Jump to content

pravni savjet za popisivace


vukivu

Preporučene objave

molim vas da mi neko odgovori da li ima pravne osnove za podnosenje tuzbe protiv zavoda za statistiku - drzave ili fine s obzirom da nas je drzava prevarila popisivace su skinuli sa zavoda za zaposljavanje morali smo otvorit rscune za uplatu tzv . naknade gdje su nam sjele ovrhe i sve uzele u fini su nam rekli da nam nemogu otvoriti rn. mislim 35 izuzete od ovrhe voljni smo platiti ovrhu ali po zakonu da nam ostane i nesto za zivot i odose nam pare ima nas dosta pa smo mislili angazirati odvjetnika da nas zastupa a kontaktirat cemo sve zupanije da stavimo popisivace u isti slucaj a takvih slucajeva ima dosta samo u mom gradu 24 a po saznanju u zupaniji 134

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Ovrhe su 'sjele' onima koji su pravili budale od svojih vjerovnika - nisu plaćali dugove i mislili su da tako može dovijeka.

 

Pravni savjet?

Platite svoje dugove na vrijeme.

:kavica:

 

Ovo je pravni forum, ovdje se ne osuđuju ljudi, već im se daje pravni savjet,ako se želi, ako ne nikome ništa.

Moralizirati možete i na drugim forumima.

 

 

Glede pitanja:

 

Možete ih tužiti samo na osnovi ako ste izgubili prava kao nezaposlena osoba tj. ako ista nisu nastavljena tamo gdje ste "stali". npr. ne isplacuju vam više neku naknadu kao nezaposlenoj osobi ili vam ne dopuštaju da se vratite na zavod slijedećij 6 mj.

 

Vi ste bili zaposleni tih mjesec dana i taj je iznos podložan ovrsi jer nije naknada za nezaposlne već naknada za rad tj. normalna plaća od rada. možete samo potraživati neovršivi dio, al dok to dobijete i ako ikad dobijete proci ce duuuuuuugo vremena, otici ce puno živaca i novaca za odvjetnika, a ni tada uspjeh nije zagarantiran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sepolco je napisao:

 

 

Ovo je pravni forum, ovdje se ne osuđuju ljudi, već im se daje pravni savjet,ako se želi, ako ne nikome ništa.

Moralizirati možete i na drugim forumima.

 

 

 

A tko je onda tebi dao pravo da daješ moralne prodike meni?

 

Ovo jest pravni forum. I daju se pravni savjeti. I oni manje pravni, koji možda pomognu riješiti probleme onima koji traže pomoć.

Ali nismo u sudnici - daju se i mišljenja, stavovi, tumačenja i komentari. To do sada nisi primjetio?

Dobro, vjerojatno nisi.

 

U svom odgovoru nisam zapravo 'moralizirao'. Konstatirao sam jednu činjenicu - kome su ovrhe 'sjele'. I dao pravni savjet - plaćajte svoje dugove. Dobar savjet. Ni ti u ovom slučaju nisi dao bolji.

 

E sad, kad si načeo temu morala - je li po tvom mišljenju moralno ostati nekom dužan, i koristiti pravne zavrzlame da to nikada ne platiš? Ako jest, vrijedi li to i za poslodavce koji ne isplate plaće ?

 

:zao:

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je pravni savjet "plačajte svoje dugove" onda svi ljudi ovog svijeta mogu biti pravnici.

 

Bar sam nešto konkretno odgovorio, koliko se može s obzirom na činjenicu da se radi o naknadi za popisivače, a čija prava i dužnosti su bili zakonskl užasno loše uređena,a na što vi u konkretnom slučaju niste uopće obratili pozornost svojim "pravnim savjetom".

 

Mišljenja, stavovi, tumačenja i komentari se daju uz konkretne situacije, na koje se veže pravna stvar. Primjetim ja svašta, 95% ljudi na forumu uz konkretni pravni savjet daje i prijedlog za buduće ponašanja što je logično jer i sam to ponekad činim, al vaš "pravni savjet" i komentar uz to nikome ne pomaže jer su svi ovršenici svjesni da su dužni.

Nikad ste niste zapitali da su možda neki od njih dužni jer ih je država "zeznula" ili zbog prevara ili nekog drugog razloga... svatko ima neku životnu priču, a sad da ne ulazim u raspravu... dajem pravni savjet svima i dobrima i lošima, jer ih se ovdje ne može razlučiti, svatko ima svoju životnu priču koja mene manje zanima, čovjek pita, traži pravni savjet, ja konkretno odgovorim (koliko je to moguće) i ne dajem posprdne komentare "plačajte svoje dugove"!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OT

Koliko god mi se ne sviđa nastup felixxa i njegovi stavovi i postovi, moram reći da ima pravo u ovom slučaju.

 

Od glave u ovoj državi na niže, mislim da svi moraju shvatiti da ne mogu živjeti na tuđi račun i da je ljudima koji traže svoj novac isto tako problem što ga nemaju a zaslužili su ga. ("zločesti ovrhovoditelji ™ "). Ovdje ne pišem o prevarama i sl nego o osobama koje su isporučile dobra (roba ili usluge) ova se druga strana koristila tim dobrima, ali za njih nije plaćena naknada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sepolco je napisao:

 

Nikad ste niste zapitali da su možda neki od njih dužni jer ih je država "zeznula" ili zbog prevara ili nekog drugog razloga... svatko ima neku životnu priču

 

 

1. I vjerovnici imaju svoju životnu priču, pogotovo ako su fizičke osobe koje je 'država' kudikamo više 'zeznula' nego veliku većinu vjerovnika

 

2. Na reakciju u ovom slučaju upravo me potakla ta nevjerojatna lakoća kojom se državu optužuje da je prevarila nekoga tko prima pomoć od države.

Kao da je bogomdano pravo da se ta pomoć dovijeka prima, i ne treba se raditi, a ako se dodatno zaradi, to valjda treba ići u privatni džep, čak i ako je osoba dužna nekom trećem, a ne državi.

 

 

 

Još bih dodao da sam jako razočaran provedbom Ovršnog zakona u praksi.

 

Velikim djelom to se svodi na naplatu nekakvih dugova koji su u najboljem slučaju vrlo problematični - 'nabrijani' računi teleoperatera, obračuni dugova bankama po karticama i drugom, krivotvoreni obračuni komunalnih usluga...

 

A ono što uistinu zabrinjava je da su u cijelom tom postupku mnogi vjerovnici svjesno i smišljeno izbjegavali obavjestiti 'dužnika' da se protiv njega uopće vodi postupak - za ovrhu dozna tek kada mu je račun blokiran.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi imaju svoju životnu priču i manje me zanima povijest i obiteljska anamneza, a više konkretan slučaj. Ljudi trebaju pomoć, oni pitaju, ja odgovorim.

 

Da sad ulazim u moralnu sferu svake pojedine osobe kao što vi činite bez da date ikakav konkretan odgvor tj. pravni savjet je potpuno bzvz, apsourdno i nepotrebno. Svatko može popovati, a rijetki će dati konkretan odgovor.

 

Ljudi znaju da su dužni, ja znam da su sami krivi, al da sad im kažem "vraćajte svoje dugove" - kao da oni to već ne znaju.

Ljudi se neće promijeniti, država je takva kakva je, nisam psiholog, psihijatar, svećenik da moraliziram ljudima, već pravnik koji daje besplatne pravne savjete u podforumu koji se zove "pravni savjeti" - a ako vi jeste samo naprijed, al nekako mislim da niste!!

 

Glede ovršnog zakona - ima nekih mana,ali i preko toga se da preći, ali je u praksi katastrofalno proveden.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Vi ste bili zaposleni tih mjesec dana i taj je iznos podložan ovrsi jer nije naknada za nezaposlne već naknada za rad tj. normalna plaća od rada. možete samo potraživati neovršivi dio, al dok to dobijete i ako ikad dobijete proci ce duuuuuuugo vremena, otici ce puno živaca i novaca za odvjetnika, a ni tada uspjeh nije zagarantiran.

 

niste baš u pravu, nije normalna plaća od rada, to je primanje po ugovoru o djelu a ta vrsta primanja nije izuzeta od ovrhe, normalna plaća bi bilo primanje po ugovoru o radu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

željela bi pohvaliti sepolco i ppia jer mislim da su jedni od rijetkih koji ne drže moralna predavanja. svi mi znamo da smo dužni i zašto smo dužni. u takvim situacijama nam najmanje treba nečije moraliziranje. ja bi se pokrila sa ušima da smo muž i ja dizali kredite za skijanja, međutim muž je išao devet god na dijalizu, pa je transplatiran, pa je bubreg odbacio, pa opet dijaliza. ja nezaposlena, troje klinaca, a kupuj i naručuj iz vana vitamine, posebna prehrana itd. samo sam htjela reći da na ovom forumu tražimo savjet kako da si olakšamo jer u praksi zakon i nije nešto na strani malog čovjeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo kratak dodatak jer vidim da je rasprava pomalo otišla u krivom smjeru;

Mislim da se primanje po osnovi obavljanja poslova popisivača treba tretirati kao plaća, a vjerujem da ga i služba koja ga je isplatila jednako tretirala.

Uzmite u obzir da je popisivačima naknada isplaćena na tekući račun gdje se ne isplaćuju primanja po osnovi honorara, već je isto učinjeno kontrolorima odnosno drugim osobama koje su bile involvirane u popis uz drugi posao. Dakle, popisivačima je isplata išla na tekući račun kao plaća, a kontrolorima, instruktorima i ostalima na žiro račun, kao drugi dohodak odnosno honorar. Tako da smatram da banke popisivačima nisu smjele ovršiti cjelokupan iznos, već dio koji nije izuzet od ovrhe sukladno Ovršnom zakonu, dakle iznad 2/3 prosječne netoplaće u RH, u slučaju nedostatka referentne plaće ovršenika. Barem bi banke trebale znati što se isplaćuje na koji račun te shodno tome što se i u kojoj mjeri može vršiti.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija