Jump to content

Žalba na ovrhu ! ?


markofox

Preporučene objave

Poštovani ja bih imao jedno pitanje. Tijekom 2005 i 2006 godine gradio sam kuću. Tijekom toga perioda u jednoj lokalnoj firmi sam kupovao građevinski materijal. U samome početku sam položio veću svotu novca i na temelju toga sam naručivao materijal. Kada je ponestalo novca dozvolili su mi da uzimam materijal pa da im naknadno platim kako budem imao. Jedan dio toga duga sam im bio i platio, a ostao je jedan dio. Zadnji put materijal sam uzimao tijekom studenoga 2006. godine. Od tada me ta firma nije kontaktirala, a i kako je vrijeme prilazilo ja sam na to zaboravio. Tek u 10 mjesecu prošle godine pokrenuli su

postupak naplate, a tamo je bilo navedeno kako je račun iz 9 mjeseca 2010. godine. Danas mi je od javnoga bilježnika došao prijedlog za ovrhu koji se temelji na gore navedenome računu iz 2010. godine. Mene konkretno zanima s obzirom da je materijal uziman tijekom 2006 poslovne godine, i sve izdatnice za meterijal potječu od tada kako je moguće da se račun vodi pod poslovniu godinu 2010.-u, a od 2006 godine nisam više ništa uzimao. Mene zanima u konkretnome slučaju dali ja imam mogućnost uložiti žalbu na ovršni prijedlog i pozvati se na relativnu zastaru, jer prošlo je više od 3 godine, a u tome periodu oni nisu poduzeli nikakve postupke za naplatu niti su me

obaviještavali. Unaprijed zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni su bili dužni fakturirati potraživanja iste godine kada je nastao DVO ali to nisu jer su očito mislili ako im platite

tako će i ostati, bez fakture, bez prijavljivanja u prijavi poreza i bilanci. Sad kad su vidjeli da ovršni postupak ima svoje nedostatke i da može proći sve i svašta, sad su se sjetili svojih potraživanja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija