Jump to content

Vozačka dozvola - diploma za smrt ??


Crna_Guja

Preporučene objave

Mišljenja sam da treba pooštriti kriterije na liječničkim pregledima, kao i tijekom polaganja vozačkih ispita čime bi se i podigla svijest vozača.

 

Nije mi jasno, s obzirom da sam i sam sudionik u prometu (imam vozačku od 1985.god. i svake godine bez prestanka posjedujem automobil) kako neki uopće dobiju vozačku dozvolu i trijezni upravljaju vozilima te na prometnicama imaju orijentaciju kao poludjele kokoši.

 

Uočio sam i veliki broj prekršitelja koji telefoniraju dok voze, ženske populacije sa vozačkom dozvolom me više strah na cesti nego nekog iskusnog vozača koji je popio 5-6 piva (neka mi žene zamjere, ali to je tako i mislim da će se mnogi iskusni vozači složiti sa ovom mojom primjedbom).

 

Mislim i da bi dobnu razinu za polaganje vozačkog ispita trebalo podići na 21 godinu starosti, a ne ovo što se sada radi.

 

Za motocikle iznad 125 ccm iznad 25 godina.

 

Čitajte na portalima i drugim medijima koliko godišnje nastrada sudionika u prometu zbog raznih razloga.

 

Pooštriti i kazne u prometu, obavezno, pogotovo za one koji vole zaviriti u dno čašice (preko 0,5 promila).

 

Ajd, bok !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje C GUJA

i ja imam vozačku od 82g a znam da ima ljudi koji imaju vozačke i prije nego što smo se mi rodili moje je mišljenje da je u pitanju prirodna selekcija ljudi su i prije ginuli na cestama nije to ništa novo i prije je bilo loših i dobrih vozača i vozačica nitko ne zna gdje će mu biti kraj koliko samo ima slučajeva gdje ljudi poginu ni krivi ni dužni to se zove sudbina j ebi ga

 

pozdrav :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

slažem se, treba biti oprezan i prilikom hodanja cestoma, a kamoli upravljanju automobilom i sudjelovanju u prometu. nesreće se događaju svaki dan i to posebno prilikom neopreznosti vozača, dovoljna je sekunda neopreza za nesreću, zbog čega trebamo uvijek biti koncentriarani i prisutni prilikom vožnje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

ja se najviše bojim starije populacije za volanom, ne žena (to je tako jedan glup stereotip :), posebno onih koji su bili dužni napraviti liječnički pregled za obnovu vozačke. u svojoj blizini imam dva slučaja - jedna osoba od preko osamdeset godina, slabo pokretna, i jedna osoba od preko devedeset godina, koja povremeno gubi lucidnost i orijentaciju - objema su produžene vozačke za razdoblje od tri godine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija