Jump to content

stari ovršni zakon-novi ovršni zakon


Nalyada

Preporučene objave

Ovo, zaista izgleda ludo....

Moja prijeteljica platila je obveze u 4mj. prošle god. U 10.mj državno odvjetništvo šalje prijelog za ovrhu za te iste obveze. Odmah poslije 31.12.2010. Fina joj blokira sve račune, zbog duga koji je plaćen i prije donošenja rješenja o ovrsi....... Mjesece je utrošila na komunikaciju sud-fina-banke.... Do dan danas ne zna gdje je njen novac koji je nestao sa računa za dug koji je platila.....

 

Moj suprug je danas dobio od javnog bilježnika, prijedlog za ovrhu gdje mu odvjetnik traži da plati odvjetničke usluge koje je on platio u gotovini, za parnicu od 1997. god.kada ga je i isplatio, ali je naravno, napisao račun 2009.

 

Poznaniku su jučer blokirani svi računi zbog kredita koji je u cjelosti otplatio prije mjesec dana. Fina traži 170 kn da mu da informacije a banka ne zna ništa jer kažu sve su učinili kako treba... Uglavnom čovjek je bez novca za nepostojeći dug jer je Fina slijepac i sad treba vremena da se to riješi...

 

Živa ludnica.... Fina se doima kao slijepac koji harači, svatko tko ima neki pečat podmeće fini-slijepcu....

Kako je sve to moguće NA TEMELJU VJERODOSTOJNE ISPRAVE ?????

U čemu je kvaka??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obratiti se u Općinsko državno odvjetništvo

protiv djelatnika FINE podnijeti kaznenu prijavu

ako blokiraju račune građana bez rješenja suda ili javnog bilježnika (potvrđene pravomoćnosti)

 

KAZNENA DJELA PROTIV SLUŽBENE DUŽNOSTI

Zlouporaba položaja i ovlasti

Članak 337.

(1) Službena ili odgovorna osoba koja s ciljem da sebi ili drugoj pravnoj ili fizičkoj osobi pribavi

kakvu neimovinsku korist ili da drugome prouzroči kakvu štetu iskoristi svoj položaj ili ovlast,

prekorači granice svoje ovlasti ili ne obavi dužnost,

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(2) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka prouzročena znatna šteta ili je došlo do teže

povrede prava drugoga,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(3) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka pribavljena imovinska korist,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do pet godina.

(4) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka pribavljena znatna imovinska korist, a počinitelj

je postupao s ciljem pribavljanja takve korist ili je prouzročena šteta velikih razmjera,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do deset godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U prvom slučaju, rješenje je donio sud na temelju "vjerodostojne isprave" ( a dug plaćen 5mj. prije toga)....

 

U drugom slučaju, odvjetnik piše račun sa datumom 2009. za usluge iz 1997. koji su mu plaćeni u gotovini i pokušava ovršiti već plaćeni dug .....

 

 

U trećem slučaju....ne zna se tko je kriv jer Fina traži prvo harač pa onda informacije....Kako čovjek da plati kad ne može ni kune dići sa računa....

 

 

Ne moram ni govoriti više o ljudima kojima fina oduzima dd. socijalne naknade i ostale zaštićene prihode, 1/3 ovrhe po zakonu je postala bezpredmetna a sve zbog slijepe Fine....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani hitno molim pomoć. Dijete sam poginulog hrvatskog branitelja, redoviti sam student te iza pokojnog oca primam podijeljenu obiteljsku mirovinu u iznosu 1.950,00 kn te invalidnu u iznosu 1,200,00 kn. Baka mi je darovala stan u kojem i danas živi ali zbog loše financijske situacije nije podmirivala redovito režije u istom stanu.

Fina mi je ovrhom sjela na žiro-račun , tekući račun i ništa od tih sredstava ne mogu koristiti. Ako to ne riješim morat ću prekinuti studij. pitanje je do kojeg iznosa mi se teretiti mirovina i da li je protuustavno obuhvatiti ovrhom i invalidninu i honorarni posao preko student servisa i što mi je činiti. U banci čak ne žele reći tko mi je ovrhom blokirao primanja. U Ministarstvu branitelja ne žele invalidninu uplaćivati osim preko Hrvatske poštanske banke a ako želiš drugu banku naplaćuju 1%, da li je i taj postupak protuustavan. Hitno molim odgovor,unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

temeljem pravomoćnog rješenja za ovrhu

koje donosi sud ili javni bilježnik

Fina je blokirala račune .

 

ako si dobila rješenje o ovrsi trebala si uložiti žalbu i osporavati dug.

možda je dug veči dio duga otišao u zastaru ako se radi o režijama na stanu gdje nakon godinu dana nastupa zastara za potraživanje duga (voda ,struja,plin,telefon,...).

 

ako nisi dobila rješenje o ovrsi traži (pismeno)u Fini kopiju rješenje o ovrsi .

traži ponavljanje postupka.

 

nisi mogla dobiti ovrhu na tuđi dug osim ako je baka uz stan darovala i dug a kao obdarenik si takav dar prihvatila.

 

ali prvo u Finu i tražiti otvaranje zaštičenog računa na koji će biti uplaćivana invalidnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Dobio sam prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika za neplaćene račune HEP-a od 16.12.2008. do 16.9.2009. na koji imam pravo prigovora u roku od 8 dana,danas mi je zadnji dan pa molim da mi pomognete.Redoviti sam student i dijete poginulog branitelja i jedino primanje mi je mirovina i invalidnina iza pokojnog oca .Već ste mi odgovorili na jedan upit vezan za ovrhu na gornja primanja koja sam prebacio na podračun u fini.Ineresira me dali imam pravo staviti prigovor zastare na gore navedene račune i kako sastaviti prigovor zastare na te račune?

Dali sam po ovrsi dužan platiti i troškove javnog bilježnika i ostale troškove ovrhovoditelja,jer sam kao dijete poginulog branitelja oslobođen plaćanja javnobilježničkih i drugih pristojbi?

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svatko od ovih koji su dobili ovrhu su mogli stavljati prigovore i nikome se ne bi blokirao račun, a ako je i blokiran za nepostojeći dug, mi tu ima lijeka.

 

Samo iz ovih postova ispada da su vjerovnici - ovrhovoditelji zli i kako li se samo usuđuju naplaćivati svoj dug.

 

Svjestan sam da se ima sve manje novca i da je tu najviše kriva država sa svojim sposobnim činovnicima i našim dragim vođama, ali ipak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 232.

(1) Zastarijevaju za JEDNU (1) godinu:

1) tražbina naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga obavljena za potrebe kućanstva,

2) tražbina radiopostaje i radiotelevizijske postaje za uporabu radioprijamnika i televizijskog prijamnika,

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

4) tražbina pretplate na povremene tiskovine, računajući od isteka vremena za koje je tiskovina naručena.

(2) Zastara teče iako su isporuke ili usluge produljene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mistral je napisao:

Svatko od ovih koji su dobili ovrhu su mogli stavljati prigovore i nikome se ne bi blokirao račun, a ako je i blokiran za nepostojeći dug, mi tu ima lijeka.

 

Samo iz ovih postova ispada da su vjerovnici - ovrhovoditelji zli i kako li se samo usuđuju naplaćivati svoj dug.

 

Svjestan sam da se ima sve manje novca i da je tu najviše kriva država sa svojim sposobnim činovnicima i našim dragim vođama, ali ipak.

 

I pored prava naplate vjerovnika postoji pravo korištenja pravnog lijeka i pravo prigovora na zastaru. U slučajevima koje sam nabrojila ima nezakonitosti i zlouporabe novog zakona kao i činjenice da Fina nema nikakve podatke o računima ovršenika pa blokira sve, što nikako ne može biti po Ustavu jer tim postupkom se građanima oduzima kompletan prihod za egzistenciju.

Neprihvatljivo je za socijalnu i pravnu državu da kriminalci mogu koristiti zastaru kao pravni lijek i da kazneno djelo ima zastaru a da se čovjeka goni godinama jer je nekad ostao bez posla i nije uspio platiti režije koje su nagnojile zelenaške kamate ....

 

Nije normalno ni da sud ne pazi na zastaru ali kad je već tako svi imaju pravo prigovora na rješenje bez obzira na manipulaciju čl. 8 Ovršnog zakona, st.1.

Pravnoj osobi koja je upisana u određeni sudski ili drugi upisnik dostava se obavlja na adresu navedenu u prijedlogu. Ako dostava na adresu navedenu u prijedlogu ne uspije, dostava će se obaviti na adresu sjedišta upisanoga u upisnik. Ako dostava ne uspije ni na toj adresi, obavit će se isticanjem pismena na oglasnoj ploči suda. Smatrat će se da je dostava obavljena istekom osmoga dana od dana isticanja pismena na oglasnoj ploči.

 

Zbog toga, neki ljudi koje znam godinama nisu znali da imaju založno pravo na nekretnini....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija