Jump to content

medicinska sestra i krvni delikt ! ?


Cro-Lex

Preporučene objave

pozdrav svima koji ovo čitaju,molim za savjet- vašu dobrotu prosljiđujem dalje prema drugima

 

Dogodilo se prošle god.u 8.mj. Med.sestra,zaposlena u stuci prilikom svađe sa svojim mlt. sinom istom nanese lakše tjelesne ozljede nožem.

 

Dečko (17g)završi u domu za odgoj a njegova majka bez pravnih sankcija i dalje redovno radi posao med. sestre.

 

PITANJE:da li je po vama dopustivo da takva osoba i dalje radi u zdravstvu? Ako nije onda molim savjet,

 

o događaju postoji policijski zapisnik

-mislim da nije moguće ostvariti uvid

CZSS morao bi imati nekakvu dokumentaciju

- je li moguć uvid?

Od kuda krenuti?

Mislim da policija i CZSS nisu odradili posao do kraja

koga pokrenuti da utvrdi može li takva osoba i dalje raditi u zdravstvu?

zamislite sebe da vas liječi netko ko nožem nasrće na svoje dijete,prikrivanje nasilja je isto nasilje,hvala unaprijed za pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cro-Lex je napisao:

 

zamislite sebe da vas liječi netko ko nožem nasrće na svoje dijete,prikrivanje nasilja je isto nasilje,hvala unaprijed za pomoć

 

A ti si valjda taj sin? Ili neki njegov huliganski kompić?

 

Sin je završio u popravnom.U popravni ne idu dobra dječica.

 

Došlo je do sukoba, a majka se branila nožem. U sukobu i naguravanju je sinek dobio kakvu porezotinu. Da je majka napala sineka, dobila bi kaznenu prijavu (koju nigdje ne spominješ), a sinek ne bi završio u popravnom.

 

I sada se treba osvetiti majci tako da izgubi posao?

 

Ne bi išlo.

:kavica:

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne,nisam ja taj sinek ni njegov kompić no svejedno,vjerujem da ću jednom saznati detalje.Da li je bilo kaznene prijave ili nije ne znam znam da je dečko uboden nožem u donji dio leđa (guzicu).tako da je tu teško povjerovati u samoodbranu.

 

Također upotreba noža sa odbranu od svog djeteta,kakva je to majka-med. sestra?

Prije ili kasnije saznat ću sve detalje.

 

Ako postoji zakonska osnova da izgubi posao,ima radnih mjesta tamo gdje se barata noževima kao npr.klaonice,mesnice i sl.

 

Moje pitanje ostaje i dalje otvoreno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cro-Lex je napisao:

znam da je dečko uboden nožem u donji dio leđa (guzicu).tako da je tu teško povjerovati u samoodbranu.

 

Ne. Ovakve povrede zapravo nisu rijetkost u samoobrani - kada veća i jača osoba napada (npr. davi, guši ili tjelom blokira) manju i nižu osobu, pa ova dohvati predmet koji se nađe pri ruci. Samo konstatiram, o samom događaju mogu nagađati.

 

Činjenica je da ti ne tražiš pravdu, nego osvetu.

Logično bi bilo da netko traži kažnjavanje krivca sukladno zakonu, a ne osvetu gubitkom zaposlenja.

 

17-godišnjak nije dijete, nego maloljetnik.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi felixx

 

Pitanje je dali je pravda izvedena do kraja.

 

Nije osveta ako osoba premjesti s radnog mjesta koje po načelima etike i propisa ne može obavljati, na radno mjesto dopustivo osobama takvog ponašanja-to je pravda.

 

Da, maloljetnik jeste to stoji kao i to da je dijete svoje majke isto tako kao što smo svi djeca svojih roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija