Jump to content

blagajna???


tortica16

Preporučene objave

Poštovani,

 

firma se bavi izradom grafičkih proizvoda i grafičkih usluga, ponajviše te prodajom strojeva, elektroničkih dijelova... uglavnom zanima me na koji način da vodim knjigovodstvo? da li mi je potrebna blagajna??? bit će i putnih naloga.

 

Na koji način se može pravdati i kako se to vodi knjigovodstveno kada izvadimo novce s ŽR za te neke troškove?

 

molim vas za pojašnjenje oko toga. hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako reče Escape_clause - treba vam računovođa. Jeftiniji je od možebitnih kazni za neuredno vođenje poslovnih knjjiga koje bi vam mogla razrezati porezna uprava. Ako ste d.O.o. morate voditi knjigu blagajne i pravdati utrošeno računima. Putni se nalozi isplaćuju kroz blagajnu, pravilno ispunjeni i dokumentirani računima za troškove. Kad "izvadite novce" sa žiro računa, napišete uplatnicu i zaprimite ih u blagajnu, isplaćujete isplatnicama kojima su u prilogu računi, putni nalozi...Ali, kako mi se čini da ste apsolutni početnici, treba vam više savjeta nego mi je moguće pisati u ovim postovima - pa da ipak potražite računovođu? Uostalom, do prekosutra trebate predati i prvi kvartalni izvještaj za ovu godinu, požurite.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija