Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Sign in to follow this  
duhlava

dug MIO- odbijen zahtjev za zastaru

Preporučene objave

Tražila sam zastaru za dug za mirovinsko budući da se odnosi na period od 1995-1998, a više od 10 godina nisam dobila obavijest da ikome išta dugujem. No međutim odbili su mi zahtjev sa obrazloženjem kako sam 2009 dobila neko rješenje po kojem se tada nisam žalila. Ali ja to rješenje nemam, a kako godinama imam problem sa dostavom pošte jer živim malo na osami, a poštari su skloni ostavljati pošiljke u bližem i daljem susjedstvu nije nikakvo čudo, redovno tražim i nedospjele režije... Tek na dospjelu opomenu po dugu odmah sam reagirala i istraživala o čemu se zapravo radi. Ali i to navodno poslano Rješenje došlo je sa zakašnjenjem od 11 godina.

Naravno, sada se opet u roku od 30 dana mogu žaliti na odbijanje zahtjeva za zastaru.

Sve skupa rijeć je o otprilike 4000 kn, a kamate se malo po malo talože dok se ja dotipkavan i pišem unaokolo dopise.

Ako ima netko kakav mudar savjet, lijepo molim.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this