Jump to content

besplatan prijevoz Zet-a Zagreb


bobonko

Preporučene objave

HRVI - iskaznica više ne važi.

HRVI - umirovljenik. ako je mirovina preko 5.ooo kuna, pokaz iznosi 83 kune. ako je mirovina manja od 5.000 kuna, pokaz je besplatan. ako živite izvan Zagreba, bez obzira na visinu mirovine plaćate pokaz.

za proceduru ili više informacija možete nazvati Zet na tel. 060 100 001

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

apollon je napisao:

kasper je napisao:

hrvi iskaznica više ne vrijedi?

u zagrebu ili nigdje?

 

To je iskaznica jedne od udruga i vrijeme je da prestane važiti bilo gdje.HRVI posjeduju rješenja o invalidnosti i sve povlastice bi se trebale koristiti na osnovu tog rješenja a ne iskaznice kako koje udruge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskaznica HVIDRE više ne vrijedi ali besplatni prijevoz Zagrebom stečeno je pravo nosioca statusa HRVI.Znajući to danas sam odnio u poslovnicu Zet"a u riješenje o statusu vojnog ratnog invalida ali mi je tamo hladno rečeno da su ukinuta sva prava besplatnog prijevoza za branitelje i invalide.Na pitanje ,zašto ja ako npr. imam mirovinu od 5001 kuna zbog razlike od 2 kune moram platiti punu cijenu prijevoza, nisu znali odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

xeno je napisao:

Iskaznica HVIDRE više ne vrijedi ali besplatni prijevoz Zagrebom stečeno je pravo nosioca statusa HRVI.Znajući to danas sam odnio u poslovnicu Zet"a u riješenje o statusu vojnog ratnog invalida ali mi je tamo hladno rečeno da su ukinuta sva prava besplatnog prijevoza za branitelje i invalide.Na pitanje ,zašto ja ako npr. imam mirovinu od 5001 kuna zbog razlike od 2 kune moram platiti punu cijenu prijevoza, nisu znali odgovoriti.

 

Prijatelju,vidiš i sam kakvo je rasulo sa proračunom i državnim pa tako i gradskim pa ti tu niti ne treba poseban odgovor.Sve se je dijelilo besplatno,i prijevoz i knjige ne pitajući se za cenzus.Ajmo bit iskreni,ako imamo mirovinu preko 5000 kuna,jel bilo fer da ne plaćamo taj pokaz od tih 80 kuna a da se oni branitelji sa puno nižom mirovinom voze besplatno.Svi znamo da ima branitelja sa jako malim mirovinama.

Kad spominjem besplatne knjige za školu,imali su isto pravo branitelji sa npr. 1900 kuna mirovine i dvoje djece i predsjednik i vlasnik našeg najvećeg koncerna sa još više djece.To je bila sramota a i to nas je uz ostalo dovelo do ovoga što imamo sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

nedavno sam bio u zagrebu (prije jedno 3 mj.) i vozeći se tramvajem primjetio da jedna osoba je pokazala hrvi iskaznicu i kontrolor otišao dalje....to mi je bilo malo čudno ,s obzirom da navodno te iskaznice ne vrijede za tu svrhu,.....pitao sam kontrolora ,da li se može besplatno voziti s tramvajem a hrvi iskaznicom,na što mi je rekao "da"......

kakva su vaša iskustva u svezi toga,da li je to stvarno tako ili dobra volja kontrolora......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na zetovim stranicama sam i ja čitao o tome.......međutim ,osobno sam pitao kontrolora da li vrijedi samo iskaznica hrvi-a i odgovorio mi potvrdno......zato i pitam vaša iskustva koji živite u zagrebu ,dal se možda radi o nekom prešutnom toleriranju.......i da odgovorim budi...za sve vrijedi,jer sam mu rekao da nisam iz zagreba (imao sam kartu) ,ali imam iskaznicu hrvi..i rekao mi da drugi put mogu s njom......meni to malo čudno,pa sam zato i iznio iskustvo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Pozdrav Mrljavac! Eto slučajno sam naišao na stranicu... itd... Dobrovoljni davaoc krvi sam 43 puta...... neće više uzimat iz razloga što uzimam IRUZID za tlak i Helex 1x2 na dan. Otvoreno ti kažem .... kada sam dao dobrovoljno krv.... nakon toga mi nije bilo potrebno piti IRUZID oko 1,5 mj. Osječao sam se super... kao ispražnjena lopta. Normalno, preko dana radna aktivnost u mojoj domeni i mogučnosti . Krv čiste.... ali ovim putem želim dati " APEL" da mi se uzima i dalje i ostalima ..... ionako se uzima ČISTA krv. Sto mu jada, nisam niti pušać( 17 god. ) drogeraš, nikad..... ali da popijem prilikom rada i odmora u vinogradu lagani " poluhladni gemišt " DA. A..... dobro. Nekad su babe išle po selu i " BARBERILE" zarezanjem žila.... šta ja znam negdje na peti, i sve 5. Baba zakrpala i sve ok. Ajd , dobro malo sam otišo van medicine. Osobno smatram da radna aktivnost i " hopa-cupa " regulira tlak, a najvažnija je prehrana!.... Ubi me promjena vremena. Eto ! samo moje mišljenje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš islaznicu kao član Hvidr-e ili neku drugu (kakvu)?

obična iskaznica hvidre......po pravilima zeta na njihovim stranicama to ne vrijedi...ja sam iznio svoj slučaj koji sam vidio i pitao...pa me zanimalo miljenja onih kojim su u zagrebu i često se vozaju tramvajem da li je to neka prešutna tolerancija ili samo taj kontrolor tako misli....ako vas ima u zagrebu,neka netko pita kontrolu da li može tako......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...
prije 10 sati , Cobra-zg je napisao:

Zna li neko pouzdano koji su uvjeti za dobivanje zet-ovog pokaza za HRVi , do koje visine primanja ili mirovine se može predati zahtjev i dobiti besplatni ZETov pokaz ?

Ako se tu prepoznaš (po dijagnozi i postotku invaliditeta) onda imaš pravo na besplatan godišnji pokaz ZET-a:

https://www.zet.hr/besplatan-prijevoz/osobe-s-invaliditetom/63

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija