Jump to content

tele2 i njihova agencija za naplatu dugova


stype022

Preporučene objave

Poštovani,

 

potpisao sam ugovor s tele2 u trajanju 12mj.,ugovor je istekao i ja sam još 3-4 mj. nakon toga nastavio koristiti njihove usluge...dana 2.10.2010 otišao sam u tele 2 centar i podnio zahtjev za raskid ugovora a sva dugovanja do tog dana bila su uredno podmirena...i tako meni u 11mj uredno dolazi račun za 10mj u iznosu 100 kn a ja raskinuo ugovor 2.10og a kartica izvađena iz uređaja 1.10og i gledam specifikaciju poziva za 10mj. na njoj piše da je zadnji odlazni poziv bio 31.9,znači 9mj. meni se nalazi na računu za 10mj....ja zanemarim račun i neko vrijeme sve OK,kad me sad zadnjih mjesec dana počeo maltretirati lik iz agencije koja je preuzela to moje dugovanje,neki Igor, potražuje dug+kamate...lik me zadnji put zvao večeras u 19,30h,mulja li ga mulja...ja zahtjevam pismeno očitovanje od njih jer sam ja njima svoje faxirao...on kaže da mi ga je poslao na kučnu adresu-naravno NIJE,pa kaže da će mi opet poslati...pita me ajde da se dogovorimo za dug,ja kažem OK kad pošalješ uplatnicu,on kaže da nema uplatnice već samo broj tekučeg računa na koji to mogu uplatiti...hellouuu?!?

 

znam da nije velika lova u pitanju i znam da ću to morati platiti danas-sutra al mene zanima tko je zakonski ovdje u pravu:(i kako da se postavim prema njima???) -oni koji mi pošalju račun za 10mj na kojem je specifikacija poziva sa datumom 31.9 a još uz to sam 2.10 raskinuo ugovor ili ???????

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja sam imao karticu na pretplatu na iznos od 65 kuna.

Začas su počeli stizati računi sa uračunatom naknadom za korištenje radijske frekfencije!!

zatim naknade ovakve i onakve i nakraju je redovito dolazilo 85 kuna.

Karticu već jedno vrijeme nisam koristio i iako nisam potrošio ni lipe, ja sam sve platio.

31.5. lani istekao mi se ugovor i ja sam mislio da je stim sve rješeno. računi i dalje dolaze! U 8 mjesecu odem do njih, pokažem im ispise da je ugovor istekao i da nisam koristio njihovu uslugu i nek mi se skinu. Veli tip OK. napišem neki papir u kojem piše: neću vas više. veli tip OK. doviđenja-doviđenja.

 

u 9 mjesecu dođe mi račun iz pomenute agencije na datum 31.8. na iznos cca 400 kn. znači 3 mjeseca pretplate i 100 kuna troškovi.

i sad godinu dana nakon isteka dođe mi opomena pred tužbu!

neću im platiti iz principa.

 

kako da ih se riješim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ja sam se registrirao na stranice HAKOM-a i uputio Zahtjev za rješavanje spora. (njih se operateri itekako pribojavaju). Prijetio je i meni gospodin Igor i platio sam, ali u međuvremenu sam dobio spor i sad budu oni meni platili il bum ih ja tužil. (naravno da tražim povrat novca, ali sa zateznim kamatama koje od 11. mjeseca teku)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovanje...

Imam problem s tvrtkom Eos matrix iz koje me uredno zovu svakih par mjeseci radi naplate duga koji je podmiren.

 

Naime, prošle godine u lipnju potpisala sam s tele 2 ugovor o jednomjesecnom korištenju bežičnog interneta(USB stick sam kupila, a fiksna pretplata je iznosila 95kn, ako se ne pređe limit od 1GB prometa, čega sam se pridržavala).

 

S gospodinom iz TELE2 sam potpisala ugovor, te mi je rečeno da ugovor mogu raskinuti u kojem god trenutku želim, počevši od sljedećeg dana što bi značilo da ću pretplatu plaćati samo jedan mjesec, ako taj ugovor raskinem unutar lipnja.

 

Morala sam otputovati početkom srpnja, stoga sam krajem lipnja raskinula ugovor.

 

Nakon par mjeseci dobila sam poziv od Eos tvrtke čiji mi je operater priopćio da moram uplatiti dug od 350kn, za lipanj, srpanj i kolovoz korištenja interneta!

 

Tek sam tada shvatila da je gospodin iz TELE2 krivo upisao adresu prebivališta jer do tada nisam dobila uplatnicu,iako sam mu osobno uručila osobnu iskaznicu.

Prema tome, ja sam ,naravno, dugovala pretplatu od 95kn za lipanj, no ne i za ostale mjesece, jer sam raskinula ugovor krajem lipnja.

Oni (EOS) to nisu zaprimili, pa sam tijekom prosinca osobno otišla u tele 2 gdje sam naišla na jednog ljubaznog gospodina koji me se sjetio i znao je o kakvom raskidu ugovora govorim.

On je toga dana faksirao raskid ugovora tvrtci EOS, te ih i nazvao, nakon čega je operater iz tvrtke EOS potvrdio da je slučaj riješen, ukoliko ja uplatim na njihov račun 95kn, što sam i učinila.

Nakon toga me više nitko nije zvao, i milsila sam da je tu priči kraj, no prije par dana (kolovoz 2011) nazvao me operater iz EOS tvrtke,i rekao da moram platiti još 95kn jer je ugovor raskinut krajem lipnja pa stoga trebam platiti još za srpanj!!! što je po meni suludo,a gospodin nije htio uvažiti moje argumente nego je zaprijetio ovrhom.

 

Mene zanima,da li je moguca ovrha (nezaposlena sam osoba, na Birou), drugo, iskreno čini mi se kao da oni mogu nazivati ljude neprekidno i zahtjevati nepostojeće dugove... molila bih za vašu pomoć.... hvala vam unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

pa dobro došli u klub ako nemate potvrdu da ste uplatili dug o kojem govorite morat ćete platit ponovno a ako imate pošaljite im presliku uplatnice jer bi vam se moglo desiti isto i za godinu dana kao i meni zato ih lijepo nazovite objasnite u čemu je problem i da ste to platili neka vam daju broj faxa jer ćete se inače s njima natezati u nedogled

želim vam puno uspjeha poz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

eto, ako netko još dvoumi da li da reagira.

mada je ugovor istekao i mada nisam potrošio ni lipe, poslali su mi 3 računa od 75 kn i jedan od 65 kn.

sad su mi sjeli ovrhom preko FINE i preko firme ISTOVREMENO i k tome sam morao čekati 5 dana da mi deblokiraju račun.

ukratko, zbog nevažečih računa od cca 300 kn. sjeli su mi na vrat sa cca 2500 kn. sad čekam povrat preplaćenoga.

k'o ovce, za novce

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Eto, jučer starom mom došao lik s "Prijedlogom za ovrhu na temelju vjerodostojnosti isprave" od Tele2, stari uzeo i čita da je ovrha zbog neplaćenih računa iz prosinca 2010., i prva tri mjeseca ove godine.

On je te račune platio za te mjesece i taman oko tih datuma je raskinuo ugovor s njima. Dokaze o uplati računa ima.

 

 

Na papiru piše da je dugovanje 380kn + 1100 neki troškovi. Napiso je žalbu, ali nisam siguran da li je poslao.

 

Novca nema, u debelom je minusu i ovako kako je, ovo nemože platit, a po mome, ne bi ni trebao.

 

Može li nekako to rješit pošto, kako sam rekao, ima dokaze o uplati računa za te mjesece?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kopirajte dokaze o uplatama i pošaljite prigovor na ovrhu OVRV -(broj) i u tom prigovoru obrazložite da su računi

X u iznosu od yy kuna, plaćen dana dd.mm.gggg.

v u iznosu od ff kuna plaćen dana dd.mm.gggg.

....

te da stoga molite sud da navedeno rješenje o ovrsi stavi izvan snage, uključujući i troškove ovršnog postupka

 

dokaz o uplati čuvajte i dalje, jer ćete možda originale morati predočiti sudu.

 

može se desiti da greškom nisu proveli uplatu

 

Ne bi bilo na odmet još jednu kopiju svega poslati i ovrhovoditelju.

 

Nakon što provjere vaša navode velika je vjerojatnost da će sami povući prijedlog za ovrhu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija