Jump to content

otkaz- molim vas pomoć


anonimno

Preporučene objave

Dragi kolege!

Dobila sam danas otkaz kao višak (što nije istina), a sama odluka je po sebi smješna, čak nema ni pouke o pravnom lijeku.

Što da radim s tim glupavim ljudima oko sebe?

tajnica-sss- mi je pisala otkaz bez obrazloženja koji su to organizacijski razlozi zašto ja dobivam otkaz.

Fuj... Znam Zakon o radu, ali što s praksom?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš rok od 15 dana da poslodavcu uputiš Zahtjev za zaštiu prava. Prije toga ništa ne možeš poduzeti pred sudom. Naravno moraš kontaktirati sindikat i provjeriti da li su dali svoje mišljenje o otkazu, a ako se radi o inzvarednom otkazu, to lako padne na sudu, ali se zbog proteka vremena i trajanja parnice baš i ne isplati. Na privremenu mjeru vračanja na posao zaboravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kodeks odvjetnièke etike:

 

18. Protivi se èasti i ugledu odvjetni¹tva svaka nelojalnost u poslovanju, a osobito:

 

- pribavljanje stranaka putem ponuda, posrednika ili reklama;

 

- prepu¹tanje treæim osobama bianco-punomoæi ili reklamnog materijala;

 

- suradnja s nadripisarima ili osobama sumnjivim zbog nadripisarstva;

 

- obeæavanje provizije ili nagrade drugima za pribavljanje stranaka;

 

- omalova¾avanje drugih odvjetnika;

 

- uzimanje uputa od treæih osoba izvan odvjetnièkog ureda;

 

- pozivanje na dobre veze;

 

- ponude zastupanja u inozemnim novinama ili posredovanjem dopisa poslanih u inozemstvo;

 

- ponude jeftinijeg zastupanja;

 

- stavljanje odvjetnièke ploèe napadna oblika i sadr¾aja ili stavljanje takve ploèe na druga mjesta osim na zgradu u kojoj se nalazi ured;

 

- uporaba nerazmjerno velikog ili okruglog peèata;

 

- napadno isticanje podataka o odvjetnièkim uredima s kojima je sklopljen ugovor o povezivanju na podnescima, dopisima ili na drugi naèin;

 

- napadno isticanje moguæe specijalizacije;

 

- javni istupi, javljanje u tisku i sl. s nagla¹enim isticanjem svog svojstva odvjetnika odnosno na naèin koji bi se mogao shvatiti kao nametanje javnosti ili reklamiranje, itd.

 

Kolegice Dragović, bilo bi fer da se tako i ponašate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovana kolegice,

očigledno je da je Vaše vrijeme provedeno u odvjetničkom uredu u kojem radite uzaludno potrošeno. Moj savjet Vam je da potražite novo radno mjesto koje odgovara Vašim kvalitetama, jer je očigledno da Vam se zbog Vaših "kvaliteta" ne obraćaju potencijalne stranke, pa ih pokušavate naći na ovim stranicama glumeći "dobročinitelja".

Uzgred još jedno pitanje, da niste Vi možda nadripisar?

wrote:

bok

 

 

ja radim u odvjetničkom uredu

 

ako želiš javi se na mob:

 

 

MOLIMO BEZ PORUKA OVAKVOG SADRZAJA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko nije popljuvan, već samo upućen na određene članke Kodeksa...

Nije ovo jedini forum gdje postoje određena pravila, iako se ne radi samo o pravilima foruma, već svaki odvjetnik (sadašnji i budući ) zna određena pravila ponašanja..

 

Meni je osobno to više ličilo na privlačenje stranaka odvjetničkom uredu gdje je dotična za sada samo vježbenik...što bi oni rekli kada bi ih se prozvalo da na ovaj način dolaze do stranaka??

Nije to baš tako jednostavno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija