Jump to content

darovni ugovor sa djeda na unuka??


ivedome

Preporučene objave

eto zanimalo bi me dali se plaća porez kod darivanja obiteljske kuće sa djeda na unuka... sin je živ ali on se slaže sa darivanjem.. inače svi skupa živimo u toj kući ( od svog rođenja)

PREGLEDAO SAM FORUM I VIDIM DA IMA VEĆ OVAKVIH PITANJA.. ALI ODGOVORI SU DA SE POREZ PLAĆA I DA SE NE PLAĆA PA SAM MALO ZBUNJEN..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Iz zakona o porezu na promet nekretnina

 

Članak 13.

Porez na promet nekretnina pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade ne plaćaju:

1. bračni drug, potomci i preci te posvojenici i posvojitelji koji su u odnosu na umrlog ili darovatelja, ....

 

Vi ste u odnosu na djeda potomak, pa tako niste o obvezi platiti porez na predmetno darovanje nekretnine.

 

Samo kad budete predavali Ugovor na poreznu upravu uz zahtjev za oslobođenje od plaćanja poreza morate priložiti dokaz da je to darovanje od djeda. Morate priložiti Vaš rodni list iz kojeg su vidljivi podaci o Vašem ocu, kao i rodni list Vašeg oca, iz kojeg su vidljivi podaci o njegovom ocu.

 

Porezna nije u mogućnosti utvrditi Vaše međusobno srodstvo nego to morate sami dokazati, kad se pozivate na oslobođenje po tom osnovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija