Jump to content

HITNO ! Podjela imovine - razvod


anonimno

Preporučene objave

Dobar dan svima.

Ja Vas lijepo molim hitan savjet vezano uz podjelu imovine bračnih drugova. Naime, moj brat i njegova supruga dogovorili su se oko sporazumnog razvoda, visine alimentacije, posjete 7-god. djeteta. Socijalno je potvrdilo neuspjelo mirenje i dogovorno potvrdilo skrbništvo djeteta majci. Živjeli su u stanu koji su bratu ostavili roditelji, prije sklapanja braka. Budući da se supruga ne želi vraćati svojim roditeljima, moj brat je digao stambeni kredit za stan koji je supruga odabrala. Međutim, ona sada tvrdi da ona jako dobro zna svoja prava i da se ona ne mora iseliti iz tog stana ako ne želi. Moj brat se, budući da je njihova međusobna komunikacija izuzetno loša, tj. nema je, iselio iz stana i trenutno živi u unajmljenom stanu. Supruga u toku braka nije radila i nije imala nikakve prihode. Kako bi ostvarila pravo na mirovinu, osnovali su firmu i na račun firme uplaćivali minimum koliko je potrebno za soc. i zdravstv. osiguranje. Ono što ne znam je sljedeće : Kako je zakonom određen suprugin doprinos bračnoj imovini i na koji način je to izraženo u meterijalnom smislu? Možete li mi preporučiti odvjetnika koji će na pravi način zastupati mušku stranu u postupku? Moj brat ima advokata čijim radom nije zadovoljan jer neprestano dobiva dvostrano mišljenje kao odgovor na postavljeno pitanje, a ne konkretan odgovor. Molim Vas za što je prije mogući odgovor, ili na Forumu ili na e-mail. Koji je worst case scenario? Unaprijed zahvaljujem svima na trudu.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da je brat dobio darovnim ugovorom taj stan od svojih roditelja, i to je njegova posebna imovina, moja nikada nije promijenila adresu stanovanja, jer su njoj isto tako ostavili stan pa kad sam uredio potkrovlje za bozic 98 nije htjela doci,rekla je pobrini se za sebe ja imam stan,auto i dijete.

No sve je definirano zakonom, tako da se moze dijeliti samo zajednicka imovina stecena u braku,

drugim rijecima ako joj nije dobro sa muzem, a ne zeli ici svojima neka se nosi iz stana sa sudskim nalogom o delozaciji nakon okoncanja brakorazvodne parnice i neka si iznajmi stan.

Ne bi trebala imati pravo na nuzni dio,osim sto djeca imaju pravo na nuzni dio no sve skupa hrvatska nije pravna drzava tako da je to sve kako tko protumaci zakone koji se ionako ne provode.

Imat cu isti slucaj,no namjeravam kucu prodati i otici dovoljno daleko,moja je situirana pa joj muz,kuca,i vikendica ne trebaju jer ima bivsi majcin stan na 5.katu a mama joj je tri kata ispod.Sesvete.

Moja kuca je u Maksimiru....a djeca imaju 8 i 4 godine i neznaju voziti bicikl jer nemaju gdje...

 

Posebna imovina.

Djeca nasljedjuju ili ne,taj nuzni dio je nedefiniran...

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija