Jump to content

sudužnik u kreditu, pomoć!


nocita

Preporučene objave

Ukratko, sudužnik sam u kreditu (60. 000 eura) sa svojom nekretninom ( kuća i dvorište)u Raiffeisenbank St. Stefan, Austrija . Dotična gđa. Ana je prestala plačati kredit, dala otkaz u poduzeću i otišla izvan države (navodno raditi na brod). meni je ostavila punomoć za prodaju njenog stana koji vrijedi preko 80.000 eura. Nitko nije zainteresiran ni za 60.000. Jasno mi je da će banka napraviti ovrhu nad stanom, a što se događa samnom? Da li me mogu izbaciti iz jedine imovine?( Mirovina mi je već opterećena mojim kreditom). Molim da mi savjetujete što mogu napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nastavi redovito otplaćivati kredit umjesto dužnika

(uplatio x za Y )

ako više od 3 rate kredita nebudu uplaćivane

banka može otkazati ugovor okreditu i tražiti vračanje cijelokupnog iznosa kredita uvečanog za dospjele kamate.

ovrhom mogu sjesti na plaću pa neće biti novca za plaćanje kredita pa opet nastaju problemi ,novi otkaz tvog kredita i ovrha.

banka se može naplatiti ovrhom bilo koje nekretnine

koja se prodaje na javnoj dražbi za manju cijenu (i do 1/3 vrijednosti)pa na namirenje kredita idu i prodajom druge nekretnine.

ako se kredit i dospjele kamate nenamire prodajom nekretnine

dug ostaje i rastu zakonske zatezne kamate.

snalazi se kako znaš

plaćaj kredite radi mira u kući.

 

sta vrijedan 80.000,00 eura

kredit od 60.000,00 eura + amate = ?

 

iznajmi stan i najamninom plaćaj rate kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,mada sam takav odgovor i očekivao (da nemam izlaza iz te situacije). Trenutan ukupan dug je 58.000 eura, dakle kredit i kamate. Svi papiri su čisti, imam i pismo namjere od banke. Ali, svi potencijalni kupci se boje hipoteke nad tim stanom i ne mogu ga prodati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija