Jump to content

1/8


anafilip

Preporučene objave

Dakle,imam pitanjce,moja majka je naslijedila od svoje majke 1/8 svega kaj je ostalo,u pitanju su građevinska zemljišta,njive,šume-i sad bi majka htjela tu 1/8 prepisat na mene.Dali je to moguče tak kak je donesena odluka na 1/8 ili ?

 

I dali recimo mogu tražiti da se jedno zemljište upiše na mene pa tražit suglasnost ostatka naslijednika,nedavno je jedan od breće želio prodati njivu pa nam je došla obavjest da ako imamo što protiv da se javimo,a ako se ne javimo znači da smo suglasni.Nismo se javili jer nismo imali ništa protiv.

E sad polovica od tih osmero koliko ih je uopče ne žive u Rh i mislim da ih baš briga za naslijedstvo,pa mislim da tu nebi bilo problema.

Uglavnom uopče neznam od kud da krenem

 

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi vam bolje sačekati dok se to rješenje o nasljeđivanju upiše u zemljišne knjige jer bi mogli krivo naznačiti dio koji prelazi na vas darovnim ugovorom.

Ostavinska masa uzima kao cijelo tako da ona je naslijedila 1/8 gledajući ostavinu njene majke kao cjelinu ali primjerice ako vam je baka negdje bila upisana kao suvlasnik u npr.23/258 dijela ... onda zk odjel prilikom provedbe rješenja svede sva razlomke na zajednički nazivnik.

Ili makar ako imate Rješenje o nasljeđivanju (ako i nije provedeno) onda naznačite - daruje nekretnine ..... koje je stekla temeljem Rješenja o nasljeđivanju broj.... od...., iza svoje pok. majke....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mokronoge je napisao:

Bilo bi vam bolje sačekati dok se to rješenje o nasljeđivanju upiše u zemljišne knjige jer bi mogli krivo naznačiti dio koji prelazi na vas darovnim ugovorom.

Ostavinska masa uzima kao cijelo tako da ona je naslijedila 1/8 gledajući ostavinu njene majke kao cjelinu ali primjerice ako vam je baka negdje bila upisana kao suvlasnik u npr.23/258 dijela ... onda zk odjel prilikom provedbe rješenja svede sva razlomke na zajednički nazivnik.

Ili makar ako imate Rješenje o nasljeđivanju (ako i nije provedeno) onda naznačite - daruje nekretnine ..... koje je stekla temeljem Rješenja o nasljeđivanju broj.... od...., iza svoje pok. majke....

 

E sad gledam jedan dio koji su ostala braća odlučila prodati a radi se o pašnjaku i dvorištu ispred kuće,tu je uvedeno u zemljišne knjige(taj dio) da je mama 1/24 podjeljena.Jedan brat ima 5/24,vjerojatno jer je to dio ispred njegove kuće,inače on je negdje u Njemačkoj i nepoznato mu je boravište,taj čovjek kojemu je ostatak obitelji prodal ima 9/24,moja imama i dr. brat koji je lišen poslovne sposobnosti 1/24,dok na pokojnu baku stoji u katastru 8/24???Kak može glasiti na pokojnu baku koja je svakome ostavila jednak dio??Tak je uvedeno i u posjedovnom listu i u zemljišnoj knjizi.Za ostale čestice koje su sudjelovale u oporuci neznam broj čestice,znam samo za ovo zadnje koje nam je došlo u obavjesti. :-?:-? i zakaj je sad 1/24?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija