Jump to content

zlouporaba kreditne kartice


rena1

Preporučene objave

U dobroj vjeri sam dala prijateljici svoju kreditnu karticu (american express) da provjeri mogućnosti korištenja.

Karticu sam dala „osobi od povjerenja“ koja mi se velikodušno nudila pomoći pošto sam bila bolesna i fizički onemogućena da isto napravim sama. Nakon što je uzela karticu spomenuta osoba mi je napravila dug od 40.000 kn. Nakon što smo suprug i ja doznali za dug, tražili smo je da vrati novac. Pošto smo je prijavili na policiju jer nam novac nije imala vratiti potpisala je izjavu kod javnog bilježnika u kojoj je priznala krivnju. Sada je predmet na sudu. Opomene za iznos dolaze na moje ime kao i ovrha, kamata raste iz mjeseca u mjesec ..Osoba koja je napravila dug nije uplatila još niti jednu ratu od kada je nastao dug, od tog je prošlo već godinu dana. Ona je nezaposlena osoba bez primanja, pošto je udata žena interesira me da li je njen muž obvezan podmiriti dug? Molim Vas što da napravim u ovoj očajnoj situaciji u koju sam upala zbog vlastite naivnosti..Pošto sam ja vlasnik kartice dugovanje dolazi meni iako je predmet u postupku na sudu i imam pismeno priznanje.Da li se može na neki način stopirati dug u moje ime da makar ne dolaze kamate..Vaše mišljenje mi je prijeko potrebno.

Unaprijed hvala!

Zabrinuta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po napisanom čini mi se da je dug Vaše "osobe od povjerenja " otišao u zastaru.

ako se radi o priznanju duga i nagodbi o vračanju ,pred javnim bilježnikom ,tada je zastara potraživanja duga 10 godina .

tužbom za stjecanje bez osnove tražiti povrat stečenog sa zakonskim zateznim kamatama.

ako posjeduju nekretnine (stan ,kuća ...)

možda su nekretnine bračna stečevina

iz bračne stečevine se možete naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija