Jump to content

Financijska pomoć Zaklade branitelja


bibi_0701

Preporučene objave

Pozdrav, molim vas ako netko ima konkretne ili nedavne podatke o isplatama financijske pomoći. Naime, 29. ožujka ove godine poslao sam Zakladi branitelja zahtjev za isplatom financijske pomoći zbog teške financijske situacije. Samohrani sam otac 3 djece (2 maloljetne),moja mirovina iznosi 2.970,00 kuna. Zakladu je nemoguće dobiti (linija je ili zauzeta ili se nitko ne javlja). Na stranicama Zaklade su objavili da mjesečno rješavaju cca 400 zahtjeva, pa me zanima da li netko ima informacije koliko se dugo čeka na isplatu? Zahtjev za pomoć sam zatražio prvi put te sam ga opsežno dokumentirao. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad zaklada zaprimi zahtjev potrebno je oko mjesec i pol do dva da se zahtjev uruđbira i unese u računalo. Zahtjevi se razvrstavaju u nekoliko kategorija te postoje povjerenstva koja ih rješavaju po redu unosa, jedino teška oboljenja i štete (recimo od požara) se rješavaju po hitnom postupku.

Sezona je godišnjih pa je i dinamika usporena. Inače je i redovita procedura oko šest mjeseci.

 

Ovaj kolega koji spominje 5. mjesec i 5000 kn. uopče ne govori istinu tako da se na to ne obazireš.

Ako stanuješ blizu Zagreba možda je najbolje da dođeš osobno ili im pošalji poruku faksom na broj 01/4876 048 te im ukratko opiši slučaj i zamoli ih da nazovu tebe.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

moj pajdaš predao zahtjev u 5mj i dobio lovicu prošli tjedan ravno 5 tisuća k on je podnio zahtjev i zbog bolesti i teškog imovinskog i financijskog stanja

pozdrav

 

Ako nije tajna,zbog čega je tvoj pajdaš tražio pomoć od zaklade?

To pitam iz jednostavnog razloga da usporedimo kriterije prioriteta i razloga davanja pomoći iz Fonda branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

appolon evo prioriteta:

 

Upravni odbor Zaklade donosi odluke o dodjeli financijske pomoći osobama iz članka 3.

Pravilnika nakon pristiglih zahtjevima i sljedećim prioritetima u skladu sa svrhom Zaklade:

1. u slučaju elementarnih nepogoda i požara,

2. za skrb i liječenje,

3. u slučaju smrti,

4. za tešku materijalno-financijsku situaciju,

5. za stjecanje prvog zanimanja, prekvalifikaciju i dokvalifikaciju u sustavu izvanrednog

školovanja ili osposobljavanja za određena zanimanja,

6. za zapošljavanje i samozapošljavanje

7. za životna osiguranja hrvatskih branitelja .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je O.K. kolega grozni,to je zakon.Samo sam radoznao da vidim kako kotira u tim zakonima branitelj,samohrani otac sa troje djece.Ovaj forum mi je jedina šansa da u međusobnom kontaktu vidimo kako se ta sredstva dijele jer mi nikad ne znamo što se iza onih pukih godišnjih izvješća Upravnog odbora krije.Jeli baš sve transparentno? Ima li i tu nepravilnosti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

apollon pa napisao sam zbog čega

ima troje maloljetne djece koja idu u školu on i supruga su nezaposleni supruga je teško bolesna imovina 0

meni se čini da komisija daje po osobi 1000 k

pozdrav

 

Hvala ti,stvarno teški slučaj.Dobro je da ima ta zaklada da se bar koliko toliko ljudima pomogne.Nadam se da se fond neće ugasiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u redu je to što ti pišeš iran

prima on socijalnu pomoć samo kad je išao u opčinu pitati da mu daju stari crijep da prekrije kućicu onda su rekli da treba njima tek toliko o komisijama i institucijama

ja sam samo pitao u njegovo ime o teoretskoj šansi znam i ja da je to jednokratna sada vidim i sam da nisam trebao postaviti to pitanje jer će to izazvati buru negodovanja sory

 

pozdrav

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus je napisao:

u redu je to što ti pišeš iran

prima on socijalnu pomoć samo kad je išao u opčinu pitati da mu daju stari crijep da prekrije kućicu onda su rekli da treba njima tek toliko o komisijama i institucijama

ja sam samo pitao u njegovo ime o teoretskoj šansi znam i ja da je to jednokratna sada vidim i sam da nisam trebao postaviti to pitanje jer će to izazvati buru negodovanja sory

 

pozdrav

:misli:

 

Ma kakvo negodovanje.Kad se za branitelja u ovoj državi za koju se borio ne može naći polovni crijep čovjek izgubi volju za bilo kakve komentare.U velikim gradovima se takve stvari bacaju.Sramota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djeca hrvatskog branitelja mole za pomoć!

 

Djeca hrvatskog branitelja Đurice Mraz iz Viljeva kraj Donjeg Miholjca moli za pomoć!! 10godina naši roditelji prave kuću za nas kupujući materijal komad po komad od socijalne pomoći,nadnica. Otac je ponosan na svoj doprinos u Domovinskom ratu te nije htio tražiti pomoć od nikoga pa ni od svoje voljene države za koju se borio na prvim crtama do kraja rata. Htio je napraviti sve sam svojim rukama koliko je mogao. Napokon smo dočekali i taj dan 24.7.2011. da podignemo krov kuće,vidjeli smo ga ,prekrasno je izgledao,ali za 2 sata u samo jednoj sekundi srušili su se svi naši snovi o novoj kući. Otac je i dalje ponosan mada mu svi govore da traži pomoć od drugih ali on to još uvijek neželi.Pa smo se mi djeca odlućili na ovaj očajnički potez na fejsu . Naša obitelj broji 6 članova od toga su troje maloljetni,živimo u sobi i kuhinji bez kupatila i vode ali to nam nikad nije smetalo,znali smo da kad stavimo krov da ćemo sređivati novu kuću sobu po sobu pa i kupatilo,da će sve doći na svoje. Velika šteta nas je pogodila,a roditelji krive samo sebe,a željeli su nam samo najbolje ..... Unaprijed zahvaljujem svim ljudima dobre volje i širokog srca....

 

Kristijan Barjaktarić-Mraz 031-644 630

095 576 6211

098 796 171

 

http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=global&subj=234521223254397&pid=1293235&id=100000176183046&oid=234521223254397

 

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/185404_263101737039030_100000176183046_1293235_2027750_n.jpg

 

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/284440_263101517039052_100000176183046_1293234_834987_n.jpg

 

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/189344_263101343705736_100000176183046_1293232_8238085_n.jpg

 

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/223660_263101097039094_100000176183046_1293231_6063073_n.jpg

 

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/267260_263101003705770_100000176183046_1293230_374567_n.jpg

 

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/270160_263100880372449_100000176183046_1293229_4985587_n.jpg

 

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/263365_263100787039125_100000176183046_1293228_4609556_n.jpg

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/253325_263100683705802_100000176183046_1293227_6323846_n.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi dobro da im prijatelj ili neka udruga branitelja otvore žiro račun na koji bih i ja od srca uplatio koliko mogu.......

 

draga dico,

budite ponosni na svoje roditelje ali im i recite da se od ponosa ne živi ( tako mi je rekao psihić).

 

znam kako je bez krova jer sam i ja godinama živio pod pločom koja je prokišnjavala.

 

p.s.- ako je negdje već otvoren žiro raču, bilo bi dobro da ga netko ovde objavi

 

 

 

pozdrav iz sinja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvonemarkus, ne može to tako.

 

Ako imate namjeru pomoći obitelji Barjaktarić-Mraz, broj žiro računa možete izmijenjivati putem e-maila, nekog drugog foruma, portala, facebooka............

 

Ovaj je portal predviđen za pružanje besplatne pravne pomoći, a to je i odgovor na vaše pitanje koje ćete imati namjeru postaviti, a to je "zašto ne može".

 

Nadam se da smo se razumjeli.

 

Usput, otkud znamo (nemamo to namjeru provjeravati) da je broj žiro računa koji ste napisali točan, otkud znamo da se ne radi o nekakvoj zlouporabi žiro računa sa namjerom dobivanja materijalne koristi ili sl.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Svakodnevni pokušaji telefoniranja nisu urodili plodom, kao ni to što sam već nekoliko puta slao upit putem faxa.

Obzirom da nisam iz Zg, nemam mogućnost osobnog dolaska u njihove prostorije, iako i na stranici Zaklade piše da nema mogućnosti osobnog dolaska stranaka.

Udovoljavam svim navedenim kriterijama, pomoć do sada nisam dobio, a čekam na odgovor (pozitivan ili negativan) 6 mjeseci).

Počeo sam već i sumnjati u njihov objavljeni broj riješenih zahtjeva, jer kao što se vidi, mogućnost provjere je ravna nuli.

Nisam Vam puno pomogao, samo iznosim svoju situaciju, tako da vidite da niste usamljeni. Ima nas još...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

pozdrav!na stranicama zaklade imate sve formulare i sve što vam treba tako da samo kući isprintate i popunite i naravno prikupite sve potrebne papire (na straniscama imate i popis dokumenata koje je potrebno priložiti svakom zahtjevu) novina od lani je da potvrda o zajedničkom kućanstvu mora biti ovjerena kod javnog bilježnika.sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne treba ovjeravati izjavu o zajedničkom kućanstvu , piše na njihovim stranicama

 

evo :

09.03.2011

Na sjednici Upravnog odbora Zaklade održanoj 28. veljače 2011. godine donešena je odluka o izmjeni Popisa dokaza koje je potrebno priložiti obrascima prilikom podnošenja zahtjeva za financijsku pomoć.

 

Odlukom je izbačena obaveza:

 

- dostavljanja potvrde iz Ureda državne uprave o upisu ili NE upisu u poljoprivredni i obrtni registar

 

- ovjera Izjave o sastavu zajedničkog kućanstva kod javnog bilježnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

dečki najpametnije je priložiti svu dokumentaciju o prihodima bez obzira da li oni to traže ili ne

i ja sam tako pa je sve bilo u redu

u stvari ne o prihodima več o svima primanjima nema veze kojima napr mirovina invalidnina dječji itd itd

i još jedno lijekovi koji se troše a nisu na listi pa ih osoba mora sama platiti treba priložiti račun od kupnje

sve skupa to utječe na brzinu i količinu novca koja se dodjeljuje

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, kao što sam već napisao, zamolbu sam poslao 29. ožujka ove godine. Danas sam imao sreće i dobio sam telefonskim putem gospođu u Zakladi koja mi je rekla da predmet još nije ni obrađen. Prošlo je 7 mjeseci od njegovog zaprimanja!!! :-? Cenzus po članu mog domaćinstva je 885 kuna, samohrani sam otac. Strpljenje ili prestanak nadanja? :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupski91 je napisao:

Bol svima. I ja sam predao zamolbu još u veljači, potrošio skoro 200 kuna na papire i još ništa. Nisam uspio ni telefonom. Računao sam da bi trebalo sjesti oko početka školske godine, a možda neće ni za Božić. Čini mi se da tu više nema nade..

 

Ja sam prošle god . dobio nekakvu lovu .Čekao sam oko god. dana . Sistem ti je ovakav : predaš sve papire i zaboraviš na to , kad dođe dođe .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje za Vas koji ste dobili pomoć od zaklade , što Vam je pisalo na računu pored isplate , kao svrha uplate .

Meni je nešto sjelo na račun još 31.10 . mislila sam da je od zaklade , ali sad vidim na bankovnom izvještaju " Ministarstvo financija " i hrpa brojeva ?! Ne piše zaklada branitelja , ne piše jednokratna novčana pomoć ministarstva branitelja , samo to Ministarstvo financija . Tražili smo dvije jednokratne , od ministarsva branitelja i zaklade .

Rješenje nismo dobili niti od jednih , niti od drugih .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledao sam u subotu emisiju Veterani mira, gostovala je predsjednica Zaklade (tako nešto). Tom prilikom je izrečena velika neistina oko roka čekanja za isplatu. Na konkretno postavljeno pitanje koliko se čeka da se predmet riješi, dotična je odgovorila: Ako je dokumentacija potpuna, zahtijev se riješava u roku od 2 mjseca. ???? Također je napomenula da je 3 tisuće zahtjeva na čekanju jer branitelji koji su već dobili pomoć traže je opet.

Ako imaš sreće i dobiješ telefonskim putem Zakladu, djelatnici kažu da se čeka oko pola godine. U stvarnosti je taj rok i duži.

Ne znam čemu i kome služe laži.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posalao sam zahtjev 31.10.(s povratnicom-zaprimili 4.11.), a jučer sam dobio dopis kojim me se upućuje da se zahtjevi podnose na propisanim obrascima, itd.,blablabla, te popis dokaza.

E sad; ja sam s interneta isprintao i popunio dva obrasca-zahtjeva: ZHB/O-1 i ZHB/P-4, te priložio sve tražene dokaze. Zaklada mi je u dopisu uz ta dva obrasca,(ponovo),poslala i izjavu o imovini, izjavu o sastavu zajedničkog kućanstva(ja ih kupio u papirnici) i opći obrazac za čl.obitelji ZHB/O-2(taj nisam imao). Sada sam ispunio ta tri (njihova-propisana) obrasca i jedina mi je nedoumica točka 5. Potvrda o imovinskom stanju (u popisu dokaza).

Naime ja sam to tražio u područnom uredu Porezne uprave i dobio potvrde o visini dohotka. Da li je to jedno te isto?? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi kad smo vadili papire isto smo išli u ured Porezne uprave .

Kako nismo znali koje papire treba ispunjavati , žena nam je za šalterom dala te o visini dohotka za 2010 godinu , nakon što smo joj dali onaj popis od zaklade .

Ispunjava papir se za sve članove kućanstva , pa čak i za djecu bez obzira na dob , ne plača se ništa .

Postoji još jedan dokument a to je o imovini , međutim žena je rekla da nam to ne treba , već ovaj o visini dohotka .

A taj o imovini se plača oko 80 kuna + neke takse , po osobi ako se ne varam .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Annabella je napisao:

Mi kad smo vadili papire isto smo išli u ured Porezne uprave .

Kako nismo znali koje papire treba ispunjavati , žena nam je za šalterom dala te o visini dohotka za 2010 godinu , nakon što smo joj dali onaj popis od zaklade .

Ispunjava papir se za sve članove kućanstva , pa čak i za djecu bez obzira na dob , ne plača se ništa .

Postoji još jedan dokument a to je o imovini , međutim žena je rekla da nam to ne treba , već ovaj o visini dohotka .

A taj o imovini se plača oko 80 kuna + neke takse , po osobi ako se ne varam .

I onda da li ste izvadili i taj dokument o imovini koji se plaća 80 kn i poslali ga Zakladi, ili niste? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

appolon evo prioriteta:

 

Upravni odbor Zaklade donosi odluke o dodjeli financijske pomoći osobama iz članka 3.

Pravilnika nakon pristiglih zahtjevima i sljedećim prioritetima u skladu sa svrhom Zaklade:

1. u slučaju elementarnih nepogoda i požara,

2. za skrb i liječenje,

3. u slučaju smrti,

4. za tešku materijalno-financijsku situaciju,

5. za stjecanje prvog zanimanja, prekvalifikaciju i dokvalifikaciju u sustavu izvanrednog

školovanja ili osposobljavanja za određena zanimanja,

6. za zapošljavanje i samozapošljavanje

7. za životna osiguranja hrvatskih branitelja .

 

grozni

 

molim te objasni podrobnije točku 7.(životno osiguranje)

da li dobiješ lovicu ako se želiš osigurati ili ako već imaš policu a oni ti pomognu platiti za jednu godinu ( ili koliko već)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Predali smo zahtijev 18.07 prošle godine , još ni traga ni glasa kad ćemo biti na redu.

Tražili smo pomoć zbog bolesti djeteta i to po prvi puta od zaklade . Bojim se da ćemo na red možda tek doći na ljeto , kojim tempom rade , ako i onda dođemo na red .

Na telefon ih je nemoguće dobiti po obićaju .

Sretno svima koji su bar ovaj mjesec ušli u uži izbor za dodjelu pomoći .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Mislim da je zaklada "odmaglila", ja sam samac, dragovoljac 91. I primam 1090,00 braniteljske socijale, zamolio sam pomoć od 1000.00 kn prošle godine u rujnu, nisam dobio nikakav odgovor a telefonom ih je nemoguće dobiti. Isto je i moj kum podnio , također i prijatelj ali ranije od mene i ništa od pomoći ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da je zaklada "odmaglila", ja sam samac, dragovoljac 91. I primam 1090,00 braniteljske socijale, zamolio sam pomoć od 1000.00 kn prošle godine u rujnu, nisam dobio nikakav odgovor a telefonom ih je nemoguće dobiti. Isto je i moj kum podnio , također i prijatelj ali ranije od mene i ništa od pomoći ?

strpljen-spašen ovaj mjesec su odobrili 466 zahtjeva provjerite stranice zaklade na temi aktualno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... Pozdrav svima !!

... Prošle sam godine točnije 02.08.2011.g. tražio financijsku pomoć od Zaklade HB . Sa njihovoe stranice sam iskopirao potrebne obrasce O1, O2 i P4 uredno i istinito ih ispunio te priložio sve što sam smatrao da mi može ići u prilog da dobijem financijsku pomoć ( rata kredita ,visina ženine plače čak i čekove ( sve poslao na njihovu adresu sa povratnicom )... i na moju radost več 05.10.2011.g. sam imao na računu 2000 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja sam predao zahtjev prije 1,5 god prošli mjesec sam dobio odg. da fali neka dokumetacija koju sam im dostavio a sad kad će isplata Bog zna vjerovatno za godinu dana kako su revni ,aćitam na str. udrugr da je jučer počela isplata odobreno oko 500 i nešo zahtjeva ,a da li onda lova sjedne odmah taj dan kad oni to objave ili malo kasnije da se možda mogu nadati!! Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija