Jump to content

Trudna sam sa ljubavnikom, hitno?


androida1980

Preporučene objave

Katastrofa. Iako mi je brak žalost i katastrofa i planirala sam ga privesti kraju, svojom ne pažnjom i glupošću ostala sam trudna. Moj muž ne zna da postoji netko drugi niti sluti, ali u razgovoru koji smo vodili sve ide ka tome da je razvod za nas kroz neko vrijeme vrlo izgledna opcija. Ja i drugi muškarac sa kojim sam zatrudnila smo u vezi cca 2 godine. Jako se volimo i do sada za nas malo ljudi zna. Planiramo i zajednički život i planirali smo i dijete. Međutim. Imam dijete sa sadašnjim (još uvijek mužem). Zadržavanje trudnoće, objava svega toga, skandal i sramota i sve ostalo...koliko bi to utjecalo u CZSS kod odluke sa kime će dijete živjeti. Moj muž radi posao u kojem je doma svaki drugi vikend pa me zanima kad bi tražio u centru da ona živi sa njim kolike su njegove šanse, akolike moje. Malo je doma. Ja ne radim, odnosno radim jedan honorarni jako dobro plaćen posao. Tako da nisam bez prihoda, ali su oni na crno pa ne znam smijem li ih spomenuti. Moja odluka je hitni pobačaj, ali zanima me kad bih odlučila zadržati dijete je li vjerojatno da bih zbog načina na koji sam zatrudnila ostala bez ovog dijeteta. Zbog toga sam spremna na pobačaj odmah. Nikako ne bih mogla zamisliti izgubiti dijete, odnosno da ne živi samnom.

Kako centar gleda na ovakvu situaciju i da li smatra da sam zbog toga manje dobra majka ili što već. ne znam kako se pametnije izraziti s obzirom koje sam si s*anje priuštila. Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaka čast na brisanju goodia, on je sigurno bezgrešan.

 

nemam iskustva, samo vam želim reći da je sve to za ljude, da se najmanje trebate brinuti što će ljudi reći, a niti CSS ne bi trebao to gledati, barem što se propisa tiče (ne postoji više institut krivnja za razvod braka). Želim vam sreću.

 

Prvo recite mužu. Vjerojatno će prvo biti šok, ali mžda se uspijete s njim dogovoriti. Očito ste oboje bili lijeni za rastavu. I radite što vam srce govori. Nemojte pobaciti samo iz straha da nećete dobiti dijete, ako to zaista ne želite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

androida1980 je napisao:

Moj muž radi posao u kojem je doma svaki drugi vikend pa me zanima kad bi tražio u centru da ona živi sa njim kolike su njegove šanse, akolike moje.

Ovo je vrlo loše za "njegove šanse".

 

Preporuku da se obratite mužu i upoznate ga sa cijelom pričom primite zaozbiljno, jer će se njega smatrati ocem djeteta ako se ne stignete razvesti i opet udati do djetetovog rođenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivica75,

 

propovijedi ostavite za nedjeljni termin, osim u slučaju da ste direktno zainteresirana stranka (npr. gorespomenuti muž). A i u tom slučaju bi takve komentare davali na drugom mjestu. Objavu ne brišem isključivo iz "pedagoških" razloga za eventualne sljedeće najmere objava istog stila.

 

Objašnjenje: na pravnom portalu ne možemo biti toliko licemjerni pa se "zgražati" nad onim sa čime se naročito u podforumu Obiteljskog prava svakodnevno susrećemo (radilo se o muškarcima ili ženama, nebitno).

 

Nadam se da sam bila dovoljno jasna.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da niko nije dovoljno "svet" da bi mogao olako osuđivati bilo koga.Iza pustog moraliziranja najčešče se krije dobra doza licemjerja. Toliko o tome.

 

Što se Vaše priče tiče, život piše drame, niste ni prvi ni posljednji. Jedna stvar mi nije jasna.Ako imate partnera koji vas voli, sa kojim ste ionako planirali zajednički život, čemu pobačaj?

što mislite, kako će taj čin djelovati na budućnost nove veze?

Mogli ste se odseliti i do sad. Mogli ste u dvije godine izvanbračne veze i pripremiti i supruga i dijete na ono što će se desiti.

Moj je savjet da razgovarate sa suprugom, možda djelomično otvoreno, da se čovjek stigne suočiti sa situacijom,

da se odselite sa djetetom, pokrenete razvod, a za trudnoću ne mora ni saznati isti dan, zar ne? U svakom slučaju morati ćete pojesti g.... . :zdero: Ne zaboravite pritom na ono što će Vaše dijete proživjeti. Nastojte ostati u dobrim odnosim sa suprugom.

Što se tiče zadržavanja djeteta koje već imate, u našem sistemu, majka uvijek ima prednost. :raspa:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odluka o tome dali ćete roditi dijete je isključivo na Vama i niti jedan CZSS Vas zbog toga neće okarakterizirati kao "lošom majkom" zbog te odluke, niti Vam itko ima pravo oduzeti dijete zato što se ga začeli dok ste u braku sa drugim.

 

Pravno gledano dijetetu će se automatski nažalost u rodni list pisati ime oca - ime Vašeg supruga. No, to će se u rodnom listu promijeniti nakon postupka dokazivanja očinstva, ili jednostavnog postupka na sudu gdje se Vaš trenutni suprug odriče očinstva (a istovremeno i pravi otac može proznati očinstvo usmenim putem, naravno ukoliko želi).

 

Ukoliko nitko ne pokrene postupak u kojem želi skrbništvo nad djetetom kojeg očekujete, Vi nepobitno imate sva prava.

 

A i ukoliko pokrene - mora imati jake dokaze da ste loša majka (npr. da ste krivi za nasilje u obitelj, ukoliko ste alkoholičar ili sl., nezaposlenost nije Vaš izbor, niti Vas opisuje kao lošom majkom).

 

A Vi ako smatrate da ste sposobni brinuti se za svoju djecu, nikako se nemojte odlučiti na pobačaj zbog pravnih stvari koje ćete polako i sigurno riješiti u svoju korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Htjela bih samo reči da suprugu kažete samo onoliko koliko smatrate da je nužno za rastavu. Nikako, ali baš nikako ne spominjite ljubavnika, vezu i koliko traje, a ni u kom slučaju ne recite da ste trudni s drugim čovjekom!!!!

To je napad na muški ego i koliko god da ste si dobri i da je on isto svjestan da vam je brak pred raspadom, zagorčat će vam život do maximuma.

Ja sam bila glupa i blesava, mislila sam da je ok da kažem istinu pa sam se dobro zaj.....

Recite mu da ste nesretni, ne zadovoljni,...bilo što samo ne da volite drugog čovjeka.

Želim vam puno sreće i jake živce.

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovječe, austrijske feministkinje su me " odgojile i bilim mlikom zadojile" još ranih osamdesetih...a vidi, paradoksa, gotovo da zazivam šerijatske zakone...

 

kakva ljubav, kakvi leptirići, kakav muški ego....govorimo o relativizaciji ( konzumentsko - materjalističkoj ) svih pojmova iz interpersonalnih odnosa i civiliziranog odgovornog ljudskog ponašanja i negaciji najosnovnije logike...

 

Kao i uvijek, bit problema je što se odgovorni i racionalni zakonski okvir mora primjenjivat na neodgovorne i neracionalne ljude.

 

Bitna je individualizacija...ako već "Dangerous and Severe Personality Disorder ACT" ne može biti primjenljiv na sve, bar nekakav standard individualizacije....to i jučer , to i danas rade sudski vještaci, tzv. psiholozi pri CZSR, razne Poliklinike, ponekad čak i oni koji bi trebali-psihijatri...ali loše, nedosljedno i diskriminatorski....u skladu s trenutnim javno politički ispravnim i tzv. društveno prihvatljivim stavovima...

 

ne zaboravimo, neodgovorne i neracionalne osobe, odnosno osobe s ponašanjem , postpcima i odbrambenim mehanizmima koje bitno odstupaju od vrijednosti okoline ( primjerice, osobe s PD )bolje funkcioniraju u strogo strukriranim društvenim odnosima. Zvali se ti odnosi viktorijanski, šerijat, ili kakva već god društvena opresija - ona je bolja nego ovo što imamo sad...

 

Jer niti seksualna prava nisu temeljna ljudska prava ako krše prava drugih osoba.

 

Čak su i bonobo čimpanze svoju seksualnost odredile "društvenim dogovorom", a mi iz napredne zapadne civilizacije imamo dvostruka mjerila. Nema večih licemjera od onih koji tvrde "pa svi to rade". Dok nešto ne možemo nazvati pravim imenom nema tu slobode....nema više ničega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad netko (bilo tko) dođe po savjet i/ili tuđa iskustva, npr. na situaciju "trudna sam s ljubavnikom" ili "imam ljubavnicu i želim se razvesti" prvenstveno se očekuje informacije, umjesto "ti si 'vakva/ 'nakva/ 'vak'i/ nak'i". Ako je što sigurno, sigurno je da to neće pomoći riješiti tekući, a već postojeći problem.

Jednako tako, kad bi bilo pitanje kako smanjiti ili povećati iznos uzdržavanja, ne očekuje se prije svega razglabanja "A 'el ti znaš da djeci trebaju pare?, "A 'el bi ti zarađivao/la na drugome?" i sl., već savjet/pomoć/iskustvo pružanjem zatražene informacije koja će biti dobronamjerno dodatno obrazložena (ili ne).

Koliko je meni poznato, a poznato mi jest, ovakve vrste foruma ne postoje zato da bi lijepili verbalne etikete pa ih zbrajali, već pomogli korisnom informacijom i objašenjenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Moj savjet ti je da pokreneš postupak što prije i da se dogovoriš sa mužem da ti potpiše sporazumni. Uz normalne odnose, gotovi ste za 4-5 mjeseci.

Ni u ludilu mu ne govori da si trudna i da imaš drugog, jer će se pretvoriti u čudovište (iako to nikad ne bi rekla, iako nije pokazivao da mu je stalo).

U svakom slučaju, napravi što god treba da se dijete ne rodi u tom braku, jer se automatski računa da je muževo i dobiva njegovo prezime. Naknadno imaš puno zavrzlama oko dokazivanja i promjena.

 

 

Ne obaziri se puno što će ti drugi reći i što će drugi misliti. Vjeruj, mi, kad sve to krene, da si najčišća, ljudi već izmisle svoju verziju, plus je ostavljena strana dodatno začini. Na kraju, ne možeš se osloniti na nikoga osim na sebe.... i tu je najbitnije da si na čistu sama sa sobom.

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Koliko razumijem, sad je najvažnije s ocem djeteta dogovoriti način na koji će dijete i nadalje imati oba roditelja bez obzira na vašu rastavu. Sve je ostalo nebitno, i otac i vi ste već veliki i morate se moći nositi sa svojim odlukama, postupcima i razmišljanjima.

Budete li se oboje uspjeli usredotočiti na dobrobit zajedničkog djeteta umjesto da se bavite time tko je što komu i zašto, umjesto da jedno drugomu predbacujete i koristite dijete kako bi pokazali da ste vi baš sve NAJ, sve će biti najbolje što može biti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slažem apsolutno sa svime što je rečeno od strane "Moderatora". Neke komentare primjerice od tako zvanog "veterana" (sam će sebe prepoznati u mojoj kritici) smatram prepotentnim. Ja također imam visoku izobrazbu i mogla bih se izražavati tako da me ama baš nitko ne razumije, odnosno da se pravim "pametna i obrazovana" (u tom slučaju bih sama sebi preporučila da si potražim psihijatrijsku pomoć jer mi ego, super-ego i id nisu u balansu). No, to nije predmet rasprave nego "kritika" kolege (uffff....sa kojima se stalno susrećem).

Mladoj gospođi ću ukratko i jednostavnim jezikom reći da nitko od nas nema pravo suditi drugoga....doista, zar smo svi tako "bezgrešni"?!? (moš'misliti). Ja bih također možda ipak savjetovala da polako (postepeno) kaže sadašnjem suprugu za ne-sklad u braku, neslaganje karaktera, prešutjela bih za početak nevjeru i trudnoću i probala što prije pokrenuti razvod tako da prođe što mirnije. To je važno i za bebu koju nosite jer po meni abortus nije rješenje, iako ni po tom pitanju nikada ne sudim već samo predlažem. Ako se uistinu volite sa vašim novim čovjekom, ostavite dijete kao plod te ljubavi jer možda je upravo zato i začeto. Zapamtite, sve u životu ima svoj smisao. Možda je dijete upravo razlog - povod da konačno pokrenete parnicu za razvod braka, koju nikako do sada niste pokretali. Ne ulazim zašto, no sada je vrijeme da to učinite jer iz svega je vidljivo da taj brak nema opstanka. Dijete vam sigurno neće oduzeti, vi budite diplomata i polako o svemu razgovarajte sa sadašnjim suprugom. Nadam se da će vam onaj drugi čovjek u svemu biti moralna potpora, i radi vas i radi vašeg (zajedničkog) još nerođenog djeteta.

Sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

bok svima,ja sam nova ovdje pa bi vas molila pomoc.imam 4-godisnjeg sina i ozbiljno razmisljam o rastavi jer sam proslo od svog muza i fizicko i psihicko zlostavljanje (vise puta).bila sam na policiji i prijavila ga za zlostavljanje di je on noc proveo u pritvoru(to mi nikada nece zaboravit),ja sam uzela djete i otisla kod majke,na kraju sam mu se vratila jer sam ostala bez posla i zbog djeteta.sada se sve to smirilo zapravo svako vodi svoj zivot on je u svojem svjetu ja u svojem,nasla sam drugog covjeka skojim bi voljela pocet a prvo moram se rastat pa bi vas htjela pitat kakve imam sanse za dobivanje djeteta?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija