Jump to content

Savjet........


Tinna09

Preporučene objave

Pošto ne mogu naći ništa slično, nadam se da je u redu da postavim novu temu i pitam;

studiran na pravnom fxu i nije bas da mi pretjerano "ide" !

Muči me misao što kasnije jer nemam nikoga, baš nikoga da

bih mogla nekako neki posao dobiti, a ljudi koji studiraju

su većinom djeca odvj itd itd

Ne kažem da se ne može dobiti posao bez veze, ali

ja zaista sve više ne vidim drugu stranu medalje...

Koliko je uopce isplativo završiti taj famozni pravni fakultet,

prvu godinu sam dala odmah i eto me već par godina na drugoj,

prosla sam razna gadenja od strane kolega jer mi nitko nije završio fakultet i moram raditi cijelo vrijeme da bih uopce zaradila za školarinu....

 

Ima li netko da kaže riječ, dvije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vas zapravo muci vrijedi li se jos x godina mucit na Pf.

Pretpostavljam da studirate na Pf Zg, ako ne, ispravite me.

A gledajte ... u svemu sto se rekli ima istine ali nije ni sve tako crno bijelo.

Da, cinjenica je da na nasem faksu ( ako studirate na PfZg onda smo kolege) postoji određeni elitizam i rezerviranost, prvenstveno među kolegama međusobno. No meni se cini da se to vise odrazava na nacin kolko je ko ispita dao, koji je seminar dobio, u kakvom se drustvo krece na faksu itd. itd., a ne toliko kroz imovinsku situaciju pojedinog kolege, prije bih rekla da postoji neki recimo "elitizam ambicije".

Ovo da na pravu studiraju vecinom djeca odvjetnika...hm...ja npr.uopce nemam takav dojam. Naravno da ce u startu djeca odvjetnika ili samo pravnika lakse krenut dalje, ali s obzirom na kolicinu mladih pravnika koje fakultet izbacuje mislim da je to zanemariv broj. A sad jel ih izbacuje previse, to je drugo pitanje. Koje onda povlaci za sobom pitanje upisuje li Pf previse studenata pa ih onda filtrira na sitno na nizim godinama, a i poslije ...

Pitali ste se koliko je uopce isplativo zavrsit pravo ... mislim da na to nema odgovora jer se takvo pitanje danas moze postaviti za vecinu drugih fakseva ... a najblizi je odgovor vj. onaj da se tek kad se zaposli krene boriti i dokazivati ... a zavrseni fakultet ti samo da smjer po kojem onda guras ... a tu dolazimo do Vase prve nedoumice a to je isplati li se onda trositi tolike godine, zivce, novac i zivot na Pf... i opet smo na pocetku, na tom pitanju koje si je, sigurna sam, postavio svaki student prava bilo da mu ide ili ne.

Da, o Pf se svasta tako moze napisati i na kraju cemo doci do toga da je prvo to da se treba puno raditi... Ugl. dosta napisah...Ima na Legalisu jos puno kolega pa bi bilo zanimljivo da se ukljuce, pa da cujemo razlicita misljenja.

I tak ... " Ne uci se filozofija, vec filozofiranje" - mislim da je to rekao Kant ... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nisam na pfzg :)

Znam da je "pitanje" bilo malo preopširno i ne dovoljno

tematski ustrojeno..mislim, i ja bih si odg istu stvar :D

Istina! Bas se gleda preko oka, ramena cim te netko pita , koliko ti je ostalo, koliko si dao i ako im kazes manje onda

je grin odmah na licu... a ako si dao vise onda smo si odjednom frendovi koji se pozdravljaju na faksu, a kad se vidimo van ustanove .....nula bodova

isto kao kada se skompas s nekim na ispitu i sve super,

pitas za skriptu npr ali ti ju neda, kaze da ju nema,

a zapravo ju drzi u ruci......

Najveci je problem (meni jedan od) sto se ne moze birati usmjerenje, ili barem predmetima, nego 5 godina guras sve i sto onda.......

ako me netko kuzi :)

Evo naidoh na nekoliko starijih studenata koji su u istom sosu.....

mozda na kraju ipak i nesto bude da ne odustanemo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija