Jump to content

otpust iz drzavljanstva


miro108

Preporučene objave

Zivim u Njemackoj i hteo bih - kao i mnogi drugi - iz poslovnih razloga uzeti Njemacko drzavljanstvo. Cuo sam da se uz pomoc jednog odjvetnika precedura otpustanja iz hrvatskog drzavljanstva moze znatno obrzrati. Zna li neko odvjetnike u Zagrebu koji su se specijalizirali na taj segment prava?

Hvala, Miro

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni je na pamet palo nešto sasvim drugo vezano uz pitanja ubrzavanja.

 

Što se tiče otpusta iz hrvatskog državljanstva, on ne bi trebao trajati duže od Zakonom o općem upravnom postupku propisanih max 60 dana. Potrebno je u provedbenom postupku pribaviti niz potvrda iz koji se vidi da osoba koja traži otpust ne bi slučajno nešto dugovala Republici Hrvatskoj, recimo, i da li zadovoljava zakonom propisane uvjete. Može to i brže, valjda, slažem se s tim.

 

A što se tiče ulaska u EU, ima tu i više euroskeptika nego što vi mislite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

je napisao:

Meni je na pamet palo nešto sasvim drugo vezano uz pitanja ubrzavanja.

 

Što se tiče otpusta iz hrvatskog državljanstva, on ne bi trebao trajati duže od Zakonom o općem upravnom postupku propisanih max 60 dana. Potrebno je u provedbenom postupku pribaviti niz potvrda iz koji se vidi da osoba koja traži otpust ne bi slučajno nešto dugovala Republici Hrvatskoj, recimo, i da li zadovoljava zakonom propisane uvjete. Može to i brže, valjda, slažem se s tim.

Nije problem odreci se HR drzavljanstva samo sto to i kosta par tisuca eura :-x:-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

nemojte se ljutiti što ću ovo pitati, ali jako sam radoznala. baš me zanima koji su to poslovni razlozi zbog kojih želite da vam se dozvoli otpust iz hrvatskog državljanstva. čula sam svakakve verzije, a prije svega me zanima jeste li služili vojsku u rh i koliko godina imate? a drugo zašto pišete ekavicom (službeni jezik ovdje je hrvatski i pišemo na ijekavici). i baš me zanima koji to mnogi drugi traže ispis iz hrvatskog državljantstva? :-?:-?:-?:-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Otpust iz HRVATSKOG drzavljanstva doticna osoba trazi vjerovatno iz razloga sto mnoge drzave svojim ustavom uskracuju mogucnost DVOJNOG DRZAVLJANSTVA (drzave tipa: Austrije, Njemacke, Danske...) i doticnom gospodinu vjerovatno treba otpust/odricanje/ispis iz drzavljanstva Hrvatske, kako bi stekao mogucnost da pribavi drzavljanstvo one zemlje u kojoj trenutno ima prebivaliste/boraviste.

Pored garancije da ce biti primljen u drzavljanstvo te drzave potrebne su jos mnogi doumenti.

 

/ukratko/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija