Jump to content

Teretovnica


anonimno

Preporučene objave

Molim Vas da mi pomognete oko nedoumice.Naime,moja je majka 10.5.1996.godine založila nekretninu pod hipoteku za određenu svotu novca i do danas teretovnica na taj objekat nije skinuta iako je ona vratila dug.Zanima me tko treba skinuti teretovnicu?Da li je to odvjetnik koji je zastupao tužitelja ili to može učiniti očev odvjetnik?Objekat naime glasi na moga oca,a on i majka su se u međuvremenu rastali.Napominjem da od nje više niti glasa ali sigurno je samo da je vratila dug.Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Molim pojašnjenje glede zastare.

Imam sličan slučaj, s tim da je kredit uzet u banci 1973.(na rok manji od 5 godina), vraćen, ali nikada nije tražena brisovnica. Te banke više nema, pravnog sljednika ne mogu naći (to je priča za posebnu temu), pa mi je zastara jedini izlaz.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

boromir je napisao:

Imam sličan slučaj, s tim da je kredit uzet u banci 1973.(na rok manji od 5 godina), vraćen, ali nikada nije tražena brisovnica. Te banke više nema, pravnog sljednika ne mogu naći (to je priča za posebnu temu), pa mi je zastara jedini izlaz.

 

U vašem slučaju proteklo je više od 30 godina od trenutka kada je novac trebao biti vraćen, pa možete tražiti brisanje tereta zbog zastare.

 

Ako je banka otišla u stečaj (provjerite na trgovačkom sudu), mogli ste već prije zatražiti brisanje tereta po toj osnovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija