Jump to content

4 mjeseca rada bez prijave i hitna operacija


ady

Preporučene objave

Poštovani,molim za savjet.

 

Moj suprug je 30.3.2011 s poslodavcem potpisao Ugovor na određeno vrijeme kao vozač transfera na aerodrom i predao mu radnu knjižicu i svjedodžbe.

 

Međutim,nažalost 6.8.2011 mu je pukao čir u vožnji kombija i odvežen je u bolnicu na hitnu operaciju i bio je u kritičnom stanju i u komi da bi se tada ustanovilo da uopće nije prijavljen i da nema osnovno zdravstveno osiguranje.

 

Dok mi je suprug bio na aparatima,nazvala sam njegovog poslodavca i tažila da ga prijavi kako bi imao bar zdravstveno i kako bih mu napravila dopunsko.

 

9.8.2011 smo se našli u gradu i potpisao mi je papire za prijavu te predao novi ugovor na određeno od 1.8.2011-30.10.2011 i uspjela sam napraviti prijavu ali sam morala napraviti i novu radnu knjižicu jer je poslodavac uništio ili izgubio staru i sve svjedodžbe.

 

Suprug je bio u šok sobi te na odjelu abdominalne kirurgije još 10 dana i u prošlu subotu je otpušten iz bolnice.

 

Lijekove smo sami plaćali.Bolnicu također trebamo sami platiti i to će koštati s ovim zdravstvenim preko 3000kn.

 

Poslodavac mu je dužan isplatiti te plaće za ta tri mjeseca na koje ga je prijavio tj.suprug ima potvrdu o bolovanju i mora mu platiti bolovanje.

 

Što mi je činiti kako bih se izborila za sva njegova prava a i za to što ga je prevario za 4mj i što su nestali svi dokumenti?

 

Napominjem da je moj suprug svakodnevno morao raditi više od 12 sati i to da je vozio po 8 ljudi u kombiju s aerodroma svuda po Istri i uključujući i posade aviona???

 

Najljepša hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

puno hvala na odgovoru.

 

Poslodavac ga je prijavio 1.8.2011na moj zahtjev, kako bih ja mogla napraviti zdravstveno ali kako da mu dokažem da mu mora isplatit plaće za ta tri mjeseca na koja ga je prijavio i 42 dana bolovanja?

 

U ugovoru na određeno nije utvrđen iznos plaće.

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija