Jump to content

Upit?!


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

 

Živim u zgradi u centru Zagreba u kojoj se nalazi 18 stanova. Podrum zgrade je zapušten, devastiran je poplavama, potrebna mu je sanacija i uređenje.

 

Ja sam odlučio ponuditi stanarima obavljanje tog čišćenja, dakle platiti ga, te im izgraditi šupe za svaki stan po jednu. Za uzvrat bih tražio da mi se dio podruma da na korištenje na razdoblje od 10 godina.

 

Ono što me zanima je koje pravne korake bi trebalo poduzeti prije bilo kakve akcije.

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kao prvo trebao bi skupiti na okup svih 18 vlasnika stanova i predočit im svoj plan, što u stvarnosti i nije tako lako, barem je tako u mojoj zgradi. Koliko sam shvatio ti želiš zakupiti zajedničke podrumske prostorije koje su u suvlasništvu svih stanara. Budući da prema Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima iznajmljivanje i davanje u zakup dijelova zgrade koja nisu u etažnom vlasništvu spadaju u poslove redovite uprave, potrebno ti je za sklapanje ugovoru o zakupu, prepostavljam, poslovnog prostora natpolovična većina koja se računa po suvlasničkim dijelovima (dakle po kvadraturi, a ne natpolovična veličina svih suvlasnika). Sve ostale tvoje želje glede plaćanja zakupa u obliku pravljenja šupa i čišćenja, trajanje zakupa, stvar je dogovora između tebe i suvlasnika, a sve to je najbolje staviti na papir u obliku ugovora o zakupu posl.prostora, kako bi se kasnije mogle lako utvrditi prava i obveze obiju strana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija