Jump to content

ovrha nad naknadom za nezaposlene


mdusko

Preporučene objave

Danas dođem u banku podići očekivanih 600 kn koje mi mjesečno sjedaju na žiro račun za jedan mali honorarni poslić. I kažu mi da nemam ništa jer da sam u blokadi

Odem na Finu i tamo pronađu da je to neka ovrha od Zg holdinga. Tamo ustanovim da su mi skinuli i redovitu mjesečnu naknadu za nezaposlene!!! i to u cijelosti, cca 1.200 kn i pitaju me da li želim "zaštititi" tu naknadu ubuduće, jer da mi je smiju uzimati (iako je ona po zakonu ili-čemu-već izuzeta od ovrhe)ukoliko ja to ne spriječim popunjavanjem famoznog formulara.

Trebam li vam napomenuti da dugovi nisu nastali raskalašenim životom nego podužom nezaposlenošću?

Da bih mogao normalno živjeti i plaćati svoje račune odlučio sam se na rizičan potez samozapošljavanja i u postupku sam ostvarivanja poticaja od HZZ.

Sad me brine ovo - može li se dogoditi da mi sredstva za tu namjenu "ovrše" kad sjednu na račun iako će se raditi (bar tako mislim) o "zaštićenom računu"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet sam bio u FINA-i da predam ispunjen zahtjev za zaštićeni račun pa sam se raspitao još malo.

Dakle, zaštićeni račun se ne može otvoriti prije ovrhe, tako da će svakom barem jednom uzeti sve s računa

Drugo, službenica mi je rekla da je banka kriva, da onaj tko je obradio moj račun u svrhu ovrhe zna, vidi i mora vidjeti po šiframa da se radi o naknadi za nezaposlene i da je ista izuzeta od ovrhe.

Ja ću banci poslati dopis da mi odgovore zašto su mi to učinili iako od toga neće biti koristi. Također ću ih pitati da li će mi to uraditi opet.

Ipak, ako se radi ili o neznanju, aljkavosti ili tko zna čemu djelatnika banke-pojedinca neka njegov supervizor to zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...

Da, to je čl. 172. Ovršnog zakona. Ulazi li u "privremenu nezaposlenost" i primanje takvih naknada koje osoba prima s HZZ-a?

Nalazim samo objašnjenja pojma "privremene nesposobnosti" za rad, ali ne i privremene nezaposlenosti pa ne znam na što se odnosi. 

uređeno: od Grabarić Imbra
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija