije na prodaju.

 

Previše gadosti i poniženja doživljavaju mali narodi od velikih sila ,jedamput im treba nafta ,drugi put otoci i obale .Varaju se mladi ljudi kada misle da je dovoljno završiti fakultet i da će ih EU čekati raširenih ruku ,to su samo nadanja bez osnove ,jer i EU ima svojih obrazovanih i nezaposlenih .

Presude generalima samo su točka na i jasno ne u EU na takav ponižavajući način.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisujem sve što ste rekli. Nisam za ulazak u nikakav savez gdje moram ulaziti na koljenima (za klečanje postoje Crkve pa ko voli nek izvoli). Ono što mi je nevjerovatno je da nikako da naučimo iz povijesti-uvijek smo nečiji lakaji, uvijek samo sluge. U ovakvoj situaciji, pod ovakvim uvjetima-moj odgovor je NE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne,

 

- zato jer smatam da jednom jednostavnom i normalnom organizacijom naše države svi možemo živjeti ko ljudi (ne ovakvom kakva je sad)

 

- jer zapravo pojma nemamo što smo to i s kime izdogovarali i ispregovarali u tzv poglavljima i na što smo sve to pristali

 

- zbog svega onog što je rekla burn + kad se sjetim raznih lordova, demikelisa i ostalih, embarga i šikaniranja kad nam je bilo najteže, imam potrebu izvršiti određene radnje u sanitarnim prostorima

 

- zbog vlastitog iskustva, naime u dvije države članice EU žive mi članovi obitelji koji dan stupanja njihovih zemalja u tu organizaciju doživljavaju dosta taumatično i skupo po kućni proračun u svim pogledima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne

-ne ulazit u društvo gdje ćeš biti sluga nekima koji misle da su bogomdani i koji ti to jasno pokazuju

-jednom sam napisao da je oluja nešto najbolje u našoj povijesti a sada nam i to hoće oduzeti

-nažalost za to smo sami sebi krivi

-ne vjerujem da će ulaskom u eu naše gospodarstvo živnuti jer kako oživjeti nešto što je davno umrlo - nema nam pomoći

-samo je isus krist uskrsnuo i pošto su blagdani blizu

želim svim vjernicima čestitat -sretan uskrs

 

pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne.

 

Jedina korist 'približavanja' Hrvatske EU je uvođenje reda u državnu upravu, sudstvo,... i borba protiv korupcije - što smo davno mogli i morali sami napraviti.

Sve drugo je uglavnom pušiona.Prošla su vremena kada se ulaskom u EU profitiralo, bar zakratko.

 

Nakon toliko ponižavanja postavljanjem novih i novih uvjeta , dok su nas drugi preticali očito bez ispunjavanja uvjeta (Bugarska i Rumunjska posve evidentno), građani su toliko rezignirani da bi na referendumu eurofili lako mogli 'popušiti'.

Ova presuda generalima bi mogla biti presudna kapljica. Degutantno je gledati naše političare kako sada smiruju raju i očekuju čuda od žalbe.

 

E, pa referendum mora biti.

Uz malo bolju mobilizaciju protivnika ulaska i rezignaciju dobrog dijela glasača... pa, bumo vidli...

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ali ne stoga što smatram da ne bi bilo koristi od nekakve minimalne razine reda i principa, ma kako nisko bili postavljeni, odnosno što je i najvažnije i što je u biti uzrok našim svakidašnjim jadikovkama, unaprijedila bi se i učvrstila razina obrazovanja i to stvarnog ne samo po formi diplome bez sadržaja, ali ne na ovakav način, jer pazite sad u financiranju projekata iz EU fondova znatno su blaži kriteriji za dodjelu sredstava ako se radi o međugraničnoj suradnji primjerice Dubrovnika i Herceg Novog a projekt se odnosi na financiranje izgradnje Doma kulture u Dubrovniku, pa mi je taj način valoriziranja projekata dosta i proziran, jer kakve veze ima projekt u Dubrovniku s Herceg Novim, mi nismo divljaci, samo nismo imali reda i rada u svim segmentima zbog 45 godina nagrađivanja i stimuliranja nerada,primjerice sudovi udruženog rada na kojima nikad radnik ako je bio podoban nije mogao dobiti otkaz,kupovina diploma i to ne samo novcem, dodjelom građevinskih terena, kredita i slično,poznato mi je područje gdje na vrlo uskom teritoriju veliki broj profesora iz Saarajeva ima velebne vikendice,osnivanje npr. Visoke privredne škole u Zagrebu koja je trajala dvije godine a stjecala se diploma diplomiranog ekonimiste dakle VSS,ali ovi farizeji iz EU su skupina probisvijeta kojima je omogućeno igrati se crtanjem na kartama, suditi o nečemu što ne poznaju i ne razumiju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ne

 

-ovako ekonomski uništeni prelagani smo zalogaj

-sa ovako lošom i sporom državnom upravom, pravosuđem opet smo prelagani zalogaj

-sa ovakvom vrstom demokracije gdje se referendumi izbjegavaju kako god je moguće samo da narod ne bi osjetio pravu moć referenduma ne zadovoljavamo nikakve demokratske kriterije osim onih koji se odnose na krupni kapital

 

i na kraju, mi niti smo u kapitalizmu, niti smo u demokraciji, niti smo uređena država...ukratko nismo ni sitna riba, trenutno smo više kao plankton

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija