Jump to content

pravo na besplatne udžbenike


uniqe

Preporučene objave

Nešto će ići "službenim putem", a neke obrasce morate sami popuniti. Nazovite Ured državne uprave u vašoj općini.

 

Bio danas u Uredu državne uprave i još uvijek pojma nemaju kada će studentima početi isplaćivati naknadu za udžbenike, po novom pravilniku jer ima kao puno nejasnoća , a za osnovnu i srednju školu ako idete na opciju 50% novca nisu još smislili koliko će to biti 50%. strašno nas prave budalama!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 206
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Bio danas u Uredu državne uprave i još uvijek pojma nemaju kada će studentima početi isplaćivati naknadu za udžbenike, po novom pravilniku jer ima kao puno nejasnoća , a za osnovnu i srednju školu ako idete na opciju 50% novca nisu još smislili koliko će to biti 50%. strašno nas prave budalama!

 

Ići ću ja idući tjedan u isti ured u Velikoj Gorici da se raspitam o knjigama za osnovnu školu, pa javim šta će mi reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam prije dva dana u svezi knjiga sa srednju.Nakon što je počela spika stekao sam dojam kako je cilj da nas što više odustane.Iako već godinama podnosim Zahtjev opet se mora priskrbiti čudo od potvrda,uvjerenja..... čak i da imam status branitelja(sic!) ali neke stvari će oni navodno službeno odraditi.

Ne razumijem zašto pribavljamo tolike dokumente kada iz se neki podatci poklapaju tj.isto piše samo iz dvije različite ustanove??Po meni bi POTVRDA POREZNE trebala biti ključni papir,ili !?

Sve se to može pribaviti i prirediti ALI do 31.08 tj.01.09. se ne može ništa predati jer se tek nakon tih datuma može dobiti POTVRDA SRED.ŠKOLE kako je dijete UPISANO u idući razred do tada možete eventualno dobiti potvrdu škole na kojoj piše "BIT ĆE UPISAN" ali to ne priznaju!!

Uz pojačanu terapiju valja krenuti.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedna "zanimljivost" glede tog cenzusa kojega čine članovi domaćinstva čija mi logika ne sjeda.

U kakvoj to finacijskoj ili bilo kakvoj materijalnoj svezi stoje članovi domaćinstva koji su brat,sestra,djed,baka.... a žive na istom kučnom broju sa djetetom za koje se traže "bespla knjige" tako da se i njihova primanja računaju u taj cenzus??

Zar ne bi bilo logično da roditelji dijeteta koji su njegovi zakonski zastupnici i skrbnici te jedini imaju stvarnu odgovornost za dijete prilažu samo svoja primanja, ili griješim??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedna "zanimljivost" glede tog cenzusa kojega čine članovi domaćinstva čija mi logika ne sjeda.

U kakvoj to finacijskoj ili bilo kakvoj materijalnoj svezi stoje članovi domaćinstva koji su brat,sestra,djed,baka.... a žive na istom kučnom broju sa djetetom za koje se traže "bespla knjige" tako da se i njihova primanja računaju u taj cenzus??

Zar ne bi bilo logično da roditelji dijeteta koji su njegovi zakonski zastupnici i skrbnici te jedini imaju stvarnu odgovornost za dijete prilažu samo svoja primanja, ili griješim??

 

Jedno je isti kućni broj a drugo je isto domaćinstvo na tom kućnom broju. Evo ti primjer jedna stambena zgrada od 20-tak stanova. Svi su na istom kućnom broju a opet nisu svi u istom domaćinstvu ( a u istoj zgradi mogu biti svi rođaci, braće , sestre , djedovi, bake ). Tako je i s obiteljskim kućama u kojima ima recimo 3 obitelji (baka i djed su jedna, te brat i sestra svako opet sa svojim obiteljima su druga i treća obitelj ). Svi su na istom kućnom broju a opet svako domaćinstvo za sebe plaća svoje režije ( plin, struja, voda, smeće )...mada neke od tih režija kao i u stambenim zgradama dijele poi članu kućanstva.

Tako da nema veze koliko ljudi živi na kućnom broju nego u domaćinstvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ukoliko očekuješ povrat cijelog iznosa vrijednosti udžbenika (neki kažu još 20%+). No, ako zaokružiš opciju (na njihovim obrascima) da tražiš povrat sredstava za kupljene udžbenike bez dostavljenog računa, onda ti ispalaćuju "samo" 50% vrijednosti udžbenika.

 

A bogami neki kažu da niti uz predočen račun neće platiti radne bilježnice, dok ne počmu prve novce isplaćivati izgleda ništa ne znamo !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A bogami neki kažu da niti uz predočen račun neće platiti radne bilježnice, dok ne počmu prve novce isplaćivati izgleda ništa ne znamo !

 

Pozdrav!Bio prije 10-ak dana preuzeti obrasce u uredu državne uprave i rečeno mi je da će isplata biti onolika koliko je iznos na računu.Kod mog gimnazijalca iz 5 predmeta su nepromijenjene knjige sa tim da je latinski i engleski za dvije godine učenja.Rekao sam im da te dvije knjige ne kupujem oni su rekli naravno iznos na računu zajedno sa ovjerenim popisom udžbenika i svom ostalom dokumentavijom je mjerodavan.Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uglavnom OPET traže čudo o dokumentacije čak mi se čini kako jedne te iste podatke donosim samo iz različitih ustanova.Cilj je valjda da ljudi odustanu ali to se ne će dogoditi jer ipak je pristojna svotica u pitanju.

Potvrdu od srednje škole ne mogu dobiti do 31.8 tj. 01.09 jer će učenici tek tih datuma biti upisani u iduće razrede što će reći da do tada stvari STOJE.

Lupeži se sjetili u HZMO tražiti presliku osobne pri ishodjenu potvrde o mirovinskim primanjima koju mudrijaši na kiosku unutar zgrade naplaćuju 2 kn, kakvo legalno guljene tupavih Hrvata!!Osobno nisam priložio presliku,pa ne moram baš svagdje biti bedak i ovca za šišanje !! Naravno ima onih koji psuju,bogaraju i laju protiv države umjesto da ostave našu lijepu državu na miru i neka pljuju po nama samima tj, našem društvu,kakvi smo mi to ljudi to je strava!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što sam bio u knjižari naručiti udžbenike za srednju školu reče mi prodavačica kako se knjige očekuju tek krajem kolovoza tako da ne vrijedi žuriti jer potvrde o upisu u razred se isto tek mogu dobiti krajem kolovoza kao i knjige tj. račun od knjiga kojeg valja priložiti uz dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što sam bio u knjižari naručiti udžbenike za srednju školu reče mi prodavačica kako se knjige očekuju tek krajem kolovoza tako da ne vrijedi žuriti jer potvrde o upisu u razred se isto tek mogu dobiti krajem kolovoza kao i knjige tj. račun od knjiga kojeg valja priložiti uz dokumentaciju.

 

Tako je.

Ja sam naručio - platio -kupio knjige preko neta. Isporuka tek 17.08. Tako da prije tog roka ne mogu podnijet zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Informacija za one koji su predali zahtjeve za naknadu udžbenika za djecu na fakultetu, trenutno je odrađeno 30-tak zahtjeva (tj. oni koji su i zaprimljeni iz područnih službi) i poslani su ministru obrazovanja na potpis, te bi te isplate bile krajem 8 mjeseca. Zahtjeve u ministarstvu obrazovanja obrađuje Davor Tot pa ako netko želi točniju informaciju neka ga nazove ili pošalje mail (ne odgovara na mail ali ako pošaljete broj telefona vrlo brzo vas osobno nazove).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje" gorandu " od jučer . Od kuda da nema povrata za radne bilježnice ??? Evo iz Prvilnika novog :Članak 4.

Pod udžbenicima u smislu ovog pravilnika podrazumijevaju se:

– obvezni udžbenici za potrebe redovitog školovanja u osnovnim i srednjim školama prema Konačnoj listi odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstva (u daljnjem tekstu: Konačna lista) iz Kataloga obveznih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava, koje odobrava Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta (u daljnjem tekstu: Ministarstvo)

Kakvo je to onda tumačenje jel nisu radne dopunska nastavna sredstva ??? Molim odgovore koji su ispravni i tko zna .Mislim da sam našao odgovor sam:

Uz udžbenik se mogu koristiti i dopunska nastavna sredstva – nastavna sredstva usklađena s Udžbeničkim standardom koja služe učenicima za lakše praćenje, vježbanje i utvrđivanje te provjeru udžbeničkog gradiva. Dopunskim nastavnim sredstvima smatraju se: radna bilježnica, zbirka zadataka, geografski atlas i povijesni atlas, multimedijska pomagala i sredstva informacijske tehnologije (npr. CD-ROM-ovi i sl.). Eto iz stranica Ministarstva obrazovanja . Namojte pistai napamet i rekla kazala neprovjereno po forumu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje" gorandu " od jučer . Od kuda da nema povrata za radne bilježnice ??? Evo iz Prvilnika novog :Članak 4.

Pod udžbenicima u smislu ovog pravilnika podrazumijevaju se:

– obvezni udžbenici za potrebe redovitog školovanja u osnovnim i srednjim školama prema Konačnoj listi odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstva (u daljnjem tekstu: Konačna lista) iz Kataloga obveznih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava, koje odobrava Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta (u daljnjem tekstu: Ministarstvo)

Kakvo je to onda tumačenje jel nisu radne dopunska nastavna sredstva ??? Molim odgovore koji su ispravni i tko zna .Mislim da sam našao odgovor sam:

Uz udžbenik se mogu koristiti i dopunska nastavna sredstva – nastavna sredstva usklađena s Udžbeničkim standardom koja služe učenicima za lakše praćenje, vježbanje i utvrđivanje te provjeru udžbeničkog gradiva. Dopunskim nastavnim sredstvima smatraju se: radna bilježnica, zbirka zadataka, geografski atlas i povijesni atlas, multimedijska pomagala i sredstva informacijske tehnologije (npr. CD-ROM-ovi i sl.). Eto iz stranica Ministarstva obrazovanja . Namojte pistai napamet i rekla kazala neprovjereno po forumu .

Darac i na tarabi svašta piše pa ga probaj utjerati.A gdje piše da će oni platiti dopunska nastavna sredstva? Gdje si to pročitao o plačanju.:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje" gorandu " od jučer . Od kuda da nema povrata za radne bilježnice ??? Evo iz Prvilnika novog :Članak 4......

. Namojte pistai napamet i rekla kazala neprovjereno po forumu .

pošto je netko prije spomenuo,nije mi bilo teško napisati mail min. školstva u svezi radnih bilježnica,..pa evo odogovora,..pa procjeni dal' je rekla-kazala :)

 

Učenicima koji ostvaruju pravo na besplatne udžbenike ne priznaju se troškovi za pripadajuća dopunska nastavna sredstva jer to nije u skladu s člankom 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine broj: 174/04, 92/05, 2/07, 107/07, 65/09, 137/09, 146/10, 55/11, 140/12, 33/13 i 148/13) – u kojem je navedeno kako slijedi:

 

 

 

„Djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i njihova djeca, djeca umrlih HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata imaju pravo na besplatne obvezatne udžbenike za potrebe redovitoga ili izvanrednog školovanja u osnovnim i srednjim školama te na visokim učilištima ili veleučilištima pod uvjetom da to pravo ne mogu ostvariti po drugim propisima i ako ispunjavaju prihodovni cenzus i druge uvjete predviđene pravilnikom iz stavka 4. ovoga članka“.

 

Sva procedura dogovorena je s Ministarstvom branitelja,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto je netko prije spomenuo,nije mi bilo teško napisati mail min. školstva u svezi radnih bilježnica,..pa evo odogovora,..pa procjeni dal' je rekla-kazala :)

 

Učenicima koji ostvaruju pravo na besplatne udžbenike ne priznaju se troškovi za pripadajuća dopunska nastavna sredstva jer to nije u skladu s člankom 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Narodne novine broj: 174/04, 92/05, 2/07, 107/07, 65/09, 137/09, 146/10, 55/11, 140/12, 33/13 i 148/13) – u kojem je navedeno kako slijedi:

 

 

 

„Djeca smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata i njihova djeca, djeca umrlih HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji iz Domovinskog rata imaju pravo na besplatne obvezatne udžbenike za potrebe redovitoga ili izvanrednog školovanja u osnovnim i srednjim školama te na visokim učilištima ili veleučilištima pod uvjetom da to pravo ne mogu ostvariti po drugim propisima i ako ispunjavaju prihodovni cenzus i druge uvjete predviđene pravilnikom iz stavka 4. ovoga članka“.

 

Sva procedura dogovorena je s Ministarstvom branitelja,

To je to, kao i prošle godine. Meni paše, ja njima račun za knjige oni meni lovu na račun. Pošteno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A joj nama . Pa to bude isto s računom i bez računa iz knjižare .Ako ne priznaju radne i slično , dobićemo u pola od stvarne plaćene cijene . Tj samo za udžbenike .Dosad dobivali po cijeni koštanja . a što sad ???? Ne kužim ja do sada su priznavali radne . a od sada ne . NIje mi baš bistro. Nisam bašto razumio iz prethnodnog komentara . Pa kako nam bude .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A joj nama . Pa to bude isto s računom i bez računa iz knjižare .Ako ne priznaju radne i slično , dobićemo u pola od stvarne plaćene cijene . Tj samo za udžbenike .Dosad dobivali po cijeni koštanja . a što sad ???? Ne kužim ja do sada su priznavali radne . a od sada ne . NIje mi baš bistro. Nisam bašto razumio iz prethnodnog komentara . Pa kako nam bude .

 

Što su i kako priznavali prošle godine , sve je isto . I ove če sve tako biti, nije se ništa mijenjalo po tom pitanju. Jedino se promijenilo to da sada treba račun, a prije nije trebao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A joj nama . Pa to bude isto s računom i bez računa iz knjižare .Ako ne priznaju radne i slično , dobićemo u pola od stvarne plaćene cijene . Tj samo za udžbenike .Dosad dobivali po cijeni koštanja . a što sad ???? Ne kužim ja do sada su priznavali radne . a od sada ne . NIje mi baš bistro. Nisam bašto razumio iz prethnodnog komentara . Pa kako nam bude .

Zar ne razumiješ (budimo sretni dok nam i to nisu oduzeli):moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar ne razumiješ (budimo sretni dok nam i to nisu oduzeli):moli:

Što me ne bi čudilo, ma nabijem ja njih i njihovu milostinju na neku stvar !

Hoću reći kako su nas obespravili i osiromašili, pokrali, bacili na koljena da nam sada daju milostinju a mi bi im se radi toga trebali klanjati do poda i ljubiti u rit.

Sramota, da mi nisu uzeli mojih 20 % danas ne bi imao potrebu za tom njihovom milostinjom.

 

Koja je to politika. A vi im se samo klanjajte , ja neću jer to je sramota što nam čine ljudi čudnih imena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto ja predo u KT u 5 mjesecu po starim obrascima mi zaprimili za STUDENTA , rekli da predam pa kako bude , nisu me više ništa naknadno tražili od papirologije .Još nisam dobio rješenje ali mi sjelo na tekući cca 2.000,00 kn . Iznenađen sam pozitivno .

Bliže se novi izbori pa se sada daje, pripremaju se novi kameni temeljci,režu svečane vrpce itd itd (samo su im kamen spoticanja poplavljena sela-mora se dati puno neplaniranih para)Zato i ja pripremam med.dokumentaciju za obnovu postupka (odležao,obavio psihotest,promjena terapije i pogoršanje)pa ćemo da vidimo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!dobro pročitajte šta piše na stranicama ministarstva obrazovanja,ako su odabrani onda priznaju i radne i zbirke i atlase zato i traže potvrdu o popisu udžbenika od škole.Ne širite dezinformacije.Hvala!

 

 

poštovani ja sam jucer predala u uredu u općini za povrat novaca za udžbenike za dvoje školaraca. za 7 razred je po spisku iz škole i knjižare koji su naravno isti..račun 1600 kn -od toga teta mi je lipo pokazala vraćaju 845 kn ... dakle :) a za 4 razred srednje škole račun je 1280 kn - vraćaju 1250 ... znači tko je tu "lud" meni totalno nelogični al eto ..i da teta mi je objasnila koja zaprima zahtjeve da se pravilnik promjenio i netreba popis iz škole samo potvrdaa da je dite upisano i račun original iz knjiznice naravno iz porezne i mirovinskig potvrde .... eto tako je kod nas

ovo napisane cifre povrata novaca se odnose na predočenje original računa bez računa je ovaj iznos napisan manje 50% :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali je netko uspio što dobiti za studente , predao sam po starom pravilniku još proljetos kada je izašao novi pravilnik rekoše da će me pozvati da nadopunim dokumentaciju po novom pravilniku i evo ga kraj 8 mjeseca još ništa , molim odgovor ako netko ima nekakvih saznanja . Ovo je slučaj iz brodsko-posavske županije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali je netko uspio što dobiti za studente , predao sam po starom pravilniku još proljetos kada je izašao novi pravilnik rekoše da će me pozvati da nadopunim dokumentaciju po novom pravilniku i evo ga kraj 8 mjeseca još ništa , molim odgovor ako netko ima nekakvih saznanja . Ovo je slučaj iz brodsko-posavske županije.

 

Čekaš da oni tebe nazovu ??? Dite dok ne zaplače - nema sise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!dobro pročitajte šta piše na stranicama ministarstva obrazovanja,ako su odabrani onda priznaju i radne i zbirke i atlase zato i traže potvrdu o popisu udžbenika od škole.Ne širite dezinformacije.Hvala!

na postu 119 sam napisao odgovor koji sam dobio od min.školstva,...ako je to dezinformacija,onda u min.školstva neznaju šta rade,.....a sad mi ako možeš (bio bih ti zahvalan) gdje piše na stranicama min. školstva da priznaju sve što je odobreno...ja koliko sam vidio da piše udžbenike koji su na listi...

 

usput,jel itko zna koliko se novca isplaćuje za 4 razred srednje bez računa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovisi koja srednja skola....nisu svi smjerovi isti npr za poljoprivrednu i ekonomsku po spisku knjizare pod obavezni udženici je oko 1300 kn a bez racuna se dobije -5O% znaci oko 650 kn..mada ni oni sami neznaju jos kako će bit do kraja jer ovo je svaakako ludnica

izgleda da nije baš tako:

 

(1) Korisnik, redoviti učenik osnovne škole, koji ne priloži račun iz kojeg je vidljiva kupnja udžbenika, pravo na novčanu naknadu ostvaruje u iznosu od 50% prosječne cijene kompleta obveznih udžbenika prema Konačnoj listi za sve osnovne škole za razred u koji je korisnik upisan.

(2) Korisnik, redoviti učenik srednje škole, koji ne priloži račun iz kojeg je vidljiva kupnja udžbenika, pravo na novčanu naknadu ostvaruje u iznosu od 50% prosječne cijene kompleta obveznih udžbenika prema Konačnoj listi za sve razrede svih srednjih škola.

 

iz ovog proizlazi da za npr.4 srednje svi dobiju isto bez obzira na školu.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani ja sam jucer predala u uredu u općini za povrat novaca za udžbenike za dvoje školaraca. za 7 razred je po spisku iz škole i knjižare koji su naravno isti..račun 1600 kn -od toga teta mi je lipo pokazala vraćaju 845 kn ... dakle :) a za 4 razred srednje škole račun je 1280 kn - vraćaju 1250 ... znači tko je tu "lud" meni totalno nelogični al eto ..i da teta mi je objasnila koja zaprima zahtjeve da se pravilnik promjenio i netreba popis iz škole samo potvrdaa da je dite upisano i račun original iz knjiznice naravno iz porezne i mirovinskig potvrde .... eto tako je kod nas

ovo napisane cifre povrata novaca se odnose na predočenje original računa bez računa je ovaj iznos napisan manje 50% :(

Izgleda da su se pripremili unapred kako če nas prevariti!

I ja sam danas predao račun za 4-osnovno školaraca , te knjige su me koštale 4100 kn a neču dobiti nazad ni 2000 kn kad dobijem rešenja odmah pišem žalbu i po potrebi tužbu.

Evo kako če nas opljačkati na legalan način i na rubu zakona!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali je netko uspio što dobiti za studente , predao sam po starom pravilniku još proljetos kada je izašao novi pravilnik rekoše da će me pozvati da nadopunim dokumentaciju po novom pravilniku i evo ga kraj 8 mjeseca još ništa , molim odgovor ako netko ima nekakvih saznanja . Ovo je slučaj iz brodsko-posavske županije.

 

U tvom slučaju nema nadopune dokumentacije,već se treba okončati po starom pravilniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

izgleda da nije baš tako:

 

(1) Korisnik, redoviti učenik osnovne škole, koji ne priloži račun iz kojeg je vidljiva kupnja udžbenika, pravo na novčanu naknadu ostvaruje u iznosu od 50% prosječne cijene kompleta obveznih udžbenika prema Konačnoj listi za sve osnovne škole za razred u koji je korisnik upisan.

(2) Korisnik, redoviti učenik srednje škole, koji ne priloži račun iz kojeg je vidljiva kupnja udžbenika, pravo na novčanu naknadu ostvaruje u iznosu od 50% prosječne cijene kompleta obveznih udžbenika prema Konačnoj listi za sve razrede svih srednjih škola.

 

iz ovog proizlazi da za npr.4 srednje svi dobiju isto bez obzira na školu.....

 

ah tko će ih znat prije dva miseca teta mi je rekla da će se dobit po original računu i spisku skole a sad je promjenjeno...ja iskreno neznam kako dvoje njih spremit aal kao i mnoge tko nas pita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Informacija za one koji su predali zahtjeve za naknadu udžbenika za djecu na fakultetu, trenutno je odrađeno 30-tak zahtjeva (tj. oni koji su i zaprimljeni iz područnih službi) i poslani su ministru obrazovanja na potpis, te bi te isplate bile krajem 8 mjeseca. Zahtjeve u ministarstvu obrazovanja obrađuje Davor Tot pa ako netko želi točniju informaciju neka ga nazove ili pošalje mail (ne odgovara na mail ali ako pošaljete broj telefona vrlo brzo vas osobno nazove).
Može li broj ili mail od dotičnog gospodina.Riješenje o priznatom pravu stiglo i postalo pravomoćno u 7 mjesecu,a sad je deveti ,a od kuna ni k.... i onda priče o ozbiljnosti vlasti i administracije.Baš su učinkoviti,čudo jedno.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li broj ili mail od dotičnog gospodina.Riješenje o priznatom pravu stiglo i postalo pravomoćno u 7 mjesecu,a sad je deveti ,a od kuna ni k.... i onda priče o ozbiljnosti vlasti i administracije.Baš su učinkoviti,čudo jedno.

 

Evo ti e mail: ministar@mzos.hr

Odgovor je brz, u roku od 2 do 5 dana....barem po mom iskustvu i to baš od g Tota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Udžbenici za srednju školu

 

Vrijeme je (kao što i sami znate) da se krene sa podnošenjem zahtjeva za ostvarivanje prava na naknadu za udžbenike za djecu branitelja-dragovoljaca i HRVI (djecu koja idu u srednju školu).

 

Nemojte zaboraviti prošetati do Ureda državne uprave, sačuvajte račune za udžbenike, a isto tako u tajništvu srednje škole morate tražiti ovjereni spisak škole koju pohađaju, za udžbenike koji sljeduju za razred koji dijete pohađa tako da referent u Uredu drž. uprave može usporediti račun za udžbenike sa spiskom, a ne zaboravite i ishoditi potvrdu o prvom upisu za školsku godinu 2014./2015.

 

U Uredu drž. uprave bi trebali dobiti Zahtjev za priznavanje prava na besplatne udžbenike, Izjavu o korištenju prava na besplatne udžbenike i dokument u koji upisujete podatke o članovima kućanstva i dohotku.

 

Nije naodmet upitati referenta u Uredu drž. uprave da li trebaju još nekakvi dokumenti (iz Porezne uprave, HZMO.............)...

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nije naodmet upitati referenta u Uredu drž. uprave da li trebaju još nekakvi dokumenti (iz Porezne uprave, HZMO......

najzanimljivije od svega je to što se kod nas predaju zahtjevi gdje i prošlih godina u uredima za branitelje....i kažu treba im potvrda o statusu branitelja...ured nema uvida tko je branitelj....ajd to nekako mogu razumijeti jer statuse daju uredi za obranu i mup)...ali ono što ne mogu nikako razumjeti je još zanimljivije traže rješenje o hrvi-u...a kod njih su svi predmeti branitelja koji imaju invalidnost....oni isplaćuju invalidninu itd...da ne povjeruješ.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima! Svake godine do sad sam već u srpnju krenuo s prikupljanjem dokumentacije. Tako sam učinio i ove. Bez problema ja to skupim. Pustimo nelogičnosti...prošetam se ja do sobe po zahtjev da ama branitelj, kopiram rješenje. To je najmanji problem iako ima nelogičnosti. No moj je problem taj što nisam još dobio sve udžbenike pa samim time niti original račun. Naručio i uplatio knjige u NN za 2 razreda SŠ 15.07. misleći što prije riješim prije i sjeda lova...ali "nećeš razbojniče". Nakladnici nisu stigli tiskati sve udžbenike. U mom konkretnom slučaju "PROFIL" je taj koji hebe moje kokoši.

A o nakladnicima se šuti iako je javna tajna da podmićuju nastavnike da uzmu njihov program i prodaju svoje knjige. Banda nakladnička...čast izuzecima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još 22,08,2014.g. dobio sam riješenje o priznavanju naknade za kupovinu udžbenika za studenta , odnosno isplatiti će novce, do danas ništa od novaca. molim ako netko ima nekakva iskustva da se javi zanima me koliko se čeka na isplatu?
Zahtjev podnio u 4 mjesecu ,pozitivno riješenje stiglo početkom sedmog mjeseca,a isplata za studenta bila jučer.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još 22,08,2014.g. dobio sam riješenje o priznavanju naknade za kupovinu udžbenika za studenta , odnosno isplatiti će novce, do danas ništa od novaca. molim ako netko ima nekakva iskustva da se javi zanima me koliko se čeka na isplatu?

 

Student tj. dijete je trebao odmah nakon dobivenog rješenja otići u Ured drž. uprave, i tamo dati pismenu izjavu da se neće žaliti na rješenje o pravu na besplatne udžbenike.

Ovako se to možda malo i "rastegnulo" (iako ne vjerujem da se rastegnulo) pa će lova vjerojatno sjesti na račun ovaj mjesec (provjeri iza 25. ovog mjeseca).

 

Novac sjeda uvijek na račun nakon što rješenje postane pravomoćno i datumom kada ministarstvo isplaćuje svima koji imaju pravomoćno rješenje.

 

Pročitaj cijelo rješenje do kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!stiglo rješenje za 2 srednje gimnazijski program 1277 kn (iako je račun za 300 kn veći) za osnovnu 6 raz 509 kn (nism kupio sve jer se nije mijenjalo) bio u uredu državne uprave i potpisao da se neću žaliti na rješanje pa će lova valjda brzo.Ispričavam se svima jer su bili upravu plaćaju SAMO udžbenike.Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Mrljavca i druge da proba razjasniti ovo iz novog pravilnika :

2. ZNAČENJE POJEDINIH IZRAZA

Članak 4.

Pod udžbenicima u smislu ovog pravilnika podrazumijevaju se:

– obvezni udžbenici za potrebe redovitog školovanja u osnovnim i srednjim školama prema Konačnoj listi odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstva (u daljnjem tekstu: Konačna lista) iz Kataloga obveznih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava, koje odobrava Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta (u daljnjem tekstu: Ministarstvo)

– obvezni udžbenici za potrebe redovitog ili izvanrednog školovanja na visokim učilištima prema nastavnome programu koji utvrđuje visoko učilište.

To sam već bio pitanje stavio prije . I pitanje moje , pa jel ne bi trebalo biti kako i piše u Pravilniku : i pripadajućih nastavnih sredstava gdje su navedene i zbirke i radnje bilježnice . Kako to sad oni tumače samo udžbenike onda su trebali napistati samo UDŽBENICI u novom pravilniku . Pozdrav svima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lista se zove "Konačna lista odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstva".......a iz te liste oni priznaju udžbenike.......s obzirom da su i zbirke i radne bilježnice obavezne.....bilo bi u redu da priznaju sve.....dosad je to bilo manje uočljivo jer su isplačivali novac,pa su ljudi obično kupovali nešto polovnih knjiga,pa su mogli sve platiti.....da to spriječe oni sad daju pola novca jer bitniji su nakladnici i oni što izmišljaju nove knjige gdje promjene tri boje nego branitelji,a još gore "civili" koje isto tako sve moraju platiti......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što si naveo je u redu . Ali bih trebao ne samo ja nego i drugi pravno tumačenje ovog gore što sam izdvojio iz novog Pravilnika što se smatra pod udžbenicima .... . Pa to su oni napisali u novom pravilniku evo ponovo :Članak 4.

Pod udžbenicima u smislu ovog pravilnika podrazumijevaju se:

– obvezni udžbenici za potrebe redovitog školovanja u osnovnim i srednjim školama prema Konačnoj listi odabranih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstva (u daljnjem tekstu: Konačna lista) iz Kataloga obveznih udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava, koje odobrava Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta (u daljnjem tekstu: Ministarstvo)

A koliko vidim na stranicama Minist. obrazovanja u katalogu su i radne bilježnice'' famozne'' se nalaze na tom popisu po meni kao obavezne i trebali bi dobiti i za njih plaćeno . Eto toliko . Molim samo konkretne odgovore radi tumačenja iz Pravilniuka .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam prošli petak dobio rješenje, za 3 djece (osnovna škola) priznali su mi nekih 1100 kn, a obvezni udžbenici su plaćeni oko 2300 kn. Pa sam danas otišao kod gospođe koja radi na tome i podnio pismenu žalbu na rješenje...vidjet ćemo rezultat

 

Da li si priložio račun za kupnju udžbenika. Ako nisi, neće ti priznati veći iznos.

 

Pročitaj čl. 13 i čl. 14 na ovom linku:

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_06_73_1369.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa naravno da sam priložio originalne račune :) Učenicima za srednje škole priznali su otprilike 100% - tni iznos sa priloženih računa, a za osnovnu školu to je cca 50% od plaćenog iznosa. Na to me je odmah i upozorila gospođa koja radi na tome (a ona mi je i savjetovala da se žalim na takvo rješenje, budući da nema uporište u Zakonu) :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Učenici srednjih škola (koliko je meni poznato, u mojoj županiji u nekim općinama) su uz račun za knjige morali priložiti i ovjereni popis knjiga za određeni razred koji pohađaju, a koji se može dobiti u tajništvu srednje škole (za osnovnu školu mi nije poznato).

 

Referent u Uredu za obranu je morao usporediti taj popis sa popisom knjiga na računu i tek onda je mogao odraditi predmet.

 

Sve ono što je kupljeno od udžbenika, a nije na tom popisu - ne priznaje se. ;-)

 

E, sada, kako je to kod tebe ispalo za osnovnu školu, nije mi poznato.

 

Napisao si:

Na to me je odmah i upozorila gospođa koja radi na tome......

 

Možda je ta gospođa negdje pogriješila ili onaj tko je radio po tvom predmetu?

 

Što si napisao u žalbi?

 

Uzevši u obzir da si se žalio, mislim da će se isplata naknade u tvom slučaju malo otegnuti (uvažili oni žalbu ili ne).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pril

 

 

ožen je ovjereni popis knjiga za 3. i 4. razred osnovne škole, kao i račun za kupljene knjige. Sve knjige koje su kupljene nalaze se na tom popisu. I nije samo meni tako ispalo za osnovnu školu već ama baš svima, odobreni iznos za udžbenike je cca 50% manji od stvarno plaćenog...dok, istovremeno, sa udžbenicima za srednje škole nema tih problema...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Ja sam prošli petak dobio rješenje, za 3 djece (osnovna škola) priznali su mi nekih 1100 kn, a obvezni udžbenici su plaćeni oko 2300 kn. Pa sam danas otišao kod gospođe koja radi na tome i podnio pismenu žalbu na rješenje...vidjet ćemo rezultat

Danas ( 03.10.14 ) sam bio u uredu državne uprave da se raspitam o zahtjevu vezano za pravo na udžbenike.

 

Kaže meni gospođa koja radi tamo baš po tom pitanju da imam pravo i da se riješenje piše ( zahtjev sam bio predao još 03.09.14 ), da su svi papiri uredu ALI da ću novac dobiti NE po računu, čak NE ni po popisu obveznih knjiga od dotične škole NEGO po pravilniku ministarstva, odnosno tablici - troškovniku za pojedine razrede iz tog pravilnika.

Samo mi nije jasno kako ONI imaju jedan trškovnik-tu tablicu po kojoj gledaju za sve prve razrede isto a svaka škola ne samo u cijeloj RH nego i u samo jednom gradu, svaka škola ima popis knjiga za sebe. Evo u mom gradu ima 5 ili 6 osnovnih škola i svaka ima drugačiji popis knjiga za isti razred.

 

Priložio sam račun kao i prošle godine - sve isto i tražio povrat novca za knjige. Prošle godine sam bio dobio točno onoliko koliko sam knjige i platio ( kupio sam ih preko jednog poznatog Web shopa - upisao razred i školu i tako naručio knjige ).

 

Ove godine, za knjige koje sam zajedno za 1. i 2. razred osnovne škole platio 1200 kn, dobit ću kako je ona meni kazala a prije toga je gledala u tablicu od ministarstva koliko novaca za knjige za 1. a koliko novaca se daje za 2. razred ,povrat od samo 800 kn i to je to !

 

Ja joj kažem, uf dobro su oni to srezali , a ona meni kaže :" DA jesu , srezali su , istina."

 

Kazala je kako će mi rješenje stići za par dana.

 

Ne vrijedi mi se žaliti na rješenje jer je sve po ZAKONU - odnosno pravilniku . A novce neće isplatiti dok traje žalba koja može potrajati. Tako da sam u startu pušiona što se tiče žalbe.

 

Jedino što ću, a to je posalti mail ministru obrazovanja s prijedlogom neka za sljedeću školsku godinu promjene pravilnik na način neka ONI kupe sve knjige i neka knjige djecu čekaju u klupama. Pa da vidim kako će sa 800 kn kupiti sve knjige za 1. i 2. razred OŠ a koje iste knjige koštaju 1200 KN ( radi se o traženju po računu, sa računom, ne bez računa ) ! I to bi trebao dobiti što više takvih mailova , pa neka si razmisli malo, mada sumnjam da će ga peći savjest.

 

Također ću mu predložiti da za ubuduće onda račun za knjige i ne treba jer očito se s njim može samo jedno a to je ........posle WC-a.

Da, još sam morao dati posebnu izjavu o tome tko samnom sve živi na istoj adresi jer su oni a na njihov zahtjev od MUP-a dobili popis svih osoba koje žive na istoj adresi kao i ja. Naime ja živim u kući gdje osim mene i moja 2 sina živi još 6 osoba u druga dva kućanstva. I to su me ispitivali.

 

Ma sve je to samo da oduže isplatu novca. Da je po njihovom djeca ne bi imala knjige sigurno do polugodišta.

 

Znači iz mog iskustva ali i iz iskustva citiranog trapavca, VLADAJUĆI su novim sistemom prava na udžbenike uredno smanjili stvarne račune knjiga za oko 30 % pa i više ( govorim o pravu gdje se trebao priložiti račun za knjige i dobiti puni 100 % iznos a ne samo 50 % od cijene knjiga bez računa ) !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stiglo rješenje za knjige za 1. i 2. razred OŠ i piše ;

ČL. 13 ST 1.

Pravilnika propisano je da korisnik, redoviti učenik OŠ, ostvaruje pravo na besplatne udžbenike u iznosu novčane naknade koji odgovara iznosu na priloženom računu u izvorniku za kupljene udžbenike.

 

ČL. 16 pravilnika propisano je da prosječne cijene kompleta udžbenika za pojedini razred svih OŠ, Misnistarstvo znanosti, obrazovanja i sporta utvrđuje nakon objavljivanja Konačne liste, te isto dostavlja nadležnim prvostupanjskim tijelima.

 

Iznos naknade za udžbenike određen je u iznosu od 380,00 i 395,00 kuna temeljem čl. 16. Pravilnika i obavijesti ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta KLASA : 023-03/14-01/00009, URBROJ: 533-26-14-0003 od dana 23.07.2014.

 

***********************************************************************+

To mi piše u riješenju.

 

E sada, da li se ne kose jedan s drugime čl. 13 i čl. 16. ?

 

U jednome piše da če se dobiti po računu a u drugome da ministarstvo utvrđuje prosječne cijene udžbenika.

 

Ja platio za 1. i 2. razred udžbenike 1.214,00 kn a po ovome rješenju mi isplaćuju samo 775 kn !

 

********************************************************************

 

To je prevelika razlika, skoro pa duplo.

Ma ko ih šiša, žalit ću se na rješenje NA TEMELJU prava koje mi u rješenju piše a to je čl. 13 ( gore citirani ), dok mi se pak u istom rješenju iznos naknade za udžbenike određen po čl. 16 ( gore citiranog ).

 

Znači imam pravo po čl. 13 ali mi je iznos naknade određen po čl 16 ! ???????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo o tome sam i govorio. Priznali su cca 50% sredstava plaćenih za OBVEZNE udžbenike, iako je u zahtjevu priložen popis obveznih udžbenika

kao i originalni račun. Kod udžbenika za srednje škole nije bilo problema, ovo se odnosi na udžbenike za učenike osnovnih škola. Stoga sam se i žalio. Btw. od oko 250 ljudi koji na našem terenu imaju pravo na besplatne udžbenike (po mojim saznanjima) žalili smo se nas 4 (četvorica). Što, prevedeno, znači - ljudima su "došle vile do očiju", lova im očajno treba i zato uzimaju po sistemu "daj što daš", a država tako ostvaruje - na Zakonu NEUTEMELJENE ogromne uštede :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo o tome sam i govorio. Priznali su cca 50% sredstava plaćenih za OBVEZNE udžbenike, iako je u zahtjevu priložen popis obveznih udžbenika

kao i originalni račun. Kod udžbenika za srednje škole nije bilo problema, ovo se odnosi na udžbenike za učenike osnovnih škola. Stoga sam se i žalio. Btw. od oko 250 ljudi koji na našem terenu imaju pravo na besplatne udžbenike (po mojim saznanjima) žalili smo se nas 4 (četvorica). Što, prevedeno, znači - ljudima su "došle vile do očiju", lova im očajno treba i zato uzimaju po sistemu "daj što daš", a država tako ostvaruje - na Zakonu NEUTEMELJENE ogromne uštede :(

I ja sam se isto žalio i žalbu temeljio baš na čl. 13 , odnosno 16. Naime u rješenju mi piše da ostvarujem pravo na naknadu po čl. 13 ali mi je iznos izračunat po čl. 16 i po obavijesti ministrstva , dok čl. 13 prilikom izračuna visine naknade uopće nije uzet u obzir.

 

Pa kad bude žalba i kako riješena vidjet ćemo ali neka znaju da se neću samo tako predati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Sjelela" je ""lovA" za študente............

 

Bolje je i ku*ac u ruci nego ruka u "kur*u".

 

.

S ovim se ne bi složio.

Ako su nam mislili po takvim pravilnicima NE izdavati puni iznos za puni iznos koji smo platili po računu a koji nam po pravilniku isto tako daje i čl. 13 istog pravilnika, onda su mogli lijepo napisati da nemamo pravo na puni iznos s računa i promjeniti ili izbrisati čl. 13 a ne nas praviti MUTAVCIMA i BLENTAVCIMA.

Imamo pravo jer je po pravilniku tako ALI ipak nemamo pravo jer je po obavijesti ovako.

 

Ma daj, nemojte me pravit većim bedakom nego što jesam.

 

Ili je po pravilniku ili nije.....a ne jedno piše a drugo se radi....pa neće moći ove noći , barem ne kod mene i ne bez borbe ( mislim na pravnu - da me netko krivo ne shvati ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za učenika prvog razreda knjige su me koštale 2.150 kuna i za povrat novca predao sam orginal račun. U odjelu branitelja Grada Zagreba izračunali su mi 1.350 kuna i tako je napisano rješenje. Objašnjenje usmeno je da se ne priznaju radne bilježnice (knjige ne možete kupiti bez radnih bilježnica), etika i drugi strani jezik jer je izborni predmet!!! Tko zna što bi tek izračunali da nisam predao račun? Vjerojatno 1/4 nekog imaginarnog iznosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

 

Ma daj, nemojte me pravit većim bedakom nego što jesam.

 

Nitko tebe ne pravi bedakom (iliti, kako ja kažem bedevijom ili tokmakom).

 

Bojim se da ova tvoja žalba neće proći, ali možda će u ministarstvu ipak nešto uraditi ako te žalbe budu (da tako kažem) masovnije.

 

Ali, opet, mislim da neće isplatiti puno veći iznos, ako uopće i uvaže žalbu.

 

:zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

 

 

 

Nitko tebe ne pravi bedakom (iliti, kako ja kažem bedevijom ili tokmakom).

 

Bojim se da ova tvoja žalba neće proći, ali možda će u ministarstvu ipak nešto uraditi ako te žalbe budu (da tako kažem) masovnije.

 

Ali, opet, mislim da neće isplatiti puno veći iznos, ako uopće i uvaže žalbu.

 

:zbunj:

Nisam mislio na tebe Mrljavac, nego na one koji su donjeli isti pravilnik.

Hoće li proći ili neće nema veze ali ne dam se bez borbe !

Trebali su tako i napisati da nemam pravo na toliki iznos s računa i u redu. Bilo bi mi jasno da nemam to i toliko pravo i u redu.

 

A ne napišu da imam pravo po pravilniku čl 13. ali onda mi se iznos određuje po čl. 16 i po obavijesti ! Halo OBAVIJESTI ! Dok se čl. 13 prilikom izračuna uopće nije uzimao u obzir. Čemu onda pravilnik ?

 

Da mi nisu uzeli 1200 kn ( 2 x 10 % ) od mirovine zbog neću reći krize nego njihove nesposobnosti da dovedu proizvodnju u državi u red, danas uopće ne bi imao potrebe za tom milostinjom vezano za knjige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ma daj, nemojte me pravit većim bedakom nego što jesam.

 

Ili je po pravilniku ili nije.....a ne jedno piše a drugo se radi....pa neće moći ove noći , barem ne kod mene i ne bez borbe ( mislim na pravnu - da me netko krivo ne shvati ).

kompa sjetio sam se jednog tvog posta čitajući raspravu :).....(malo da se našalimo)

To je to, kao i prošle godine. Meni paše, ja njima račun za knjige oni meni lovu na račun. Pošteno.

.......baš je pošteno......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kompa sjetio sam se jednog tvog posta čitajući raspravu :).....(malo da se našalimo)

 

.......baš je pošteno......

 

To bi bilo pošteno da su se oni u rješenju pridržavali čl. 13 po kojem su mi isto pravo i dali ali su mi izračun visine odredili po čl. 16 - i po što je još gore obavijesti a ne pravilniku !

 

Prošle godine je bilo točno u kunu po računu, ove godine nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema Pravilniku o dodjeli besplatnih udžbenika (»Narodne novine«, broj 43/05. i 19/10.).

 

"Korisnici koji pohađaju osnovnu školu pravo na besplatne udžbenike ostvaruju u vidu novčane naknade u iznosu prosječne cijene koštanja kompleta obveznih udžbenika za svaki razred pojedinačno.

Korisnici koji pohađaju srednju školu pravo na besplatne udžbenike ostvaruju u vidu novčane naknade u iznosu prosječne cijene koštanja kompleta obveznih udžbenika jedinstvene za sve razrede i sve srednje škole. "

 

a prema novom (ovogodišnjem) Pravilniku o uvjetima, postupku i načinu ostvarivanja prava na besplatne udžbenike vojnih i civilnih invalida rata (Narodne novine broj 73/2014.).

 

"(1) Korisnik, redoviti učenik osnovne škole odnosno redoviti učenik srednje škole, ostvaruje pravo na besplatne udžbenike u iznosu novčane naknade koji odgovara iznosu na priloženom računu u izvorniku za kupljene udžbenike.

(2) Prilikom utvrđivanja iznosa novčane naknade iz stavka 1. ovoga članka, iz priloženog računa, uzimaju se samo iznosi koji se odnose na cijene udžbenika s Konačne liste za razred i odjeljenje škole u koju je korisnik upisan."

 

------------

 

Prošle godine nije trebao račun jer je bila jedinstvena tarifa -prosječna cijena kompleta- i isplaćivali su jedinstveni iznos (u koji su bila uključena i "dopunska nastavna sredstva" - radne bilježnice, zbirke ...)

Inače, i tada je postojao termin "dopunska nastavna sredstva"

 

Ove godine su se dosjetili da "dopunska nastavna sredstva" ne bi trebali platiti već bi mogli platiti samo udžbenike pa eto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ova godina nije kao prošla, a niti prošla školska godina nije bila kao što se očekivalo.

 

Ove godine je sve po drugom sustavu, tj. vruće kestenje (trulo) se prebacilo u drugo ministarstvo, a svi znamo koje i, tko je bio tada ministar, a to ministarstvo sada odobrava sredstva za tzv. besplatne udžbenike - a vidi sada problema sa isplatama plaća za profesore (a kome će odobriti sredstva za isplatu udžbenika - pitaj boga........)

 

Isto tako, "osakatili"-opteretili su ured državne uprave vezano za sakupljanje dokumentacije, a posljedice svih tih marifetluka od strane (moram to napisati) nesposobne vlade su osjetili, pogodite tko - branitelji i njihova djeca.

 

Vlada je u rasulu, kuna pada u odnosu na euro i druge valute, perspektiva nam je jebitačno ubitačna, ..............

 

Tko je preživio ovih zadnjih 5-6 godina, -idućih 5-6 godina je najebo.

 

Ode u sudstvo k vragu, autoceste, kuna "roni prema ostalim valutama", ljudi su sve nervozniji.

 

Novaca se nema, porezi sve veći, plaće sve manje, otkazi se dijele, luke u banani, poplave, poljoprivreda propala, moraš legalizirati vanjski WC-ćenifu ili roštilj jer naša ministrica graditeljstva prijeti rušenjem objekata - nadalje, idiotizam do idiotizma, a djeca nam ne mogu naći posao i strah građana za egzistenciju je veći nego tijekom Domovinskog rata)............

 

Nešto je trulo u državi rvackoj. SDP okrivljuje HDZ i obrnuto.

 

Ljudi su bez posla i nije mi jasno kako do sada nije došlo i do većih socijalnih nemira.

 

;-) Ali imamo precjednika i ministra branitelja. Otkud im onako male plaće za onako naporan posao.

 

Dobar dio ode i od udžbenika i stipendija. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostav,se latinskog citata koji su drugi napisali, u nekom "drugom" -odavno potrošenom vremenu.

 

Nećeš ispasti pametniji (ionako ne kužiš taj termin i kako se koristi i, u koje vrijeme).

 

Našao si nešto na net-u i pokušao, to što si pokušao- lupio bez veze.

 

Napiši "bre" da te ceo svet razume i da to bude, iliti bidne ubavo i razumljivo napisano.

 

Možemo mi i pisati esperanto?

 

Piši tekstove na hrvatskom (možeš i na bilo kojem drugom-srpskom) ako imaš problem sa ijekavicom, ali ćirilica- neće proći.

 

Mi smo hrvati, neki pravoslavci, muslimani (ostale manjine neka se ne uvrijede ali vrijedi i za njih) i molio bih vas da pišete tekstove latinicom pa da se sporazumijevamo.

 

Može i na engleskom, njemačkom, ali ...................provokacije...............neće da može.

 

Vrlo dobro poznajem "engleski i njemački", a skužit ću svaku provokaciju i biti će "kažnjena" baniranjem.

 

Ono što ne razumijem, ne razumijem - ovo je hrvatski pravni portal i molio bih da se tekstovi pišu hrvatskim jezikom-ne mora to biti baš bez greški-grešaka, pogrešaka, ali piši bar da se tekst razumije.

 

Nisam niti ja lektor-kolektor, ali možemo se barem i malo koristiti hrvatskim jezikom.

 

Kažu neki: onaj koji se pokušava koristiti latinskim..........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
platio knjige za 6. razred 1250 kuna,danas dobio rjesenje za povrat novca za besplatne udzbenike 623 kune.racun uz knjige sam prilozio.ovi iz ministarstva nisu normalni.pozdrav svim braniteljima.

 

Znam, tako je i meni bilo za 1. i 2. OŠ , platio zajedno 1214 kn a po rješenju dobio pravo na 775 kn ! Dok je prošle godine , prije izmjena istog pravilnika isplata bila u lipu po računu.

 

Žalio sam se pa sada čekam odgovor.

 

Zanima me samo koliko dugo po zakonu mogu odugovlačiti na odgovor na žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
Predao sam zahtjev za dijete srednjoškolca početkom rujna i još ništa. da li je netko dobio novce za srednjoškolca, a da je predao u 9 mjesecu zahtjev?

 

Polako kolega, vidiš i sam da je počela sezona skijanja. Čekaj malo, polako. Kaj misliš dok bi oni svima na vrijeme isplatili za sve, pa ne bi onda bilo love za skijanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

 

Polako kolega, vidiš i sam da je počela sezona skijanja. Čekaj malo, polako. Kaj misliš dok bi oni svima na vrijeme isplatili za sve, pa ne bi onda bilo love za skijanje.

 

A, što ti misliš, da je ministru bilo lako stati na skije.

 

Vjerojatno je prošao ovako:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZJraFRK2uJY

 

A, našem ministru ne bi nimalo naštetio neki od "letova"u Hanenkamu ili Wengenu.

 

Može i sa Službenim vozilom, ionako mi, hrvatski građani, a posebno braniteljiti plaćamo, a i liječenje, ali nekase malo "razbije", naučit će se "pameti".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam, tako je i meni bilo za 1. i 2. OŠ , platio zajedno 1214 kn a po rješenju dobio pravo na 775 kn ! Dok je prošle godine , prije izmjena istog pravilnika isplata bila u lipu po računu.

 

Žalio sam se pa sada čekam odgovor.

 

Zanima me samo koliko dugo po zakonu mogu odugovlačiti na odgovor na žalbu.

danas sitglo Rješenje ; " Odbija se žalba ".

 

Uglavnom piše da mi se priznaju obavezni udžbenici i samo oni se spominju ali ne i radne bilježnice koje idu uz iste udžbenike jer se radne bilježnice smatraju kao ostala dopunska nastavna sredstva !

 

Rješenje je potpisao ministar znanosti obrazovanja i sporta .

 

E sada , svaki predmet ( obavezni ) po traženjenjima učitelja MORA imati i radne bilježnice uz udžebenike.

 

Zašto učitelji traže radne bilježnice pod obavezno, ako ministar smatra da isto spada pod dopunsko ?

 

Uglavnom, nema priznanja za obavezne radne bilježnice samo udžbenike !

 

Žalio se 04.09. a danas dobio rješenje na žalbu.

 

Moj cilj žalbe je djelomično zadovoljen jer sam sada i " crno na bijelo " s pečatom i potpisom dobio mišljenje nadležnog ministra o radnim bilježnicama.

 

Tako da smo crno na bijelo dobili istu potvrdu o " kresanju , rezanju " istih prava za razliku od prošle godine. Bez obzira koliko ONI to željeli ne priznati, ondosno kako uporno lažu da prava branitelja i njihovih obitelji nisu DIRANA, ovim rješenjem se dokazalo suprotno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija