Jump to content

Prigovor na ovrhu koja je već blokirala račun


bondgirl

Preporučene objave

Vrlo slična situacija s Vipnetom. Pokrila sam dug prije 5-6 godina, nemam nikakav dokaz jer ne čuvam potvrde toliko dugo. Prije dva mjeseca dobivam poziv ovrhovoditelja od odvjetničkog ureda Orsata Miklenića i telefonskom razgovoru doznajem da dugujem Vipnetu za kamate. Rekli su mi da neće pokretati ovršni postupak budući da je ostao neplaćen još samo iznos kamata i dali mi broj računa na koji trebam uplatiti preostali iznos. Prije 4 dana dobivam obavijest iz banke da mi je račun pod ovrhom, stanje na računu 0 kn, a kreditna kartica blokirana. Inače ostvarujem prihod preko ugovora o djelu i iznos koji mjesečno primam mi ovisi o broju odrađenih sati. Znači ako nemam fiksi mjesečni prihod mogu mi uzeti sve odjednom? Mogu li nešto poduzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,meni to nije jasno kako oni tako javno i masovno mogu kršiti zakon i blokirati sve dok ti ne podmiriš dug,pa kako da ga podmirim kad nemogu do plaće,a novci stoje na računu,oni to neuzimaju,a kamate rastu....vrlo lukavo!

I što je najgore nemaš se kome obratiti!

 

Da i sjest će ti na te novce koje dobivaš,jer mogu eto ja sam ti primjer...čemu onda taj Ovršni zakon!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovršni zakon nije tu da bi se štitili dužnici, nego da bi se pravomoćne odluke državnih tijela provodile u djelo. Po ovršnom zakonu se djeluje kada osoba koja mora postupiti po nekoj odluci kondemnatornog karaktera to ne učini u paricijskom roku (rok koji je ostavljen za dobrovoljno izvršenje te obveze). I taj je zakon koji bi trebao pokazivati efikasnost represivnog aparata (civilnog dijela).

 

Ovršni zakon nije donesen da se zaštite dužnici od zločestih ovrhovoditelja, nego da se zločestim ovrhovoditeljima omogući brža (lakša) pravna zaštita u ostvarivanju svojih interesa (pravomoćno određenim odlukama suda ili druge državne vlasti).

 

Ako se ovrha vodi na temelju neke isprave čiji ne znate sadržaj, FINA vam može dati presliku te isprave ili osnovne podatke o njoj: broj ovrv ili broj klase i ur.br.

 

Ako se ovrha vodi za neki nepostojeći dug, imate pravo pod određenim uvjetima osporavati takvu ovrhu i svoja prava dokazivati u parnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam niti tvrdila da Ovršni zakon štiti dužnike,ali nije nikako u redu da mi se blokira račun u potpunosti,a opet sa druge strane neuzimaju novce sa računa...jer da su uzeli novce prije 3 tjedna kamata bi bila manja nego recimo danas...jel?

I da pisala sam žalbu Županijskom sudu protiv zločestih ovrhovoditelja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

imate jako puno postova vezano za blokade računa, gdje stoji da u FINA-i možete popuniti formular da Vam se na poseban račun izdvajaju sredstva zaštićena od ovrhe.

Što se žalbe tiče: u žalbi se ne možete pozvati na blokadu cijelog računa, a pitanje je da li ste žalbu/prigovor poslali na pravu adresu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim struku, koja brani ozakonjenu nezakonitu otimačinu da odgovori samo na jedno jedino pitanje....

Kada se ovrhom naplati dug koji je već odavno u zastari (sud nije dužan po službenoj dužnosti brinuti na zastaru) a ovršenik nije prigovorio jer mu nije ovrha ni dostavljena, ili je bilo još drugih zakonskih razloga za prigovor, no i pored toga ovrha je učinila svoje.....ŠTO ONDA????

Naravno da svatko ima pravo naplatiti dug ali postoje i rokovi određeni Zakonima. Međutim, meni se čini da je ovaj nered preko FINE (koja djeluje kao slijepi inkvizitor) namjerno učinjen da bi se išlo u prilog vlasnicima kapitala i ignorirao zakon po kojem bi se građani mogli žaliti. Također mi se čini, prema pojedinim slučajevima, da mnogi tu situaciju zloupotrebljavaju, pa čak i struka. Jer kako mi možete protumačiti to da jedan odvjetnik, koji je u gotovini naplatio usluge 1998. sada piše račun za istu stvar i to sa datumom 2009. god. i traži ovrhu???? I to još piše broj predmeta sa god. 1998., po kojem je zastupao klijenta na ročištu dva puta.???

Ispričavam se na drskosti, ali osjećam se ugroženo sa takvim Zakonim. Sve bi, ustvari, bilo normalno i pravedno da sud pazi na Zakonitost. Zato sam još u 2.mj./2010. poslala Ustavnom sudu zahtjev za ocjenu ustavnosti čl. koji kaže da sud nije dužan brinuti za zastaru. Nisam još nikakav odgovor dobila, iako je prošla 1.god. rok po kojem bi trebali odgovoriti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Molim struku, koja brani ozakonjenu nezakonitu otimačinu da odgovori samo na jedno jedino pitanje....

Kada se ovrhom naplati dug koji je već odavno u zastari (sud nije dužan po službenoj dužnosti brinuti na zastaru) a ovršenik nije prigovorio jer mu nije ovrha ni dostavljena, ili je bilo još drugih zakonskih razloga za prigovor, no i pored toga ovrha je učinila svoje.....ŠTO ONDA????

Naravno da svatko ima pravo naplatiti dug ali postoje i rokovi određeni Zakonima. Međutim, meni se čini da je ovaj nered preko FINE (koja djeluje kao slijepi inkvizitor) namjerno učinjen da bi se išlo u prilog vlasnicima kapitala i ignorirao zakon po kojem bi se građani mogli žaliti. Također mi se čini, prema pojedinim slučajevima, da mnogi tu situaciju zloupotrebljavaju, pa čak i struka. Jer kako mi možete protumačiti to da jedan odvjetnik, koji je u gotovini naplatio usluge 1998. sada piše račun za istu stvar i to sa datumom 2009. god. i traži ovrhu???? I to još piše broj predmeta sa god. 1998., po kojem je zastupao klijenta na ročištu dva puta.???

Ispričavam se na drskosti, ali osjećam se ugroženo sa takvim Zakonim. Sve bi, ustvari, bilo normalno i pravedno da sud pazi na Zakonitost. Zato sam još u 2.mj./2010. poslala Ustavnom sudu zahtjev za ocjenu ustavnosti čl. koji kaže da sud nije dužan brinuti za zastaru. Nisam još nikakav odgovor dobila, iako je prošla 1.god. rok po kojem bi trebali odgovoriti...

U potpunosti se slažem sa izrečenim. Neke stvari koje se dešavaju su potpuno sramotne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa svakom riječi,kod ovrha kači onaj koji je jači...u prijevodu onaj koji ima veću lovu.

Ja nekažem da se na naplati ovrha,ali nemogu troškovi samoga postupka biti veći od duga koji je utužen...mogu jer to nitko ne kontrolira!

I dalje tvrdim da taj Ovršni zakon nema smisla jer ga nitko ne poštuje....i da otvorili su mi taj zaštičeni račun i bez obzira na njega mi se uplačuje plaća na stari i ja i dalje blokirana bez kune i šta sad???...kome da se žailm,svi samo okreću glavu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dugo vremena je ovršni zakon bio taj koji je bio neefikasan i koji nije dopuštao na ovaj ili onaj način da se pravomoćne odluke provode.

 

Ovrha nastupa nakon pravomoćnosti, kada se utvrdi pravomoćnom odlukom da vjerovnik ima pravo na neko davanje ili činidbu.

U tom ste postupku mogli ostvarivati svoja prava, kako taj ovrhovoditelj protiv vas, tako i vi protiv njegovih zahtjeva. Nije mi jasno kako su zahtjevi ovrhovoditelja postali pravomoćni, jeste li dobili kakav prijedlog za ovrhu na koji niste prigovorili ili što se slično dogodilo. A moguće da Vam ovrha nije dostavljena ako ne živite na adresi prebivališta. Bile su izmjene ZPP tako da bi se doskočilo ljudima koji ne žive na adresi sa osobne i koji su izbjegavali na taj način dostavu raznih rješenja.

 

Ovakvim ovršnim zakonom se napokon unaprijedila pozicija ovrhovoditelja koji su po naravi zli i "građani drugog reda" a na štetu ovršenika koji su po naravi stvari "jadni" i bore se protiv zlih kapitalista koji samo žele njihov novac.

 

Što se tiče ustavnosti odredbe da sud na zastaru ne pazi po službenoj dužnost, odgovor će vam biti negativan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani gospodine Mistral! S dužnim poštovanjem, moram vam reći da zaobilazite odgovoriti na moje jednostavno pitanje koje se odnosi na slučajeve kada je ovršeniku uskraćeno pravo žalbe jer kako znate, dio ovršnog zakona koji ovršeniku daje to pravo i upućuje ga kada i zbog kojih povreda ovršnog postupka, ima pravo žaliti se, taj dio zakona važi do 31.12. Očito je da se Fini dostavljaju ili bolje rečeno podmeću, sve ovrhe i one koje nisu izvršne i da nekim ovršenicima nije dostavljeno rješenje. Dakle njima je oduzeto pravo žalbe o kojoj inače odlučuje drugostupanjski sud a ne Fina. Dakle, radi se o borbi za svoja prava, a ne borbi protiv kapitalista. No, vaše pretenciozno objašnjenje samo je potvrdilo moj zaključak. Da je sav taj nered namjerno impliciran u cilju velike otimačine, umotane u papir zakonitosti koja to nije. Nisam govorila o svom slučaju i nisam pitala zbog sebe. Ljudi oko mene su moji sugrađani, njima se to dešava, ne mogu biti sretna a ljudi pored mene nisu jer im domovina oduzima prava. Možda vi možete, ja ne razumijem takav osjećaj superiornosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikako nemože biti u redu da moj stvaran dug od 1.500kn je sada 4200kn,u to su ubrojane kamate,nagrade trojici odvjetnika i javnim bilježnicima,jer se oni po dužnosti mjenjaju svakih par mjeseci.

Razlika između Ovršnog zakona i prakse je nebo i zemlja,ja sam uvijek za to da platiš ono šta si dužan.

 

Dobila sam prijedlog za ovrhu od strane javnog bilježnika na koji sam se žalila i nikada mi više ništa nije došlo i živim na jednoj adresi cijeli život,a i na njoj sam prijavljena....da bi mi Fina samo blokirala račun i to sa iznosom 3 puta većim od onoga što sam ja skrivila!

I da jesu zli su ti ovrhovoditelji i rade mimo zakona i ne poštuju ga.. npr.moja kolegica tuži bivšeg muža za neisplatu alimentacija ali se nemože naplatit jer je on prijavljen na minimalac i mora mu ostat za život...a znate di je razlika...u tome što je ona običan građanin,a sa moje strane je Vip koji je mene ostavio bez 1 kune....ŽIVIO ZAKON!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

domovina nikome ne oduzima prava koja je stekao na zakonit način.

svaki ovršenik dobije rješenje za ovrhu

na rješenje ima pravo žalbe u skladu sa uputama o pravnom lijeku.

ako ovršenik ne izjavi žalbu

rješenje o ovrsi postaje pravomoćnu kad istekne rok za žalbu

po pravomoćnom rješenju ovrhovoditelj potražuje dug.

pravomoćno rješenje (suda ili javnog bilježnika )zastarjeva za 10 godina.

u tih 10 godina ovrhovoditelj može kad hoče iskoristiti ovršnu ispravu.

 

žalbu na rješenje o ovrsi trebalo je uložiti u zakonskom roku i po primitku rješenja za ovrhu.

 

ako u Fini nerade svoj posao u skladu sa zakonom

treba podnijeti kaznenu prijavu .(Općinsko državno odvjetništvo)

ako Fina ovrhovoditelju isplati sredetva sa računa po nezakonitom rješenju o ovrsi

od ovrhovoditelja tražiti povrat sredstava (stečeno bez osnova)uvečano za zakonske kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

domovina nikome ne oduzima prava koja je stekao na zakonit način.

svaki ovršenik dobije rješenje za ovrhu

na rješenje ima pravo žalbe u skladu sa uputama o pravnom lijeku.

ako ovršenik ne izjavi žalbu

rješenje o ovrsi postaje pravomoćnu kad istekne rok za žalbu

po pravomoćnom rješenju ovrhovoditelj potražuje dug.

pravomoćno rješenje (suda ili javnog bilježnika )zastarjeva za 10 godina.

u tih 10 godina ovrhovoditelj može kad hoče iskoristiti ovršnu ispravu.

 

žalbu na rješenje o ovrsi trebalo je uložiti u zakonskom roku i po primitku rješenja za ovrhu.

 

To smo znali i prije...ali komentiramo da nemožeš ovršenika ostaviti bez 1 kune jer po Zakonu mora ostati 2/3 plaće za život...tu je dilema!

A ja se jesam žalila i nisam dobila presudu,a ovrha mi je sjela i tako sam saznala ishod iste!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ne znate temeljem čega vam se plijeni novac možete tu ispravu dobiti u FINA-i. I onda pravac sud da vidite temeljem čega i kako je bez vas donesena neka odluka koja je osnova ovrhe. Kada imate te odluke, skenirajte ih (zacrnite osobne podatke po želji) i stavite ovdje i onda ćete moći dobiti konkretnije odgovore.

 

Iz iskustva znam da sugrađani koji se žale na ovakvo ili onakvo postupanje državne vlasti imaju neku figu u džepu. Uvijek je tu neki ali.

 

Da se razumijemo ne zagovaram da se nekome uzme sva imovina i da ga se ostavi bez kune da živi, ali da se svi moraju brinuti o svojim obvezama, moraju. Ne možete očekivati ako znate da imate neki dug i pasivni ste oko tog duga da će se sam od sebe riješiti problem. Zabijanje glave u pijesak je specijalnost ovih prostora.

 

Morate znati da ako netko ide naplatiti neko svoje potraživanje da te usluge koštaju. Košta bilježnik, pa odvjetnik pa svaka radnja odvjetnika, pa pristojbe. I još kamate. Ne znam zašto ljudi očekuju i rezoniraju; da dužan sam, ali ja ću platiti koliko ja želim, kamate i troškovi ne dolaze u obzir.

 

Na vašu tvrdnju da stvarni dug je 1500 kuna a vi plaćate 4 i toliko i da to ne može biti, odgovor je da može.

 

Kamate su naknada za korištenje tuđeg novca kroz određeno vrijeme. Ako do dospijeća niste podmirili neki dug teku Vam kamate po stopi od 14% posto (nekada je bilo 15%) za društva 17%. Tako da se dug udupla kroz nekih 5 do 6 godina). Zašto je zatezna kamata tolika, to pitajte vladu RH.

 

Trošak. Da bi ovrhovoditelj naplatio svojih 1500 kuna morao je bilježniku platiti cca 150 kuna + pdv, a odvjetniku 250,00 plus pdv. Samo za početak, onda ide svaka radnja odvjetnika 250 kuna plus pdv, pa tako provjera imovine, pribava podataka o ovršeniku i sl kao i svaki daljnji korak koji se poduzme radi naplate tog vašeg duga od 1500 kuna. I tako se troškovi tiktak popnu na 1000kuna. Koje plati unaprijed vaš vjerovnik da bi naplatio svojih 1500 kuna.

 

 

OT

A to što netko nema za platiti ni 1500 kuna, tu se radi ili o nepromišljenosti, životu iznad svog standarda, kao i radu naših dragih vlada unatrag 20 godina, kojima je pojedinačni interes bio ispred općeg i koji su umjesto da uređuju gospodarstvo i državni aparat uređivali u se na se i poda se. Kupovali su phillipe pateq satove, brioni odjela, jeli i pili, dogovarali provizije.

 

To što smo svi mi b..... i glasamo uvijek za jedne te iste te nam jedni te isti naravno uvijek serviraju isto, e tu smo si sami krivi. Kako ono kažu; narod ima vlast kakvu zaslužuje? E pa bogme mi imamo i više od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo jedan slučaj iz prakse. Osoba xx je do 1997. imala obrt. Nakon zatvaranja obrta ostao je neplaćen dug prema HZZO (glavnica cca 4.000,00 kn + zatezne kamate). Osoba se 2005. zaposlila kod poslodavca (državna ustanova) koji je 2008. dobio (kao i osoba xx) pravomoćno rješenje o ovrsi. Poslodavac je temeljem Rješenja proveo ovrhu na računu ovršenika u iznosu od 1/3 plaće što je uplaćivano u 9 rata. I tu bi priča trebala završiti. Ali, osoba xx prije 2 mjeseca dolazi na bankomat, međutim račun je blokiran. Odlazi u finu gdje mu ljubazno osoblje kaže da se radi o ovrsi broj ... Nakon nekoliko dana uzaludnog traženja saznaje se da je poslodavac uplaćivao onaj dug tijekom 2008. i 2009. na krivi poziv na broj. Osoba xx javlja se ovrhovoditelju (HZZO) koji kaže "mi nemamo ništa sa time, od 2003. sve ide preko Porezne, obratite se Poreznoj, osim toga fina je trabala obavijestiti da će račun blokirati (kako da ne). U Poreznoj kažu da oni nisu ništa pokrenuli, da je to pokrenuo HZZO, osoba xx kaže da je sve plaćeno prije 2 godine. Porezna traži da poslodavac zatraži sam na koji račun je otišao novac i sukladno tome zatraži povrat tog istog novca koji će se onda uplatiti na ispravan porez na broj. Osoba xx, nakon 2 mjeseca, još uvijek ima blokiran račun jer "sve je u postupku prebacivanja", Porezna tereti i dalje za kamate do današnjeg dana. Kontrolira li netko od nas kad poslodavac plaća, radi li on to na ispravan način? Bojim se da ne, jer po nekoj inerciji smatramo da ljudi znaju svoj posao. Tko je dužan platiti sada 2 godine zateznih kamata? Osobi xx je dosta svega, pita me za savjet, neki mu kažu tuži poslodavca prema ZOR za grubu nepažnju, ali što će time dobiti - račun je i dalje blokiran. Nemaju svi figu u džepu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istra15 je napisao:

Evo jedan slučaj iz prakse. Osoba xx je do 1997. imala obrt. Nakon zatvaranja obrta ostao je neplaćen dug prema HZZO (glavnica cca 4.000,00 kn + zatezne kamate). Osoba se 2005. zaposlila kod poslodavca (državna ustanova) koji je 2008. dobio (kao i osoba xx) pravomoćno rješenje o ovrsi. Poslodavac je temeljem Rješenja proveo ovrhu na računu ovršenika u iznosu od 1/3 plaće što je uplaćivano u 9 rata. I tu bi priča trebala završiti. Ali, osoba xx prije 2 mjeseca dolazi na bankomat, međutim račun je blokiran. Odlazi u finu gdje mu ljubazno osoblje kaže da se radi o ovrsi broj ... Nakon nekoliko dana uzaludnog traženja saznaje se da je poslodavac uplaćivao onaj dug tijekom 2008. i 2009. na krivi poziv na broj. Osoba xx javlja se ovrhovoditelju (HZZO) koji kaže "mi nemamo ništa sa time, od 2003. sve ide preko Porezne, obratite se Poreznoj, osim toga fina je trabala obavijestiti da će račun blokirati (kako da ne). U Poreznoj kažu da oni nisu ništa pokrenuli, da je to pokrenuo HZZO, osoba xx kaže da je sve plaćeno prije 2 godine. Porezna traži da poslodavac zatraži sam na koji račun je otišao novac i sukladno tome zatraži povrat tog istog novca koji će se onda uplatiti na ispravan porez na broj. Osoba xx, nakon 2 mjeseca, još uvijek ima blokiran račun jer "sve je u postupku prebacivanja", Porezna tereti i dalje za kamate do današnjeg dana. Kontrolira li netko od nas kad poslodavac plaća, radi li on to na ispravan način? Bojim se da ne, jer po nekoj inerciji smatramo da ljudi znaju svoj posao. Tko je dužan platiti sada 2 godine zateznih kamata? Osobi xx je dosta svega, pita me za savjet, neki mu kažu tuži poslodavca prema ZOR za grubu nepažnju, ali što će time dobiti - račun je i dalje blokiran. Nemaju svi figu u džepu.

 

 

 

Upravo sam na to mislila kad sam rekla "nered"...a i nerad.

Mojoj kolegici je sud izdao rješenje o ovrsi za dug koji je platila. A kako je to moguće po vjerodostojnoj ispravi. Fina ju blokirala i bila je bez svih sredstava 6 mj. Naravno, ni ona nije dobila rješenje niti išta znala dok joj nisu zaplijenili plaću. Budući da radim na mjestu prometa ovršenika, naslušala sam se svega i znam da ovi slučajevi nisu usamljeni i da je prestrašno kako se sve to provodi. :palacdolje::palacdolje::palacdolje::palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodin kojemu je svega dosta sigurno neće tužiti poslodavca jer kod njega mora i dalje raditi.

Sve je tako organizirano, da ustvari. ovršenik nema nikakva prava i da se radi po sistemu: Kriv si dok ne dokažeš da nisi. A dokazivanje (deblokada računa) je dugotrajno, mučno i tko je god u tome ima svoj harač (poput Fine). Plati Fini 50,xx kn za uvid, plati banci za otvaranje zaštićenog računa...a račun blokiran. Inače, zaštićeni račun ne možete otvoriti prije blokade (mislim preventivno) nego tek kad vas blokiraju a nemate pojma tko će iskočiti iz naftalina i tražiti novce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači dugovanje je iz 2008god...zašto onda odvjetnici i bilježnici nisu nabili svojih troškova recimo oko milijun kuna pa da imaju doživotnog roba tako da im mjesečno uvijek kapne neka lovica,s obzirom da meni nije normalno da dug u 2god naraste 3 puta veći od stvarnog.

Ja sam bila u Fini i dobila nalog po kojem su oni djelovali i zvala Vip i tako saznala sve informacije....btw imala sam 4 broja iz Vipa u to vrijeme i komplikacije su nastale samo sa jednim jer nisam sačuvala račune koje sam platila....znači nisam razgovarala i nabila dug i baš me briga...platit će netko treći...za svaku situaciju postoje dvije strane.

 

Kako komentirate slučaj moje kolegice koja se tužbom nemože naplatit za alimentacije,jer naravno ne leži na milionima...njenom mužu se nemože blokirat račun,a meni može...ipak je bitniji dug od Vipa nego dijete.

 

Pisala sam žalbu sudu..ali dok ja dobijem odgovor,već će mi odblokirat račun,tako da šteta poštanske markice!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste pisali prigovor javnom bilježniku, on je trebao to proslijediti nadležnom sudu na rješavanje. Ako ste pisali žalbu prvostupanjskom sudu, žalbu je trebao riješiti županijski sud. A da li je Fina radila po rješenju na žalbu/prigovor ? Što se tiče troškova postupka, moje osobno mišljenje je da naša vlast implicira jačanje elitizma. Budući da su se jako potrudili da u ovršnim postupcima vjerovnic naplate svoja potraživanja pa i na nezakonit način, s druge strane, u zakonima gdje ti ovršenici nešto potražuju nisu uopće zaštićeni. Recimo, ja sam dužna vipu. Moj poslodavac je dužan meni po ugovoru o radu za xx ali on naknadu za xx nikada ne isplaćuje. Ako bih ja tražila ovrhu, dobila bih je ali bih izgubila posao jer zakon u tome dijelu nije zaštitio radnike. Zato jer mi nismo elita. Elita su vlasnici kapitala koji imaju novac da plaćaju odvjetničke urede i financiraju političke stranke infiltrirane u elitu zakonodavca. Pitala sam prijateljicu koja živi u Eu da li kod njih tako kao kod nas (mislila sam na nered u Fini), rekla je ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To mene najviše i ljuti što sam ja pisala prigovor javnom bilježniku,jer nisam htjela to platit i htjela sam ići u parnicu sa njima,jer nisam od onih plati i šuti i neću biti,ako smatram da sam u pravu!

I nakon 1,5god mi blokiraju račun,ok ako je sud tako dosudio,kriva sam,nemogu protiv suda,ali onda mi zakonski uzmi koliko sam dužna,ma uzmi i kamatu,naravno,a to što ja nisam nikada dobila presudu to nije ni bitno,jer ja kao dužnik sam građanim trećeg reda i nemam nikakva prava jer sam dužna pa mi se ni nemora dostaviti presuda ili omogućiti parnica...di se ja mogu mjeriti sa Vipom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je blokiran račun.Za saznanje zašto platila sam kopiju ovrhe ravno 211 kn.NIsam imala pojma i saznala sam na pečatu datu od 2007 a u zg stiglo 2010.JA NIKAD NISAM DOBILA TU OVRHU pojma nisam imala .Dakle saznala sam po blokadi 2011 u 5.mjesecu i još fino PISE rok žalbe 8 dana.Koje žalbe kada nisam dobila ovrhu???Dakle oduzeto mi je pravo žalbe...temeljno pravo i šta sada...nikom nista lovu su digli s računa a ja nek pokrećem šta gdje i protiv koga???

Drugi slučaj.Sjela mi ovrha na plaću...ovu sam dobila i žalila se kopirala uplatnice i dokazala da sam platila.I zamislite za tri dana dobijem od sutkinje da platim 100 kuna trošak žalbe,sto učinim a od onda TISINA ali i skidanje para s mog računa,drugi put isti računi dokazano plačeni.I TAKO VEĆ GODINU DANA.tKO ĆE MENI VRATITI NOVCE I MOJE KAMATE I KADA I KOM DA SE ZALIM

 

Sve u svemu fujjjj gadi mi se moja domovina i moji zakoni i to vase kako se mora naplatiti jadni biljeznici pa jadni odvjetnici a kada oni iskoristavaju građane koji nisu zavrsili pravo sve je ok....nek jadni ne ostanu gladni a mi ostali ionako krepavamo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tsunami je napisao:

Meni je blokiran račun.Za saznanje zašto platila sam kopiju ovrhe ravno 211 kn.NIsam imala pojma i saznala sam na pečatu datu od 2007 a u zg stiglo 2010.JA NIKAD NISAM DOBILA TU OVRHU pojma nisam imala .

 

 

Da li se radi o rješenju javnog bilježnika ili suda? Gdje točno je stiglo 2010.??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PIŠE:

Rješenje je pravomoćno dana 25.09.2007

U Zagrebu 26.11.2010

Javni bilježnik

 

________________

 

 

 

To je rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave

 

Pise dalje.... da u roku 8 dana namirim tradžbinu zajedno s troškovima

pa............ prisilna ovrha radi naplate iste

pa..... ......pa prigovor u roku 8 dana..(ja to prvi put vidjela kad sam fini platila 211 kn)

 

ponovo datum

U zagrebu dana 10.07.2007.

 

Žig na kojem piše OVRHOVODITELJ PREUZEO RJEŠENJE O OVRSI

10.07.2007

 

Mislim da mi ni pravosudni ne bi pompgao da sve ovo shvatim.... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

tsunami je napisao:

Meni je blokiran račun.Za saznanje zašto platila sam kopiju ovrhe ravno 211 kn.NIsam imala pojma i saznala sam na pečatu datu od 2007 a u zg stiglo 2010.JA NIKAD NISAM DOBILA TU OVRHU pojma nisam imala .

 

 

Da li se radi o rješenju javnog bilježnika ili suda? Gdje točno je stiglo 2010.??

PIŠE:

Rješenje je pravomoćno dana 25.09.2007

U Zagrebu 26.11.2010

Javni bilježnik

 

________________

 

 

 

To je rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave

 

Pise dalje.... da u roku 8 dana namirim tradžbinu zajedno s troškovima

pa............ prisilna ovrha radi naplate iste

pa..... ......pa prigovor u roku 8 dana..(ja to prvi put vidjela kad sam fini platila 211 kn)

 

ponovo datum

U zagrebu dana 10.07.2007.

 

Žig na kojem piše OVRHOVODITELJ PREUZEO RJEŠENJE O OVRSI

10.07.2007

 

Mislim da mi ni pravosudni ne bi pompgao da sve ovo shvatim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušavam razumjeti tko oduzima ovršenicima pravo na žalbu a izgleda da se radi o javnim bilježnicima. Ako ste nešto već platili a ponovo su vam naplatili prisilno, to je za kaznenu prijavu.

KAZNENA DJELA PROTIV SLUŽBENE DUŽNOSTI

Zlouporaba položaja i ovlasti

Članak 337.

(1) Službena ili odgovorna osoba koja s ciljem da sebi ili drugoj pravnoj ili fizičkoj osobi pribavi

kakvu neimovinsku korist ili da drugome prouzroči kakvu štetu iskoristi svoj položaj ili ovlast,

prekorači granice svoje ovlasti ili ne obavi dužnost,

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

(2) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka prouzročena znatna šteta ili je došlo do teže

povrede prava drugoga,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

(3) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka pribavljena imovinska korist,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do pet godina.

(4) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka pribavljena znatna imovinska korist, a počinitelj

je postupao s ciljem pribavljanja takve korist ili je prouzročena šteta velikih razmjera,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do deset godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jojjjj...ratovati protiv javnih biljeznika....treba jako puno zivaca i novaca...i ako je stranka neuka uvijek ce se naci neka rupica....a i poskupili su žalbe...dakle ODUZETI pravo na zalbu(jer ako nisam dobila ovrhu ne mogu se zaliti)zatim PRISILNA ovrha sto znaci nemozes do kuna ni za kruh(ostavite dio koji se po zakonu ne smije ovrsiti-uzimaju sve pa ti krepaj dok za dva mjeseca dobijes zasticeni racun)PA SE TI ZALI ...POSKUPILI SMO I TO I SVE PO ZAKONU...

 

Dakle katastrofa da ne moze gora...komunizam majka spram NEKIH prokletih biljeznika koji bacaju odvratno svjetlo na normalne...pa sad svi misle da svi biljeznici i odvjetnici deru i trpaju si u djep nevjerojatno...necu vise pisati koliko mi se tlak digne u predinfarktnom sam stanju

Vama hvala na pokusaju pomoci...ali tu bagru treba zatvoriti doslovno i uzeti im sve pare...jer pisani zakon i praksa su nebo i zemlja kao sto mozete vidjeti...sta sve ljudi dozivljavaju za ne vjerovati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u ovršnom postupku kamaate teku od dana nakon dana dospijeća. svakog pojedinog računa, iznose 14 % (sukladno čl 29. stavak 2 ZOO, uz to da je eskontna kamata prema odluci Hrvatske narodne banke 9%) tako da što više vremena prođe, ukupni iznos se povećava.

 

svako rješenje o ovrsi doneseno bilo od strane suda bilo od strane javnog bilježnika dozvoljava izjavljivanje žalbe. u zakonom ordeđenom roku. ali sada tu je problem jer ljudi ili ne preuzimaju pošiljku ili poštari ne rade sukladno propisima.

 

u svakom slučaju, savjet svima - obavezno obavezno preuzimajte preporučenu pošiljku.

 

jer ako mislite da imate pravo na žalbu, žalite se.

 

ali ako ne preuzmete pošiljku, uz ispunjenje zakonskih uvieta, dostava vam se može obaviti putem oglasne ploče suda, i smatra se da vam je dostavljeno.

 

tako da sugeriram svima da ne propuštaju primitak pošte, jer ako imate dokument, rješenje i li što već, možete se žaliti, zvati ovrhovoditelja, postići neki sporazum, dogovor....

 

šro se tiče naplate alimentacija, ona ide prije svih drugih naplata, bez obzira na dospijeće, dakle ako osoba ima ikakva primanja prvo se namiruje alimentacija, a onda ako ostane i koliko ostane ostala dugovanja. ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sada mene zanima koga ja mogu tužiti u slučaju kada je meni Vip sjeo na račun 27.04.2011god i uzeo jedan iznos pa nakon toga mi plaća sjeda 09.05 i do dana današnjeg moji novci još stoje na računu,a on blokiran...ja zvala Finu i pitala da zašto nitko neuzima novce jer je kamata na dug bila manja 09.05. nego danas 24.05,a gospođa mi kaže da kada oni prime obavijest od banke da imam novce na računu da oni po tome postupaju i da nek ja odem u banku i kažem im da pošslju tu obavijest u Finu....halooo...ja da u 21st idem pješke od jednih do drugih i govotim kako da rade svoj posao?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

Vama nisu smjeli blokirati račun na temelju nepravomoćnog rješenja. Tkogod je stavio žig pravomoćnosti, napravio je grešku ili nije dobro pročitao Ovršni zakon. Iako mrzak, ukoliko se čita s razumijevanjem, ovaj zakon je u osnovi pravedan, a jedna od postavki pravednosti odnosno načela pravičnog postupka je i pravo na ulaganje pravnog lijeka stranke u postupku. Također, iako se ne čini tako, Ovršni zakon štiti fizičke osobe koje ne obavljaju registriranu djelatnost/ građane kod ovrha na temelju vjerodostojne isparve, problem je u provedbi odnosno u ljudima koji se ovim bave, a kompliciraju stvari. Naravno, ovrhovoditelji koji se služe svakakvim sredstvima kako bi došli do što bržeg namirenja također su problem koji nije pod dostatnom kontrolom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam danas bila u Fini i u šoku sam još sada...znači moj dug od Vipa je bio 1.500kn i kada sam dobila rješenje o ovrsi od bilježnika pisao je dug od 4200kn to je bilo krajem 2009god,pisala sam žalbu i od onda ništa do sada 4 mjeseca ove godine kada su mi blokirali račun...a znate koliki je dug sada...7000kn????....ja nemogu vjerovati da u 1,5god kamata toliko naraste...oni da su meni napisali kamate 50.000kn ja to moram otplaćivati????...kome da se ja žalim za tu kamatu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

severus je napisao:

Poštovana,

 

Vama nisu smjeli blokirati račun na temelju nepravomoćnog rješenja. Tkogod je stavio žig pravomoćnosti, napravio je grešku ili nije dobro pročitao Ovršni zakon. Iako mrzak, ukoliko se čita s razumijevanjem, ovaj zakon je u osnovi pravedan, a jedna od postavki pravednosti odnosno načela pravičnog postupka je i pravo na ulaganje pravnog lijeka stranke u postupku. Također, iako se ne čini tako, Ovršni zakon štiti fizičke osobe koje ne obavljaju registriranu djelatnost/ građane kod ovrha na temelju vjerodostojne isparve, problem je u provedbi odnosno u ljudima koji se ovim bave, a kompliciraju stvari. Naravno, ovrhovoditelji koji se služe svakakvim sredstvima kako bi došli do što bržeg namirenja također su problem koji nije pod dostatnom kontrolom.

 

 

Pa zar nije malo čudno da baš svi ljudi koji su imali ikakav dug prema Vipu,oni njima blokiraju račun,ja baš nevjerujem da im je baš svaki slučaj prošao na sudu???,ali kome se ja kao pojedinac mogu obratiti?,nikome!!!...mogu platititi nekog dobrog odvjetnika koji će me izvuć iz toga 100%,ali ću onda njega platiti duplo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je čudno da sve te kompromitirane ovrhe proizlaze od javnih bilježnika. Ako ste uložili prigovor na ovrhu, njega rješava sud. Na vašem bih mjestu tražila od fine kopiju rješenja po kojem su vam blokirali račun. Ne znam na što ste uložili prigovor i je li prigovor bio u skladu sa ovršnim zakonom ali vi možete dići ustavnu tužbu i u njoj istaknuti blokadu računa koja je definitivno neustavna i krši ljudska prava kao i naplata Fine za nešto na što imate pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je jedna jedina ovrha,rekli su mi u Fini broj i to je taj broj ovrhe za koji sam ja dobila od javnog bilježnika rješenje o ovrsi krajem 2009god.

Ja sam pisala žalbu županijskom sudu na tu ovrhu koja se provodi...ja plaćam skupe kamate i još k tome mi novci već mjesec dana stoje na računu a nitko ne uzima...što znači da će dug biti još veći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija