Jump to content

"nastavak" na temu - kakvo pravo imam?


Neo54

Preporučene objave

poštovani...

utvrdili smo da muškarac nema pravo na odgodu plaćanja alimentacije prilikom gubitka posla jer je to krivično djelo ako ne platimo...a poslije bi ipak to sve bilo nadoknađeno(u mojem slučaju je bivša zaposlena)

nesmijemo ni prstom maknut po svojemu jer ako se to bivšoj ne svidi može nas teretiti za maltretiranje-opet krivično djelo

 

a kad je koja žena krivično terećena za uskraćivanje djeteta???(meni je moje djete uskraćeno,javno se hvalila da ga neću vidjeti)..a uredno plaćam alimentaciju od 150eura...

 

i zašto mi muškarci koji plaćamo redovito nebismo mogli imati uvid u te njene troškove,pa da vidimo kamo odlazi naš novac? realno gledano,zašto i to nebi bio jedan o zakona???opće je poznato da puno djece ostane na grbači baki i djedi a one uživaju,dobro se provode i troše taj novac na sebe...ako se muškarac mora tolko toga pridržavati,zašto nebi bilo i obratno???...govorim o ravnopravnosti koje nema odavno...

 

svaka čast iznimkama jer znam da nisu sve mame takve...

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl. 118.Ob. zakona"CZSS može u svako doba zahtjevati od roditelja polaganje računa o upravljanju djetetovom imovinom...."

ukoliko jedan od roditelja ne poštuje odluke suda, to je kazneno djelopo čl. 215. st.1. Kaznenog Zakona.

time što ne dozvoljava susrete djeteta s roditeljem s kojim dijete živi, krši pravo djeteta; ili još "protupravna izolacija ili ograničavanje slobode kretanje ili komuniciranja s trećim osobama" je nasilje u obitelji što je također kažnjivo. ono što morate je pismeno obavjestiti CZSS, sud i sve ostale institucije da se ne održavaju susreti odnosno da ih majka ne dozvoljava ili onemogućava. Sudu prijedlog za ovrhu susreta i druženja temeljem rješenja o susretima. do tada svaki put kad dijete ne dođe ili majka ne dozvoli djetetu odlazak k vama pismeno obavijestiti CZSS i sačuvati kopiju dopis s urudžbenim brojem, PU na vaš zahtjev treba svaki put izaći na teren i napraviti službenu zabilješku o tome(pozivate se na zakon o zaštiti od ob. nasilja, na protokol o postupanju u slučaju ob. nasilja, na obiteljski zakon).kad sud zakaže ročište za ovrhu dostavite im sve kopije dopisa kao dokaz te predložite uvid u zabilješke PU(ili kopije zatražite od PU, plaća se taksa).od CZSS tražite poduzimanje mjera za zaštitu prava djeteta-predložite im uvođenje mjere nadzora nad izvršavanje roditeljske skrbi.

CZSS, PU bi tribali po službenoj dužnosti prijaviti majku, a što oni uglavnom izbjegavaju napraviti ili s time razvlače; pa osbno otiđite u ODORH-u i prijavite majku.ODORH će onda na temelju svih dokaza odlučiti o podizanju potužnog prijedloga ili ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija