Jump to content

krivotvorena polica


Biljana1

Preporučene objave

Pozdrav!

Molim Vas da mi pomognete oko slučaja krivotvorene police osiguranja imovine. Polica je napravljena bez mog znanja i potpisa, na njoj su netočni podaci, a ni ja nisam vlasnik te nekretnine koja je osigurana. Bila sam u xxxxxxx osiguranju kada sam dobila opomenu pred ovrhu zbog spomenute police, poslala im preporučeno dopis u vezi toga, al niko ništa nije poduzeo u vezi s tim. U pitanju je iznos od 1300 kn zbog neplaćanje police unatrag godinu dana, jer sam ja tu policu iz spomenutih razloga u međuvremenu pokušala stornirati ali nisam uspjela.

Hvala Vam unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno pođite u to osiguranje i pitajte ih u čemu je problem.

 

Ako ne pomogne, pismom sa svim svojim podacima izvjestite HANFA-,u a potom i državno odvjetništvo. Mislim da bi jednostavna prijetnja HANFA-om bila dovoljno efikasna.

 

Možda se uopće niti ne radi o krivotvorini već o sitnoj grešci, zabuni u istom imenu i prezimenu vlasnika nekretnine i vas, ali neka to oni otkriju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila sam u xxxxxxx dva puta, tek sam drugi puta uspjela vidjeti policu i potpis na njoj, uz njihova izvlačenja da oni nemogu taj čas u toj svoj hrpi papira doći do nje. Nije greška u polici, osoba koja ju je napravila je moja školska kolegica i naravno rekla mi je da je to napravila, al tek nakon što je već ta polica prošla proceduru i nakon što je ona uplatila prvu ratu za nju.(naravno da bez uplate nije mogla dobiti ni premiju) Al za njih to "rekla" ništa ne znači. I na sva moja negodovanja i molbe upućene njoj da to stornira, nije... Ona sad radi u xxxxxxx osiguranju i naravno nije ju briga za to, jer tamo više nemože dobiti otkaz. Zato sam poslala to isto i pismeno, da imaju i pismeni dokaz o tome da sam ja urgirala oko toga. Al opet ništa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem se u ovrhe, ali znam da treba prigovoriti na vjerodostojnost iste.

 

Svakako je taj ugovor o osiguranju ništetan - ne vrijedi ništa, ali to treba i dokazati.

 

Ujutro obavezno u državno odvjetništvo vidljivi su elementi kaznenog djela iz čl. 313. Kaznenog zakona, ali prije polaska prelistajte opet ovu temu, sigurno će biti kvalitetnijih odgovora od moga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih prvo prijateljici (ako to uopće jest) objasnila problem, rekla da plati zaostatke ili ću je kazneno prijaviti zbog krivotvorenja potpisa.

Svakako odmah tražite raskid ugovora, ako ga ne želite nastaviti konzumirati.

Ako se prijateljica ogluši, s preporučenom pošiljkom još jednom pisati osiguravatelju, s napomenom, da ćete ako u roku od par dana (navesti broj dana) ne postupe po vašoj pritužbi, ne raskinu ugovor i ne obustave ovrhu, sve proslijediti državnom odvjetništvu (plus ako ima još neka agencija ili ustanova za nadzor osiguravateljskih kuća..)

Ako ipak dobijete ovrhu, ne propustite u zadanom roku uložiti žalbu, (8 dana) jer tada spis ide na sud. Tamo ćete uz pomoć grafološkog vještačenja dokazati kako Vi niste ugovor potpisali.

Jest da traje, jest da Vi morate predujmiti trošak grafološkog vještačenja, ali ako niste potpisali ugovor, nemate razlog za zabrinutost.

Na kraju će Vam morati nadoknaditi trošak vještačenja ( i trošak odvjetnika ako ga uzmete da Vas zastupa)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Prijateljici" se više nema kaj objašnjavati. Ona vrlo dobro zna situaciju. Ugovor nisam nikad konzumirala, niti sam ikada platila bilo koju ratu od te police (ona je platila prvu ratu, valjda da izvuče proviziju). Čekam ovrhu, budem se žalila u roku od 8 dana pa nek oni pokrenu parnicu da sam ja njima dužna. i nek dokažu da jesam. ja znam da nisam to nikada potpisala, znam da su podaci uzeti od prethodne police, al nikako mi nije jasno kako na sve to ne sljede sankcije osobi koja je to napravila a sada radi u drugom osiguravajućem društvu, a ni sankcije onima koji su ju trebali naučiti poslu, a sasvim sigurno to nisu napravili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako Vas sa ljudske strane potpuno razumijem, sa pravne strane gledano, za sebe ćete najgore postupiti, ne postupite li nikako.

Ovo što pišem pišem temeljem iskustva meni bliske osobe Podstanar zaključio ugovor za uslugu (ne smijemo navoditi nazive trgovačkih društava), falsificirao potpis vlasnika, koji o tome naravno nije imao pojma, podstanar naravno nije plaćao račune, i kao što pretpostavljate, vlasniku stigla ovrha, a da nije znao na što se odnosi.

 

Prvo je htio postupiti pa što me briga nisam ništa ništa potpisao nisam kriv.

 

Sreća da je poslušao savjete, da je po pitanju ostvarivanja ili zaštite prava, najgore ne napraviti ništa.

 

Pa je izgubio puno vremena dok je raskinuo ugovor- zamislite sklopiti se može svakako, faxiranjem ugovora, a raskinuti samo osobno i uz trostuku provjeru identiteta, i pojašnjenje da je baš baš jako jako jako siguiran da želi raskinuti ugovor koji nikad nije ni zaključio.

 

Uložio prigovor na ovrhu, išao x puta na sud. /(jer na svako 2. ročište odvjetnici suprotne strane ne dolaze, ali to je sad drugi par rukava). Da on kojim slučajem nije došao...

 

Da potrošio je puno vremena, živaca, prigovorio da to nije njegov potpis - morao, ako je htio da se provede grafološko vještačenje predujmiti taj trošak (iako nije kriv)

 

I tek kad je stigao očekivani nalaz vještaka u kojem je izričito stajalo kako nije njegov potpis, tužitelj odustao.

 

On tražio naknadu troška vještačenja, dobio, jer tužitelj nije uspio u svojoj tvrdnji, odnosno dokazao je da nije njegov potpis.

 

Što se tiče "krivotvoriteljice" koja Vam nije prijateljica, prijavite je općinskom državnom odvjetništvu.

 

Pa neka na sudu dokazuje što i kako ( a pravomoćna osuda za kazneno djelo krivotvorenja itekako može imati konzekvence)

 

Ali i sami znate da nitko nije kriv dok mu se pravomoćnom sudskom odlukom ne utvrdi drugačije.

 

Nemojte ovo shvatiti pogrešno, naravno da Vam ništa ne imputiram, ali morate se složiti da ipak dosta ljudi često nekoga lažno prijavi i iznese nešto što nije istinito, tako da na svu sreću samo nečija riječ nije dovoljna da bi se za nešto odgovaralo, nego to mora biti i dokazano.

 

Vama želim puno sreće u zaštiti Vaših prava, i svakako reagirajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo želim zahvaliti svima koji su našli vremena i napisali pokoju rečenicu uz ovaj text. danas sam dobila od osiguravajućeg društva da se polica nemože prekinuti jer je ona već istekla. to je točan podatak, i mislim da ništa drugo trenutno nemogu napraviti, osim čekanja ovršnog postupka na koji se mogu žaliti. Jedna osoba tu navela je da su morali tražiti grafičko vještačenje, ja bi bila zahvalna ako mi netko može dati informaciju kod koga je ta osoba to predala na vještačenje, odnosno ko to uopće radi, i dali mogu to napraviti sa kopiranom policom na kojoj je taj neki potpis, jer ja original nemam. i naravno koliko se ta usluga naplaćuje? bila bi Vam zahvalna ako mi možete dati tu informaciju. znam da bi bilo najbolje da prijavim dotičnu osobu, al meni nažalost uopće nije u nikakvom interesu da ona završi u zatvoru, barem ne zbog mene (odnosno zbog onog što je meni napravila). bilo bi dovoljno da zbog srama nemože proći kroz Korzo, al sumnjam da ta osoba zapravo uopće i ima srama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vještačenje se provodi nakon što sud odluči da se ono ima provesti.

Napravite li ga mimo odnosno prije Rješenja i odluke suda, taj nalaz i mišljenje vještaka, neće Vam vrijediti na sudu.

Zato ne poduzimajte ništa sami bez suda (jer vam taj trošak vještačenja nitko neće nadoknaditi)

Sud će (na vaše traženje) odrediti vještačenje i osobu vještaka. Tada će Vam reći iznos i broj računa suda na koji taj iznos trebate platiti. Morati ćete im dostaviti dokaz o uplati na broj spisa.

Tek po uplati se vještačenje provodi.

Cijena grafološkog vještačenja (u Zagrebu) je 2000,00-2500,00 kn.

Da bi dobili taj iznos natrag, morate to kasnije zatražiti na ročištu pred sudom.

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nekoliko, nadam se korisnih informacija...radim kao voditelj zastupnika u jednoj osig . kući (nadam se da ne u ovoj sa kojoj imate problema) i takav identičan slučaj sam imala sa jednom svojom zastupnicom. Da bi ostavarila mjesečni plan i dobila proviziju, zastupnica je krivotvorila 4 police imovine, ne jednu, nego četiri!!! Nažalost, to sam otkrila tek kada je otišla raditi u drugu osig.kuću, na način da je krivotvorila potpise i uplatila prvu ratu (nakon koje se automatski dobiva polica), te su nas klijenti počeli nazivati i ispitivati zašto im šaljemo uplatnice i opomene za nešto što nisu ni htjeli, a ni potpisali. Zastupnica je svima napravila police na 10 god., a po takvom ugovoru je raskid moguć tek nakon 5 god. Naravno da su klijenti bili ludi, jer smo im već počeli ovhe slati.

Problem smo riješili tako da sam prikupila njihove izjave da nisu ugovorili police, pa je naša služba to uvažila. Da se isli u poistupak dokazivanja krivotvorenja potpisa, naravno da bi mi kao osig.kuća izgubili, pa se nismo htjeli natezati.

Klijenti su uplatili razliku osig. za 1 godinu i to samo zato jer im je bivša zastupnica bliži rod :-o , pa nisu ni oni htjela da ju tužimo za krivotvorenje potpisa.

Uglavnom, jedva sam čekala da se to završi.

Inače, čim u osig.kući u kojoj imate policu spomenete HANFU, odmah svi pristaju na dogovore, jer nitko ne želi kontrolu Hanfe!! Ne treba nikakva tužba državnom odvjetništvu, niti prijava policiji, jer to sve vodi na sud koji ztraje po nekoliko godina.

Ja sam čak i obavjestila noovog poslodavca o radnjama bivše zastupnice, ali sve dok nema pravomoćne presude o kaznenom djelu, njima to nije bitno.

Ako imate još kakvih pitanja, samo pitajte :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija