Jump to content

Trebam odvjetnika- radno pravo


damir123

Preporučene objave

Pozdrav,

Potreban mi je jedan pravni savjet i najvjerovatnije odvjetnički angažman te se nadam da bi mi mogli pomoći ili me uputiti na nekoga.

Nalazim se pred razilaskom s svojim poslodavcem kod kojeg radim 4 godine. Jasno je da ću nakon prekida radnog odnosa imati ugovornu zabranu utakmice koja je navedena u mojem ugovoru o radu. U tom istom ugovoru stoji i da za vrijeme ugovorne zabrane poslodavac mi je dužan isplaćivati 50% primanja što ne bi bilo loše da:

prilikom dolaska u firmu nisam morao potpisati:

-bianco sporazumni raskid ugovora, bez datuma. (kako bi mi mogli "legalno" uručiti otkaz kad god žele)

- izjavu kojom potvrđujem da svojim odlaskom iz firme nemam nikakvih daljnih potraživanja od njih.

O tome sam prije jedno 3 godine pisao po legalis forumu... Sad strahujem da s tim izjavama "se svojevoljno" odričem naknade koju mi moraju isplaćivati.

Naravno da kopije tih dokumenata nikad nisam uspio dobiti.

Tko mi može preporučiti odvjetnika koji bi uputio neki dopi poslodavcu s s sadržajem mojih gornjih izjava i zaključkom da su moji potpisi izvučeni na nelegalan i nezakonit način i samim time pravno nevaljali?

Imao sam sve odgovornosti menađera i menađerski ugovor,jedino nisam imao menađerska primanja- 6.000 kn, a sad mi se sprema zabrana tržišne utakmice, pa želim zadržati barem ove 3.000 kn koje mi pripadaju.

Isto tako treba im nešto napisati vezano za naknadu za prijevoz koju računovodsteno knjiže da isplaćuju ali zadržavaju te novce te ih nikada nismo vidjeli.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija