Jump to content

Ovrhom mi je stavljen račun u minus


malmo

Preporučene objave

Poštovani !

 

Molim Vas da mi odgovorite na moja pitanja u vezi problema koje imam.

 

Račun u banci mi je pod ovrhom i imama zaštićen račun na koji mi dolaze određena sredstva. No prije nego što sam znao da mi je račun pod ovrhom sa računa su mi skinute tri uplate primanja iako sam u trenutku skidanja imao samo jednu uplatu .

Dakle banka u ovom slučaju ZABA račun mi je stavila u minus od nepunih 5000 kuna za koje mi sada prijeti tužbom, da sam u kontinuiranim minusu. Iako sam od službenice tražio da mi se pisanim putem odgovori na koji je to način došlo do toga,tko je izdao nalog i čiji je popis ?; Ima tome više od 50 dana, do dana današnjeg nisam dobio odgovor. Pošto sam bio uporan i drš ne daj, nekako dobih odgovor od direktora, i to na poziv službenice u banci koja mi je i sastavljala pitane u vezi računa, pošto me primijetila da sam na šalteru pa ju je zanimalo da li sam dobio odgovor i da mi se pojasni ta situacija. Od direktora dobih odgovor da je moj račun bio u blokadi u nazad 3 mjeseca a pošto nisu bili ispunjeni svi zakonski uvjeti nije se moglo skinuti sa računa, a prikazivano je da je blokiran račun i da su na računu sredstva, ( iako sam ja uredno podizao novac ). Te da traže povrat sredstava da mi se stavi u normalu raćun. Kad sam prošli mjesec bio u banci dobih izvod,da je na računu 3900 i nešto kuna minusa, a za par dana da je to opet 4700 i nešto.

Isto tako primjetih da banka bez obzira na sve šalje FINI izvješće te da ona skida po nalogu novac sa računa, I da ja platim to opet bi bilo isto te bi novce banka prikazala kao sredstva na računu i opet bi bilo isto FINA skida.

 

Mene zanima :

 

Da li po zakonu o ovrhama mi se može račun staviti u minus, ako ne gdje to piše koji članak i stavak ?

 

Hoću li izgubiti sudski spor do kojeg će doći jer ja nemam tih sredstava, niti sam ja davao nalog da me se stavi u minus.Niti bilo što potpisivah.

 

Mogu li potraživati od banke da mi varti sva srdstva koja mi ja na temlju ove nepodopštine napravila i naplaćivala opomene i kamate ?

 

Kome se mogu od institucija obratiti da me se zaštiti i prijaviti ovakvu samovolju banke, kako bi naplaćivala kamate i opomene !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Stanje je kakovo je bilo , osim što posječujem psihijatra sa napomenom zbog banke, od banke još nisam dobio odgovor tko i što mi je napravio minus, redovito mi skidaju kamate i opomene sa računa sa prijetnjom tužbe. No ne brinem se sad ču dopisom tražiti da mi odgovore tko je napravio minus i obavjetiti ih da zbog njih posjećujem psihijatra kako bi sve pripremio za tužbu . Sve to se radi sa povratnicom a na dopisu ću staviti neku šifru ( klasifikaciju )onako bezveze da se vidi na povratnici ista kako ne bi bilo da nismo znali , uglavnom podići ću tužbu ; ali čekam da prvo oni mene tuže i dostave dokumente koje ne daju meni na uvid. Preporuka moja vam je da posjetite psihujatra sa točnom napomenom tko i što vam čini kako bi im kasnije sve to mogli naplatiti ! Na povratnici se isto napiše izmišljena kasifikacija dokumenta naprimjer : dopis lego 978jk te se šalje potpisana kopija banci a original se čuva za tužbu.

 

Editirao moderator.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Da za sada sam riješio jedan dio tojest dolje niže ću prepisati odgovor banke, još mi ostaje kamata od 183 kune koju ću sada tražiti da mi vrate u protivnom ću podići tužbu. Za mene ne važi da se ne isplati podići tužbu koja dođe 1000 kuna ja ću je sam pisati !

 

 

Evo odgovora banke u cijelosti :

 

 

Predmet : reklamacija na prijenos sredstava ovrhe

 

Poštovani !

 

Vezano za Vašu reklamaciju na prijenos srdstava sa Vašeg tekućeg računa broj xxxxxxxx obavještavamo Vas da je Vaš tekući račun blokiran po sudskom rješenju. S obzirom da se zbog nekorodiniranosti svih aplikacija Zagrebačke banke dogodilo da vam nije onemogućeno raspolaganje sredstvima na tekućem računu u vrijeme postojanja ovrhe, Vi ste dio sredstava podizali na bankomatu dok je tijekom lipnja napravljen prijenos sredstava u korist ovrhovoditelja, što je odvelo do nedozvoljenog prekoračenja na Vašm tekućem računu. Sada smo napravili ispravak te smo potraživanje koje je tako nastalo u iznosu od 4971 kune, preknjižili na poseban račun na kojem se neće naplaćivati kamata ni naknada. Na taj naćin smo saldo Vašeg tekućeg računa doveli u stanje koje je bilo prije sudske blokade Vašeg tekućeg računa. Ovo potraživanje ćemo morati naplatiti sa Vašeg tekućeg računa nakon što Vaš tekući račun ne bude blokiran sudskim rješenjem. Eventualne kamate koje će se pojaviti krajem Rujna ćemo stornirati.

 

S poštovanjem !

 

Direktor poslovnice :

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

Ovo je odgovor od banke nakon što sam mailom ni malo lijep dopis poslao direktno u centralu u kojoj sam naveo da me j... u bez k....a ali riječima. Moram priznati da nije mail bio ni malo ugodan za čitanje. Kad sam se pojavio u banci tri službenice ko da su me čekale i svaka se borila koja će da mi priopći da se odgovor piše. Znale su moje ime, prezime , ma sve su zanle, sve, a nikad se nismo prije razgovarali čak su razgovor vodile u smjeru prijateljstva. Naravno taj sam odgovor dobio tek na upit centrali, jer mi ga iz poslovnice nisu htjeli dati na upit službenice više od mjesec i po !

 

Evo to je to , svako mi može poslati upit u inbox i u najkraćem roku ću odgovoriti mu. Ako treba poslat ću mu presliku mojeg dopisa centrali da vidi formu pisanja ! Svako bira rijeći koje će pisati ja u dopisu nisam tako da.... :majstor::majstor::majstor::majstor::majstor::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::palac::palac::palac::palac::palac::palac::palac::palac::palac::palac::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je mail koji sam poslao u vezi kamata a niže će biti odgovor banke

 

 

 

Šalje: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Poslano: 21. rujan 2011 0:31

Prima: Zagrebacka Banka (Zaba@unicreditgroup.zaba.hr)

Predmet: Re: Odgovor: TEKUĆI RAČUN, MINUS

 

Pštovani !

 

 

Pošto sam iz poslovnice dobio odgovor koji je u najmanju ruku zbrda - zdola pisan, a niti sam bilo što drugo očekivao . Mnogo je je nejasnoća u njemu no nema veze . S obzirom da ste mi naplatili 20 kuna opomenu jednu, 32 kune i nešto sitno kamata, 30 kuna obavijest još jednu i 100 kuna prijetnju pred tužbu te sve ostale kamate koje su eventualno došle na naplatu isto tako sa pripadajućim kamatama !, Od Vas zahtijevam da ODMAH ta sredstva uplatite na moj zaštićen račun xxxxxxxxxxx, sa svim kamatama koje su proizašle LIHVARENJEM Vašim mene u protivnom ću bez bilo kakovih daljih obavijesti protiv Vas podnijeti sudsku tužbu !! Isto tako zahtijevam da me pisanim putem obavijestite o uplati sredstava i pripadajućih kamata na moj zaštićeni račun xxxxxxxxxx i to bez bilo kakovih odgađanja već da to učinite ODMAH !

 

 

Odgovor banke :

 

od Zagrebacka Banka (Zaba@unicreditgroup.zaba.hr) Zaba@unicreditgroup.zaba.hr

za xxxxxxxxxxxxxx

datum 21. rujna 2011. 12:11

predmet Odgovor:

Odgovor: TEKUĆI RAČUN, MINUS

poslao/la unicreditgroup.zaba.hr

 

 

Poštovani gospodine xxxxxxxxxx,

 

obavještavamo Vas da smo zaprimili Vaš e-mail te ćete u vezi s odgovorom biti kontaktirani naknadno iz poslovnice.

 

S poštovanjem

 

Zaba 24

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas dobih odgovor od banke koji glasi ovako .

 

 

Predmet : odgovor na prigovor od xx.xx.2011

 

Poštovani gospodine xxxxxxxxxxx,

 

ibraćamo Vam se nastavno na vaš prigovor od xx.xx.2011, koji se odnosi na naplatu naknada i kamata po Vašem tekućem raćunu broj xxxxxxxxxxx.

 

 

Navodi se specifikacija kako je slijedilo to lihvarenje banke ukupno 182 kune i par lipa.

 

dodatno napominjemo da nismo u mogućnosti sprijećiti nastajanje i terećenje zatezne kamate koja će se dogoditi 01.10.2011, ali ćemo je već sada stornirati, te nećete biti oštećeni .

 

S poštovanjem.. Potpis direktora banke !

 

Bez obzira na sve samo trebate biti ustrajani i vjerujte da sve što van protu pravno naplate vratiti će jer se boje tužbe , ovo Vam je živi primjer da se može samo nemojte odustajati !

 

Sretno svima ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija