Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

pizdek11

izvanredni nadzorni zdravstveni pregled

Preporučene objave

Poštovani,

situacija i slijed događaja je ovakav:

- studeni 2010. - utvrđen mi je udio alkohola u organizmu od 1,52 g/kg

- u travnju 2011. - istječe mi valjanos vozačke dozvole te sam se za njeno prodljunjenje morao podvrgnuti zdravnstvenom pregledu, temeljm kojega mi je produžena valjanost v.d.

- rujan 2011. - zaprimam poziv za izvanredni nadzorni zdravstveni pregled, zbog utvrđivanja duševne i tjelesne sposobnosti za upravljanje vozilima, a kao posljedica događaja iz studenog 2010.

Moje pitanje je:

Moram li se ponovno podvrgnuti izvanrednom nadzornom zdravstvenom pregledu, budući sam isti obavio u travnju 2011. godine (nakon počinjenog prekršaja), a valjanost zdravstvenog pregleda je 6. mj?

Postoji li definran vremenski rok nakon kojeg se upućuje vozača na izvanredan liječnički pregled? Je li to 6. mj, 12.mj od počinjene prekrašja, ili je bitno da se isti obavi?

Mogu li očekivati da od strane MUP-a opet budem pozoven na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled?

Hvala unaprijed

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Morate izvršiti taj pregled, postoji i novčana kazna, te nakon njenog plaćanja ili odsluženja zatvorske kazne, obveza opet ostaje.

Predmet ne može zastariti, imamo na tisuće kroničnih alkoholičara koji su se radije odrekli vozačke dozvole nego alkohola, niste valjda jedan od njih?

Podijeli ovu objavu

al niste mi pomogli,

liječnički pregled se mora obaviti, tu nema dvojbe, al samo me zanimalo:

vrijedi li mi liječnički pregled iz travnja 2011.,kojeg sam i tako obavio nakon počinjenog prekršaja?

što da sam jučer obavio liječnički, produžio vozačku. a danas dobio poziv za izvanrednim liječničkim. Jeli moguće da ga moram ponavljat? zar je zaista lijećnički od dan ranije nevažeći?

stvar je smo u nepotrebnom punjenju državnog proračuna, ukoliko je to nepotrebno.

Vama svakako hvala odgovoru...

Podijeli ovu objavu

Malo će ti se napiti krvi pa će tamo vidjeti određene vrijednosti, ukoliko su one u granicama normale neće biti potrebe za pipkanjem. Druga je stvar koja bi te trebala više zabrinjavati, slaganje kockica i kružića po određenom redu.

Podijeli ovu objavu

ma to mi je ok.vec tjedan dana ne pijem nista da ne bi slucajno nesto nasli.a ovo krv,to je ok.hvala na odgovoru.imam 31 a nikad nisam bio na izvanrednom nadzornom.zato me to zabrinjavalo. :smijeh:pa valjda cu i psihotest kao i uvijek proci,samo me to ubija.

Podijeli ovu objavu

evo da kazem svima,sta je bilo posto sam danas bio na pregledu u sarengradskoj ulici.dom zdravlja mup-a.psihijatar,psiholog,očni doktor,audio test,zavrtili su me na stolici.labaratorijski pregled samo krvi, i gama test na jetru,sve sam prosao osim gama testa,moram na djetu,i za 10 dana se opet javit,inace mi nece produzit vozacku.znaci nema cuge,masnoce itd,papaj puru. :-(:place:

Podijeli ovu objavu

evo i izdrzavam.nema suhog mesa.pizze .i finih stvari.samo tjestenina.piletina puretina ,pura,gris.haha,i naravno voce povrce,bez cuge i bez cole ko voli.javim se 14-og da javim prolaz.meni je frka jer radim posao sa c kategorijom i zato moram bit fin :smijeh:

Podijeli ovu objavu

Jel netko zna koliko se tolerira povisenost

GGT tj. Gama testa na zdr.pregledu?

Znam da je normalna gornja granica za muske 55, ali kolko se

tolerira ako je povisen?

Majstortome jesi li prosao?

Daj napisi ako nije problem koliko ti je bio

visok Gama kada su te rusili(odgodili)?

Moze i na private ako ne zelis javno...

Podijeli ovu objavu

wse    0

Poštovani, primio sam riješenje o zabrani upravljanja vozilom i riješenje o izvanrednom liječničkom (alkohol je bio u pitanju). Oba riješenja su napisana isti dan i od iste PP ali na riješenju o zabrani upravljanja da nastupa na snagu od dana primitka obavijesti (što je 7 dana kasnije nego što je riješenje napisano) a na riješenju o izvanrednom liječničkom piše da ga moram obaviti u roku od 15 dana. E sad, od kojeg datuma imam 15 dana? Od dana kojeg je napisano riješenje ili od dana kada sam ga primio?? Također me zanima koliko dugo vrijedi riješenje o liječničkom pregledu? Naime za 4 mj. sam svejedno morao ići na liječnički radi naočala pa me sad zanima hoću li morati ići ponovo za 4 mj. ili će mi vrijedit ovaj izvanredan pregled na koliko mi već daju dugo. Unaprijed hvala na odgovorima.

Podijeli ovu objavu

Molio bih savjet i nekoliko informacija jer se nisam nikad susreo s sličnim problemom a želio bih pomoći prijatelju.

Dakle napuhao je 1,52 promila uz kaznu za prekršaj na koju se nije žalio,dobio poziv da obavi izvanredni zdravstveni pregled.

Nije se javio jer nije imao dosta novca za kaznu i plaćanje pregleda(tako mi je rekao).Došla Policija i uručila mu prekršajni zbog toga što se nije odazvao.

Pitanje da li ima šanse da mu smanje kaznu jer je u lošem financijskom stanju (radi ,ali mu je račun blokiran).

Da li postoji neka potvrda kao dokaz da je račun blokiran.

Kakav je postupak dalje kad plati koliko mu odrede,da li će ga ponovo zvati ili sam mora otići obaviti pregled posudit će novce.

Da li je u prigovoru potrebno-poželjno navesti da će se sljedećem pozivu obavezno odazvati.

Molim savjet ,kad je već uprskao s alkoholom vidim da je shvatio da si je napravio veliku štetu i vjerujem da mu više neće na pamet pasti nešto slično.

Podijeli ovu objavu

Pametno napisati prigovor i zamoliti za smanjenje kazne, pa će mu vjerojatno smanjiti.

Što se tiče ponovnog poziva, neće ga više zvati, vozačka mu je vjerojatno poništena, kao da ju nikad nije imao. To je najgora moguća solucija, ali neka si ode i provjeri.

Podijeli ovu objavu

Pametno napisati prigovor i zamoliti za smanjenje kazne, pa će mu vjerojatno smanjiti.

Što se tiče ponovnog poziva, neće ga više zvati, vozačka mu je vjerojatno poništena, kao da ju nikad nije imao. To je najgora moguća solucija, ali neka si ode i provjeri.

Hvala na odgovoru!

lp

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad