Jump to content

Čl. 335 st. 1 KZ-a


anonimno

Preporučene objave

Šta slijedi kada policija pronađe kod nekog istovremeno automatsku pušku s pripadajućim streljivom i pištolj s pripadajućim streljivom? Da li DO na temelju kaznene prijave pokreće samo kazneni postupak za čl. 335 st. 1 KZ-a (obuhvaćajući oba oružja u činjeničnom opisu) ili se za pištolj posebno pokreće prekršajni postupak na temelju Zakona o oružju? Znam da je posjedovanje ovog prvog oružja građanima zabranjeno, i stoga svakako spada pod čl. 335. st. 1. KZ-a, a kod ovog drugog riječ je o oružju za koje se može izdati odobrenje (u konkretnom slučaju ga nema) pa bi spadalo pod prekršaj. Ali šta kad je sve skupa nađeno - to zbilja ne znam (veća količina također po sudskoj praksi nije) i molim pomoć da mi netko objasni!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za automatsku pušku i streljivo - kaznena prijava, kazneni postupak, sankcija + sigurnosna mjera oduzimanja predmeta

za pištolj i streljivo - prekršajna prijava, prek. postupak, sankcija, oduzimanje predmeta

 

nebitno što je pretragom pronađeno istovremeno..

bude situacija da se pretragom pronađe i koješta drugo, npr. stvari za koje se zna da potječu od počinjenja nekog kaznenog djela..sve se to onda tom prilikom i oduzima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar nitko ne zna?

 

probam ja, ali uzmi sa rezervom dok xsara ne da svoj blagoslov:

 

spadaju vjerojatno zato sto ih je 4. za lovacku pusku se moze dobiti dozvola, pa da je jedna, to bi bio prekrsaj. ali pogledaj st. 2, on vise ne govori o "oruzju (...) cije nabavljanje (...) gradjanima nije dozvoljeno", a kako to radi st. 1 vec samo o "vatrenom oruzju" u vecoj kolicini.

zato ja mislim da je jedna puska prekrsajna, a 4 puske bi bile veca kolicina, pa zato kaznena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija