Jump to content

(____)susjedski odnosi


dario_supetar

Preporučene objave

Susjed je nedavno nešto gradio na svojem prostoru, ali je koristio zid koji se nalazi između naših dvorišta (a u vlasničkom listu glasi da taj zid pripada nama) i na njega nazidao betonski krov.

Dakle, moj zid je koristio kao svoj noseći zid.

 

Ne bih ja njemu ništa ni prigovorio zbog toga, nego je problem što se voda s tog krova slijeva u naše dvorište, točno pred naša ulazna vrata.

Zamolio sam ga da riješi pitanje odvoda vode i da voda ne curi pred naša vrata, on moje molbe ignorira.

 

Osim što voda curi, taj se zid i prlja... Inače, taj zid je sad ruglo zbog tragova vode i prašine, a do prije ove situacije smo mi svake godine farbali taj zid iz estetskih razloga. Dakle, taj zid nam zbog susjedovog nemara sad i kvari estetski izgled našeg prostora.

 

Što da radimo, ima li netko kakav savjet?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dario_supetar je napisao:

Susjed je nedavno nešto gradio na svojem prostoru, ali je koristio zid koji se nalazi između naših dvorišta (a u vlasničkom listu glasi da taj zid pripada nama) i na njega nazidao betonski krov.

Dakle, moj zid je koristio kao svoj noseći zid.

 

Ne bih ja njemu ništa ni prigovorio zbog toga, nego je problem što se voda s tog krova slijeva u naše dvorište, točno pred naša ulazna vrata.

Zamolio sam ga da riješi pitanje odvoda vode i da voda ne curi pred naša vrata, on moje molbe ignorira.

 

Osim što voda curi, taj se zid i prlja... Inače, taj zid je sad ruglo zbog tragova vode i prašine, a do prije ove situacije smo mi svake godine farbali taj zid iz estetskih razloga. Dakle, taj zid nam zbog susjedovog nemara sad i kvari estetski izgled našeg prostora.

 

Što da radimo, ima li netko kakav savjet?

 

Hvala!

 

Ako jasno stoji na papiru da je zid Vaš,a i navodite da ste pokušali mirnim putem riješit spor što prema gore navedenoj izjavi Vaš susjed se oglušuje.

Jednostavno ( ko zagorec "bum te tužl")

Trebali ste odmah po izvođenju radova prijaviti inspekciji za graditeljstvo ili možda komunalnom redaru da zaustave izgradnju do međusobnog dogovora ili izrađene potrebite dokumentacije za navedeni zid.

Nema ništa riječima na lijepo nego direktno u glavu kad se pravi "grbav". :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedno od susjedskih prava je dužnost odvođenja kišnice s krova, odnosno dužnost je vlasnika nekretnine da poduzme potrebne mjere kako kišnica koja se slijeva s njegove građevine ne pada na tuđe zemljište ili kuću.

Međutim, ukoliko je zid koji je susjed iskoristio prilikom građenja nekretnine u Vašem samovlasništvu, dakle nije riječ o zajedničkoj ogradi, u konkretnom slučaju bi se u prvom redu radilo o smetanju posjeda.

za nagrđenje zida imate pravo na naknadu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija