Jump to content

produženje boravka


bubi10

Preporučene objave

:place: molim pomoć

državljanka sam bih,2007g sam se udala za državljana rh prvi boravak sam dobila tako što je muž bio zaposlen sve je bilo uredu dok se nije razbolio,morao je hitno operirati vratnu kralježnicu i od tada je nesposoban za posao ali mjesec prije je prestao raditi tako da je 6 mjeseci primao naknadu sa zavoda za zapošljavanje i poslije toga ga skinuli sa zavoda,

ja sam se zaposlila i od toga smo živjeli i na osnovu mog posla sam dobijala produženje boravka,ali ove godine moj poslodavac,zbo toga što nije bilo posla, nije uplaćivao,

zd.osiguranje meni nisu produžili boravak,neznam što da

radim više nemam pravo raditi to znači da trebam nazad u bih i da ga ostavim u ovakvom zd.stanju-što da radi,kome da se obratim za pimoć.

bubi10

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalite se na to rješenje. Ako Vaš poslodavac nije uplaćivao doprinose za zdravstveno osiguranje, a vi na to ne možete utjecati, ne biste smjeli biti odbijeni samo zbog toga. Ako primate redovito plaću i imate dovoljno sredstava za uzdržavanje, te ispunjavate sve ostale uvjete za odobrenje privremenog boravka, to što poslodavac duguje doprinose za zdravstveno ne smije dovesti do negativnog rješenja po Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Ne vidim razloga po kojem ocjenjujes tu proceduru nelogičnom...

Uvijek ti trebaju svjedoci ukoliko ste u izvanbracnoj zajednici odnosno vjencani list ukoliko ste vjencani, potreban je dokaz o financijskom stanju ili izjava o izdrzavanju sa platnim listama, izvodom banke itd.... Potrebna je suglasnost vlasnika stana/vl.list....

 

 

Sve je to redovna procedura i ja (iako moja supruga prolazi istu proceduru svake godine) smatram da je spomenuta procedura dobra upravo iz razloga jer na taj način treba kumulativno ispuniti sve uvjete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija