Jump to content

Službeni mobitel


raf

Preporučene objave

Poštovani,

izgleda da sam u velikom problemu.

1.

Dana 31.12.2010 istekao mi je ugovor o radu sklopljen na 3 mjeseca. Budući da sam se nadao da će isti biti produžen, kod istoga sam poslodavca radio do 21.1.2011 (tj. kad sam od sada već bivših kolega doznao da mi neće produžiti ugovor). Budući da mi se istoga dana razboljela kćer, nisam više išao raditi, a nisam nikoga više ni zvao. Dana 31.1.2011 oko 15h nazvala me tajnica direktora i rekla da je zadnji dan da uzmem svoje dokumente i da dođem po njih. Do posla mi treba više od sat vremena pa sam rekao da ću doći za koji dan. Kad sam za par dana došao po dokumente - rečeno mi je da su poslani poštom na moju adresu.

Dokumenti su došli 15.2.2011.

Naravno, prekasno za prijavu na HZZ i HZZO.

Poslao sam prijavu državnom inspektoratu u Zagrebu zbog nepravodobnog uručivanja dokumenata, ali mi se nitko od njih nije javio.

2.

Kod mene je ostao službeni mobitel koji me nitko nije tražio natrag. Na njemu su bili mogući samo VPN pozivi i slanje poruka. Sa istoga sam plaćao tramvajske karte i parkiranje auta.

Prije par dana me zovu da hitno vratim mobitel jer je navodno napravljen račun preko 50.000 kn. Rekao sam da je to nemoguće jer sam mogao potrošiti maksimalno 500 kn. Vratio sam mobitel - nisam ništa trebao potpisati.

Isti dan me opet zovu da im trebam potpisati izjavu da ja nisam odgovoran za toliki račun i da je vjerojatno riječ o nekakvoj zabuni.

Kad sam došao potpisati izjavu, dočekalo me 5 ljudi uključujući direktore.

Izjava koju su mi dali da potpišem i ovjerim kod bilježnika je takva da ja pristajem na odgovornost za cijeli iznos računa koji je nastao neovlaštenim korištenjem mobitela.

Izjavu sam uzeo, rekao da mi je neprihvatljiva - pogotovo odgovornost za račun koji još nije stigao. Na to su mi ljuto rekli da biram hoću li se sporiti s njima ili T-Com-om, ali da mi je pametnije da to potpišem i predam jer će me inače oni i T-Com zajedno "tjerati".

 

Jako sam zabrinut pa molim za dobre savjete.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpiši samo ako te prisiljavaju oržjem da potpišeš izjavu ali nepotpisivati ni tada ako nemaš pouzdanih svjedoka za prisilu.

 

ako potpišeš priznanje za dug

dug si dužan i vratiti.

Zakon o obveznim odnosima

Priznanje duga

Članak 240.

(2) Dug se može priznati ne samo izjavom vjerovniku nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamata, davanje osiguranja

 

 

traži od nazočnih da oni tebi poitpišu priznanje da ti duguju koji 100.000.000,00 kuna (a može i eurića).

 

pazi šta potpisuješ pogotovo kad si dobio otkaz

ako priznaš dug oni će lako dobiti spor.

ako ne potpišeš priznanje duga oni trebaju dokazati da si napravio račun .

u HT-u odjavi mobitel i traži isključenje broja i to pismeno preporučeni i sa povratnicom.

primerak pismena ,potvrde o preporučenoj pošiljci i povratnic čuvaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.

Naravno da im nisam ništa potpisao.

Još samo jedno pitanje: u izjavi koju su dali napisali su da sam se neovlašteno koristio mobitelom - a na obrascu zaduženje nije nigdje pisalo do kada se može koristiti. Međutim, mislim da ja ne bih trebao biti odgovoran za njihov propust - što nisu odmah tražili mobitel natrag.

Moj kum je 6 mjeseci nakon otkaza koristio službeni mobitel (samo je on za razliku od mene mogao zvati sve) pa ga bivši poslodavac nije tražio da podmiri dug koji je napravio.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

raf je napisao:

Hvala na odgovorima.

Naravno da im nisam ništa potpisao.

Još samo jedno pitanje: u izjavi koju su dali napisali su da sam se neovlašteno koristio mobitelom - a na obrascu zaduženje nije nigdje pisalo do kada se može koristiti. Međutim, mislim da ja ne bih trebao biti odgovoran za njihov propust - što nisu odmah tražili mobitel natrag.

Moj kum je 6 mjeseci nakon otkaza koristio službeni mobitel (samo je on za razliku od mene mogao zvati sve) pa ga bivši poslodavac nije tražio da podmiri dug koji je napravio.

Pozdrav.

Pa si mislio da i ti možeš isto tako? Neovlašteno si koristio službeni mobitel, da ne kažem zlorabio, radi stjecanja osobne koristi. Sad oni tebi rade isto.

U najmanju ruku bilo bi moralno da si vratio službeni mobitel na vrijeme. Da jesi, do ovoga ti ne bi niti došlo.

 

Balkanska posla...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija