Jump to content

- 10%


buda2

Preporučene objave

revizor je napisao:

kolega to je trajno smanjenje,

sad kad dođe Čačić i ekipa ide još 25% dolje

to je već u programu, smanjenje mase za mirovine za branitelje s 5 na 4 mlrd kuna

plakat ćemo mi svi skupa za Jacom

pozz

 

I ja imam slićnu informaciju s time da sam istom prilikom saznao da ovi kukuriku već sada idu s idejom da kada dođu i ako dođu na vlast da idu u izmjene zakona o braniteljima s time da bi smjanjili sadašnja prava a najveća bi im novost bila da svima koji se nalaze u profesionalnoj nesposobnosti za rad ponude prekvalifikaciju zanimanja ili tako nešto koliko sam ga ja bio shvatio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

revizor je napisao:

kolega to je trajno smanjenje,

sad kad dođe Čačić i ekipa ide još 25% dolje

to je već u programu, smanjenje mase za mirovine za branitelje s 5 na 4 mlrd kuna

plakat ćemo mi svi skupa za Jacom

pozz

 

I ja imam slićnu informaciju s time da sam istom prilikom saznao da ovi kukuriku već sada idu s idejom da kada dođu i ako dođu na vlast da idu u izmjene zakona o braniteljima s time da bi smjanjili sadašnja prava a najveća bi im novost bila da svima koji se nalaze u profesionalnoj nesposobnosti za rad ponude prekvalifikaciju zanimanja ili tako nešto koliko sam ga ja bio shvatio.

 

Prijatelju Kompa nude oni nama gače na štapu a na nama je hočemo li to prihvatit(na izborima) i to ne samo Braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

revizor je napisao:

kolega to je trajno smanjenje,

sad kad dođe Čačić i ekipa ide još 25% dolje

to je već u programu, smanjenje mase za mirovine za branitelje s 5 na 4 mlrd kuna

plakat ćemo mi svi skupa za Jacom

pozz

 

I ja imam slićnu informaciju s time da sam istom prilikom saznao da ovi kukuriku već sada idu s idejom da kada dođu i ako dođu na vlast da idu u izmjene zakona o braniteljima s time da bi smjanjili sadašnja prava a najveća bi im novost bila da svima koji se nalaze u profesionalnoj nesposobnosti za rad ponude prekvalifikaciju zanimanja ili tako nešto koliko sam ga ja bio shvatio.

 

hvala na odgovorima.možda i nije to tako loša ideja za prekvalifikaciju pa se zaposliti( oni koji još imaju "snage") ali pitanje je za koje zanimanje i da li če to biti adekvatno plačeno a pogotovo ako bi se otvorila mala firma da li bi poslovi bili naplačeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

 

hvala na odgovorima.možda i nije to tako loša ideja za prekvalifikaciju pa se zaposliti( oni koji još imaju "snage") ali pitanje je za koje zanimanje i da li če to biti adekvatno plačeno a pogotovo ako bi se otvorila mala firma da li bi poslovi bili naplačeni.

 

 

 

Koliko sam shvatio ovog svog informatora, a duže je vrijeme u vodećoj sada oporbenoj stranci, oni će ići s programom da pokušaju na legalan naćin maknuti što više osoba iz invalidskih mirovina a koje osobe nemaju opću već samo profesionalnu nesposobnost za rad ( bez obzira da li su branitelji ili ne ).

Ne vjerujem da će imati u cilju iste zaposliti u nekim državnim službama ili poduzećima jer i za njih imaju poseban program a to je da će ih barem 15000 dobiti otkaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

zna li netko do kada će biti na snazi mjera umanjenja mirovina od 10% ? :misli:

 

Istina je da je to trajna mjera, tj.naše mirovine po posebnim uvjetima tkz. privilegirane su smanjene 10% ali samo iznad 3.500,00 kn.A ova kukuriku koalicija nije sposobna ni da čuva kokoši,al se svejedno bojim da bi mogli

dokopati se ovako ujedinjeni nekakve tjesne pobjede na izborima mada sumnjam, ali opreza nikad dosta.Istina je također da se zakon o braniteljima mjenjao kao kad mjenjaš čarape, skoro svaki dan pod patronatom HDZ-a, al pustimo da vidimo najprije tko šta nudi, pa onda trezne glave glasati .

Ako je tako kao što se na forumu priča onda kukuriku je definitivno propao dokraja,tamo nema nikog tko bi mogao voditi ovu zemlju u boljitak već samo propast.Zato me samo još interesira HDZ i njihovi šta nude nama i puku, pa će mo onda zaokružit.Moje procjene sad da se ide na izbore HDZ bi dobio sa seljacima samo više od 50% mandata,pitanje je samo tko će se još privući da se grije i opernati uz njih.

Ja sam optimist !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zašto bi Boruna ti sebi oduzeja život,misliš da su oni toga vridni bilo bi priličnije da ih je sve sa Markova Trga i Banskih Dvora spratit u jedan kordon na čelu sa Vlaisaljevićkom pa ko osta osta do trga Bana Jelačića i tamo jedno kolektivno višanje po kratkom postupku za veleizdaju!!! Jadan smo mi narod prijatelju moj nismo ništa bolje ni zaslužili, prodali smo dostojanstvo i ponos (neki)za 2000 kuna veću mirovinu i čemu se sad čudit , zla maćeha je odradila svoju zadaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji zaboravite tih 10%,nego dali se netko zapitao zašto ta oporba nije bila zato da Branitelji uđu u Ustav?Kažu Branitelji su ionako zaštičeni zakonom,da samo zakoni se mjenjaju natpolovičnom večinom a Ustav 2/3.Jeli to priprema terena za ono što sljedi ako dođu (nedaj Bože)na vlast?Razmislite !!! :ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozzz...branitelji! Imas ti pravo prijatelju signo,1 braniteljski zivot vrijedi vise od cijelog "vladajuceg aparata,i ja sam vec razmisljao i planirao suicid,i bio na rubu.Kolege branitelji nemojte pokleknut sada,jer nismo ni 91!! Glavu gore i budimo ponosni na to sto smo stvorili,a oni unistili.Za njih je Goli otok! pozdravlja VAS Joso-legija!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato i jesmo tu di jesmo šta smo šutili i trpili, Branitelji moji niže od ovoga se ne može, zla maćeha je jaaaaako dobro odradila svoj posa ito sve na finjaka, mene apsolutno ne zabrinjava to oće mi skinit još 25 % jer mi od 1800 kn nema šta skinit ali mene zabrinjava to do kada ću stojećki podnosit niske udarce koji su nam plasirani od strane zombija i veleizdajnika, gospodo moja vi ovim škovacama čak više ni niste potrebni, oni su tu bili sa jasnom funkcijom i to su u potpunosti ostvarili,,,, vaše glasove više ni ne tribaju a da će se ove hijene koje ih zaminu itekako potrudit da nastave dobro utabanim putem uto nesumnjam zato Branitelji moji prid nama je težak period, posložite formaciju, izbacite orjunaše i veleizdajnike i uvlakače iz svoih redova, batine u ruke dok nas nisu pritvorili u biljke.

Naša domovina vapi za svoim sinovima, ponižena je i ranjena bačena je na kolina ka i njeni najbolji sinovi i kćeri. Poginulim suborcima smo dužni i našoj dici....

Hrvatsku i Hrvate kakve pamtite prije 10-20 godina više ne postoje, dešava se opet to da 10 % poslušnika i uvlakača iz naših redova govori u naše ime i daje naš blagosov bez našeg znanja i pristanka... ratne Generale su strpali u tamnice i samim time su rekli šta misle i o nama ,, srića šta nemaju kapaciteta, ali za nas imaju posebnu taktiku, izopći, napravi ludim, omalovaži dovedi na rub egzistencije samim time razori obitelj, rezultati su vidljivi iz dana u dan , likvidiraju nas po cisternama, suborci nam se raznose ručnim bombama,napunili smo hodnike psihijatrijskih ordinacija, zašto smo slipi kod zdravih očiju!!!!!

Nemojte dizat ruku nasebe oni upravo to oće, Hrvatski Vojnik nije bija kukavica a i zbog svoje dice i onih kojima je stalo do vas ,,, radije prvom od zombija ili orjunaša bejzbol palicom polomite noge tako da klekne i da preklinje za život onako kako mi preklinjemo da nam se da misto pod suncem u našoj Domovini za koju smo krvarili,,, virujte mi da bi sa tim činom prodisali punim plućima, nebi vam više falilo zraka,, neka vam svevišnji da zdravlja i snage da sve ovo pribrodite stojećki...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

signo je napisao:

Zato i jesmo tu di jesmo šta smo šutili i trpili, Branitelji moji niže od ovoga se ne može, zla maćeha je jaaaaako dobro odradila svoj posa ito sve na finjaka, mene apsolutno ne zabrinjava to oće mi skinit još 25 % jer mi od 1800 kn nema šta skinit ali mene zabrinjava to do kada ću stojećki podnosit niske udarce koji su nam plasirani od strane zombija i veleizdajnika, gospodo moja vi ovim škovacama čak više ni niste potrebni, oni su tu bili sa jasnom funkcijom i to su u potpunosti ostvarili,,,, vaše glasove više ni ne tribaju a da će se ove hijene koje ih zaminu itekako potrudit da nastave dobro utabanim putem uto nesumnjam zato Branitelji moji prid nama je težak period, posložite formaciju, izbacite orjunaše i veleizdajnike i uvlakače iz svoih redova, batine u ruke dok nas nisu pritvorili u biljke.

Naša domovina vapi za svoim sinovima, ponižena je i ranjena bačena je na kolina ka i njeni najbolji sinovi i kćeri. Poginulim suborcima smo dužni i našoj dici....

Hrvatsku i Hrvate kakve pamtite prije 10-20 godina više ne postoje, dešava se opet to da 10 % poslušnika i uvlakača iz naših redova govori u naše ime i daje naš blagosov bez našeg znanja i pristanka... ratne Generale su strpali u tamnice i samim time su rekli šta misle i o nama ,, srića šta nemaju kapaciteta, ali za nas imaju posebnu taktiku, izopći, napravi ludim, omalovaži dovedi na rub egzistencije samim time razori obitelj, rezultati su vidljivi iz dana u dan , likvidiraju nas po cisternama, suborci nam se raznose ručnim bombama,napunili smo hodnike psihijatrijskih ordinacija, zašto smo slipi kod zdravih očiju!!!!!

Nemojte dizat ruku nasebe oni upravo to oće, Hrvatski Vojnik nije bija kukavica a i zbog svoje dice i onih kojima je stalo do vas ,,, radije prvom od zombija ili orjunaša bejzbol palicom polomite noge tako da klekne i da preklinje za život onako kako mi preklinjemo da nam se da misto pod suncem u našoj Domovini za koju smo krvarili,,, virujte mi da bi sa tim činom prodisali punim plućima, nebi vam više falilo zraka,, neka vam svevišnji da zdravlja i snage da sve ovo pribrodite stojećki...

 

može, može i niže, to će nam dokazati Čačić i ekipa, taj već tri godine priča kako treba, ne rezat mirovine, nego oduzimat, i na biro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

signo u pravu si samo ipak može još niže moja mati je 93g rekla da ni ova država neće duže od 4g trajati kao ni NDH ali eto ipak se još drži na klimavim nogama kuda češ gore kada se mi međusobno podjeb..amo već sada nesmiješ pričati da si bio branitelj jer ti se zbog toga smiju i gledaju s prezirom

sve je to jal HRVATSKI

 

POZDRAV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi do situacije , konkreto kad sam reka nemože niže od ovoga mislija sam osobno na sebe ,a šta se tiče financija tu se slažem da nažalost može niže, a šta se tiče svega ostalog tu smo dotakli samo dno samo šta neki to ne žele priznat ili su obmanjeni ali i oni će progledat samo bojim se da će tada biti kasno!!!!! ,

Moj problem je Vlaisavljevićka pa onda Čačići i ini jer očito zaboravljate ko dirigira orkestrom zadnje dvi godine i ko je pripremija teren Čačiću da nas razbuca ko panta pitu!!!!

Zla maćeha je ta koja je mome ditetu uskratila kruh i mliko,ona je razlog moje mržnje,ona me je sa 38 g gurnula u mirovinu za 1800 kuna ito sa stvarnim pts-p om koji me sad tek polako razara bez ikakvih prava iz DR-a ona i njeni veleizdajnici....

Zla maćeha je najuspješniji egzekutor Hrvatskih Branitelja; i sve to umotano u celofan i pod pokroviteljstvom naših vrlih udruga... Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dečki evo nešto novo objavljeno danas.

 

SMANJENJE MIROVINA HRVI

 

 

PODNOSITELJ PRIJEDLOGA

____________________________

(ime i prezime)

______________________________

(adresa)

 

USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE

Varšavska 3

10000 Zagreb

 

Na temelju članka 38. stavka 1. Ustavnog zakona o Ustavnom sudu Republike Hrvatske (Narodne novine br.: 99/99, 29/02 i 49/02) podnosim ovaj

P R I J E D L O G

ZA POKRETANJE POSTUPKA ZA OCJENU SUGLASNOSTI

ZAKONA SA USTAVOM RH

- i to ocjenu suglasnosti odredbi članka 1., članka 2. stavka 1. alineje 3., članka 3, stavka 1., članka 4. stavka 1. alineje 2. i članka 5. Zakona o smanjenju mirovina određenih, odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom osiguranju (Narodne novine br.: 71/10)

sa odredbama članka 16., članka 18. i članka 58. stavka 3. Ustava RH.

O b r a z l o ž e nj e:

1) Člankom 1. Zakona o smanjenju mirovina određenih, odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom osiguranju (Narodne novine br.:71/10) «uređuje se smanjenje mirovina i mirovinskih primanja određenih odnosno ostvarenih prema posebnim propisima», a člankom 2. stavkom 1. alinejom 3. određuje se da se smanjuju «mirovine hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, koje se ostvaruju i određuju prema Zakonu o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji»

Člankom 3. stavkom 1. istog Zakona regulirano je da «smanjenje mirovina i mirovinskih primanja iz članka 2. ovog Zakona iznosi 10%, a primjenjuje se na svotu mirovine koja pripada korisniku mirovine prema zakonu, prije odbitka dodatnog doprinosa za zdravstveno osiguranje, poreza, prireza i drugih obustava.»

Gore navedene odredbe Zakona o smanjenju mirovina određenih odnosno ostvarenih prema posebnim propisima u suprotnosti su sa odredbom članka 16. Ustava RH koja određuje da se „slobode i prava mogu ograničiti samo zakonom da bi se zaštitila sloboda i prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje“. Umirovljen sam na temelju odredaba Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji radi trajnog gubitka radne sposobnosti (opća nesposobnost za rad) ili (profesionalne nesposobnost za rad) kao posljedice ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, te sam ostvario pravo na invalidsku mirovinu. Osporavanim Zakonom ograničena su moja Ustavom zagarantirana prava – pravo na mirovinu koje mi je određeno na temelju gore navedenog Zakona o pravima hrvatskih branitelja, budući da zakonodavac nije jasno obrazložio razloge ograničenja mirovina u primjeni na kategoriju hrvatskih branitelja, kojoj sam pripadam, a posebice iz razloga što se na osnovu sjecanja prava na mirovinu razlikujem od ostalih kategorija osoba koji su taksativno navedeni u članku 2. stavku 1. osporavanog Zakona, a koji su stekli pravo na mirovinu po drugim uvjetima, posebice povlaštenim uvjetima kategorija osoba navedenim u alineji 1. i 2. navedenog članka Zakona.

Člankom 16. stavkom 1. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine: br.:174/04, 92/05, 107/07, 65/09 i 137/09) regulirano je da se »vrijednosni bod radi određivanja invalidske mirovine HRVI iz Domovinskog rata za invalidnost (opća ili profesionalna nesposobnost za rad) koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti odnosno pojavom bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske utvrđuje se na temelju pripadajuće osnovice za čin i ustrojbeno mjesto HRVI iz Domovinskog rata iz članka 20. ovoga Zakona, tako da se osnovica utvrđena za godinu koja prethodi godini u kojoj se ostvaruje pravo na mirovinu podijeli s prosječnom godišnjom plaćom svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj za tu kalendarsku godinu.«

Člankom 157. stavkom 2. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, osnovice iz stavka 1. ovoga članka usklađuju se po­četkom svake kalendarske godine s promjenom prosječne plaće svih zaposlenih u Republici Hrvatskoj u prethodnoj godini, što je poništeno odredbama pobijanog Zakona, te sam stavljen u nepovoljniji položaj u odnosu na umirovljenike koji su stekli mirovinu temeljem Zakona o mirovinskom osiguranju.

Slijedom navedenog, prekršena je odredba članka 16. Ustava, budući da su se moja prava mogla ograničiti samo da bi se zaštitila sloboda i prava drugih ljudi, pravni poredak, javni moral i zdravlje, što ovdje nije slučaj. Dakle, mirovinu sam stekao po posebnim uvjetima na temelju trajnog gubitka radne sposobnosti u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, odnosno borbi za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne i nezavisne, suverene i demokratske države.

Navedenim odredbama Zakona prekršen je članak 58. stavak 3. Ustava RH prema kojem «država posvećuje posebnu skrb zaštiti hrvatskih branitelja, hrvatskih ratnih vojnih invalida, udovica, roditelja i djece poginulih hrvatskih branitelja.”

Osporavanim odredabama Zakona prekršena je gore navedena zaštićena ustavna kategorija građana u koju i sam spadam, obzirom da smo pobijanim Zakonom uvršteni u kategoriju povlaštenih osoba kojima je određeno smanjivanje stečenih prava.

Kategorija mirovina ostvarenih prema posebnim propisima, kako je dana u tekstu Zakona formalno je pravnog karaktera, ona je neselektivna i ne odražava razlike, stvarnu suštinu i karakter pojedine kategorije iz skupine tzv. povlaštenih mirovina. Postavljanje kategorije hrvatskih branitelja u skupinu tzv. povlaštenih mirovina u potpunosti je protivna članku 58. stavku 3. Ustava odnosno kategoriji hrvatskih građana koja je pod zaštitom i posebnom skrbi hrvatske države. Isto tako linerano smanjivanje mirovina svih kategorija građana takstativno navedenih u Zakonu nije pravično, budući da nisu stekli mirovinu pod istim uvjetima.

Budući da je moja mirovina posljedica gubitka radne sposobnosti, te predstavlja stečeno pravo u odnosu na osnovu stjecanja prava na mirovinu, kao i njezinu visinu, na temelju gore citiranih odredbi Zakona o pravima hrvatskih branitelja, smatram da se moje pravo ne može ograničiti, a niti umanjiti na način kako je to regulirano osporavanim Zakonom budući da ne postoji nijedan od razloga predviđenih člankom 16. Ustava RH. Ovom odredbom se štiti pravna sigurnost građana, odnosno prava koja su građani stekli temeljem važećih propisa. Smanjenje mirovina od 10% nije obrazloženo niti je ograničeno nikakvim rokom, već se pretpostavlja kao trajno smanjenje prava.

Gore navedene odredbe Zakona o smanjenju mirovina određenih odnosno ostvarenih prema posebnim propisima u suprotnosti su sa izvorišnim osnovama Ustava Republike Hrvatske u kojima je posebno zaštićena kategorija hrvatskih branitelja koja se očitovala u pobjedi hrvatskog naroda i hrvatskih branitelja u pravednom, legitimnom, obrambenom i oslobodilačkom Domovinskom ratu (1991. – 1995.) kojima je hrvatski narod iskazao svoju odlučnost i spremnost za uspostavu i očuvanje Republike Hrvatske kao samostalne i nezavisne, suverene i demokratske države.

Polazeći od gore navedenih izvorišnih osnova Ustava RH i odredaba članka 58. stavka 3. Ustava, hrvatski branitelji predstavljaju kategoriju hrvatskih građana zaštićenih Ustavom Republike Hrvatske, ne spadaju u kategoriju povlaštenih niti privilegiranih osoba, te su trebali biti izuzeti iz odredaba osporavanog Zakona.

2) Člankom 4. stavkom 1. točkom 2. Zakona određeno je da smanjenju mirovina ne podliježu „mirovine hrvatskih ratnih vojnih invalida iz Domovinskog rata i ratnih vojnih invalida sa oštećenjem od 100%.”

Obzirom da bi se ukidanjem osporavanih odredbi Zakona poništila odredba o smanjenju mirovina svih hrvatskih branitelja, u potpunosti je bespredmetna ova odredba Zakona u koju je ubrojena navedena kategorija HRVI-a.

3) Člankom 5. osporavanog Zakona određuje se da će «smanjenje mirovina i mirovinskih primanja izvršiti Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, bez donošenja rješenja.»

Navedena odredba Zakona protivna je odredbi članka 18. Ustava prema kojoj se „jamči pravo na žalbu protiv pojedinačnih pravnih akata donesenih u postupku prvog stupnja pred sudom ili drugim ovlaštenim tijelom. Pravo na žalbu može biti isključeno u slučajevima određenima zakonom ako je osigurana druga pravna zaštita.”

Gore navedenim člankom osporavanog Zakona negira se pravna sigurnost navedena u članku 18. Ustava, te se isključuje mogućnost pravne zaštite od posljedica naloga za trajno smanjenje mirovine koja predstavlja moje osnovno egzistencijalno pitanje. Gore navedene odredbe Zakona isključuju mogućnost donošenja rješenja, odnosno upravnog akta u kojem bi se naveo razlog, odnosno obrazloženje smanjenja mirovine, a time i ustavna kategorija prava na žalbu.

Na osnovu svega iznesenog, predlažem da Ustavni sud nakon provedenog postupka donese rješenje o pokretanju postupka za ocjenu suglasnosti Zakona o smanjenju mirovina određenih odnosno ostvarenih prema posebnim propisima o mirovinskom osiguranju (Narodne novine 71/10) sa Ustavom Republike Hrvatske, te poništi ili ukine gore citirane odredbe Zakona koje su u suprotnosti sa odredbama Ustava Republike Hrvatske.

 

U __________

 

Datum,______________ Podnositelj prijedloga

 

______________________

U prilogu:

- osporavani akt (Zakon o smanjenju mirovina)

- rješenje o mirovini

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grozni samo za informaciju tebi i ostalima da je to stara stvar ko stari grad.

 

Stvar je već odavno riješena na Utavnom sudu i sud je donio svoju odluku da je isti zakon o - 10 % ustavan.

 

Ima tu negdje na ovom forumu ali mi se ne da sada tražiti, a bilo je i po svim medijima pisalo.

 

Znači ništa od toga.

 

Evo vam link pa vidite ako meni ne vjerujete a ja znam da je tako jer dobro osjetim svaki mjesec na mirovini : http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/65297/ttl/Ustavni-sud-Povlastene-mirovine-mogu-se-smanjiti/Default.aspx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apollon je napisao:

Odgovor na pitanje iz ove teme se nalazi na linku koji je stavio Kompa.Ustavni sud je odbacio prijedlog za ocjenu ustavnosti zakona.I što sad možemo?

 

prijatelju jasno je meni to sve ali ipak cjenim njihov odnosno svačiji pokušaj da se nešto pokuša napravit pa uspjelo to ili ne.U svakom slučaju nema se što izgubit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se prijatelju.Dečkima svaka čast i ne treba odustati od pravne borbe za svoja braniteljska prava.Kolege,iako sada zakon o braniteljima djeluje nekako zacementiran imam dojam da će sa našim zakonom još svašta biti.Pokušaji da se zakon digne na ustavnu razinu su obične prevare.Onaj koji je to predlagao znao je da to neće proći.Uostalom,što da je i prošao?Kakva je to garancija da se ponovo ne može mijenjati?

Uvjeren sam da ćemo na ovom forumu imati još puno toga za raspravljati o braniteljskoj problematici,sam vrag zna što nas čeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija