Jump to content

izvanredni nadzorni zdravstveni pregled


pizdek11

Preporučene objave

Poštovani,

situacija i slijed događaja je ovakav:

 

- studeni 2010. - utvrđen mi je udio alkohola u organizmu od 1,52 g/kg

 

- u travnju 2011. - istječe mi valjanos vozačke dozvole te sam se za njeno prodljunjenje morao podvrgnuti zdravnstvenom pregledu, temeljm kojega mi je produžena valjanost v.d.

 

- rujan 2011. - zaprimam poziv za izvanredni nadzorni zdravstveni pregled, zbog utvrđivanja duševne i tjelesne sposobnosti za upravljanje vozilima, a kao posljedica događaja iz studenog 2010.

 

Moje pitanje je:

Moram li se ponovno podvrgnuti izvanrednom nadzornom zdravstvenom pregledu, budući sam isti obavio u travnju 2011. godine (nakon počinjenog prekršaja), a valjanost zdravstvenog pregleda je 6. mj?

 

Postoji li definran vremenski rok nakon kojeg se upućuje vozača na izvanredan liječnički pregled? Je li to 6. mj, 12.mj od počinjene prekrašja, ili je bitno da se isti obavi?

 

Mogu li očekivati da od strane MUP-a opet budem pozoven na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

al niste mi pomogli,

liječnički pregled se mora obaviti, tu nema dvojbe, al samo me zanimalo:

vrijedi li mi liječnički pregled iz travnja 2011.,kojeg sam i tako obavio nakon počinjenog prekršaja?

 

što da sam jučer obavio liječnički, produžio vozačku. a danas dobio poziv za izvanrednim liječničkim. Jeli moguće da ga moram ponavljat? zar je zaista lijećnički od dan ranije nevažeći?

 

 

stvar je smo u nepotrebnom punjenju državnog proračuna, ukoliko je to nepotrebno.

 

Vama svakako hvala odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

evo da kazem svima,sta je bilo posto sam danas bio na pregledu u sarengradskoj ulici.dom zdravlja mup-a.psihijatar,psiholog,očni doktor,audio test,zavrtili su me na stolici.labaratorijski pregled samo krvi, i gama test na jetru,sve sam prosao osim gama testa,moram na djetu,i za 10 dana se opet javit,inace mi nece produzit vozacku.znaci nema cuge,masnoce itd,papaj puru. :-(:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel netko zna koliko se tolerira povisenost

GGT tj. Gama testa na zdr.pregledu?

Znam da je normalna gornja granica za muske 55, ali kolko se

tolerira ako je povisen?

Majstortome jesi li prosao?

Daj napisi ako nije problem koliko ti je bio

visok Gama kada su te rusili(odgodili)?

Moze i na private ako ne zelis javno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani, primio sam riješenje o zabrani upravljanja vozilom i riješenje o izvanrednom liječničkom (alkohol je bio u pitanju). Oba riješenja su napisana isti dan i od iste PP ali na riješenju o zabrani upravljanja da nastupa na snagu od dana primitka obavijesti (što je 7 dana kasnije nego što je riješenje napisano) a na riješenju o izvanrednom liječničkom piše da ga moram obaviti u roku od 15 dana. E sad, od kojeg datuma imam 15 dana? Od dana kojeg je napisano riješenje ili od dana kada sam ga primio?? Također me zanima koliko dugo vrijedi riješenje o liječničkom pregledu? Naime za 4 mj. sam svejedno morao ići na liječnički radi naočala pa me sad zanima hoću li morati ići ponovo za 4 mj. ili će mi vrijedit ovaj izvanredan pregled na koliko mi već daju dugo. Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Molio bih savjet i nekoliko informacija jer se nisam nikad susreo s sličnim problemom a želio bih pomoći prijatelju.

Dakle napuhao je 1,52 promila uz kaznu za prekršaj na koju se nije žalio,dobio poziv da obavi izvanredni zdravstveni pregled.

Nije se javio jer nije imao dosta novca za kaznu i plaćanje pregleda(tako mi je rekao).Došla Policija i uručila mu prekršajni zbog toga što se nije odazvao.

Pitanje da li ima šanse da mu smanje kaznu jer je u lošem financijskom stanju (radi ,ali mu je račun blokiran).

Da li postoji neka potvrda kao dokaz da je račun blokiran.

Kakav je postupak dalje kad plati koliko mu odrede,da li će ga ponovo zvati ili sam mora otići obaviti pregled posudit će novce.

Da li je u prigovoru potrebno-poželjno navesti da će se sljedećem pozivu obavezno odazvati.

Molim savjet ,kad je već uprskao s alkoholom vidim da je shvatio da si je napravio veliku štetu i vjerujem da mu više neće na pamet pasti nešto slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pametno napisati prigovor i zamoliti za smanjenje kazne, pa će mu vjerojatno smanjiti.

 

Što se tiče ponovnog poziva, neće ga više zvati, vozačka mu je vjerojatno poništena, kao da ju nikad nije imao. To je najgora moguća solucija, ali neka si ode i provjeri.

 

Hvala na odgovoru!

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...
Na 15. 11. 2011. at 17:49, Crashman je napisao:

Jel netko zna koliko se tolerira povisenost

GGT tj. Gama testa na zdr.pregledu?

Znam da je normalna gornja granica za muske 55, ali kolko se

tolerira ako je povisen?

Majstortome jesi li prosao?

Daj napisi ako nije problem koliko ti je bio

visok Gama kada su te rusili(odgodili)?

Moze i na private ako ne zelis javno...

Sorry što dižem staru temu, ali i mene zanima odgovor na gore navedena pitanja ako netko zna?

Ili ako je bio na tom izvanrednom liječničkom zbog alkohola. 

Ja također dobio poziv, napuhao oko 1,7 prije 2mjeseca (prvi prekršaj s alkoholom). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaju što tolerirati jer je granica određena.

10-15 dana prije pregleda (ovisno kolika je gama) nema nikakvog alkohola,gaziranih sokova,mineralne ni slatkog a piti min 2x2 dcl sirutke.

Ti ideš jer si napisao preko 1.5 a ako ne cugaš svakodnevno gama bi trebala bit u redu.Odeš kod doktorice i tražiš vađenje krvi i da gleda i gamu kao radi kontrole šećera i kolesterola (brineš se za zdravlje).I onda postupaš dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , sivko je napisao:

Nemaju što tolerirati jer je granica određena.

10-15 dana prije pregleda (ovisno kolika je gama) nema nikakvog alkohola,gaziranih sokova,mineralne ni slatkog a piti min 2x2 dcl sirutke.

Ti ideš jer si napisao preko 1.5 a ako ne cugaš svakodnevno gama bi trebala bit u redu.Odeš kod doktorice i tražiš vađenje krvi i da gleda i gamu kao radi kontrole šećera i kolesterola (brineš se za zdravlje).I onda postupaš dalje.

Samo što bi obiteljsku doktoricu trebao tražiti i povijest bolesti jer valjda i to moram dati doktorima na liječničkom ako sam dobro skužio. 

Ili su oni umreženi pa mogu sami pristupiti povijesti bolesti (tj. zdravstvenom kartonu) ? 

Radim u firmi 6 godina i obavljam liječnički svake 2 godine zbog posla (+ svake 4 godine psihotestove) pa nikad nisam taj zdravstveni karton/povijest bolesti nosio nego samo RA-1 upitnicu, zdravstvenu i osobnu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da javim ako i druge zanima, jer nigdje na forumima nisam našao informacije o tome.
Bio sam danas na tom izvanrednom nadzornom zdravstvenom pregledu i treba sa sobom ponesti taj poziv na izvanredni liječnički i potvrdu od obiteljskog doktora za vozačku dozvolu (da nemate trenutno nekih bolesti i to valjda). Nisam do sad ni jednom produžavao vozačku valjda svaki put treba ta potvrda...
Izvadili mi krv, provjerili vid, izmjerio tlak, odradio psiho testove, pričekao nalaze krvi, bilo sve uredu i dobio uvjerenje da sam sposoban na 5 godina. 
S tim uvjerenjem se ide u policijsku upravu da oni to zabilježe, ja sam usput izradio novu vozačku jer mi ova ističe sljedeće godine pa da ne moram sljedeće godine opet na liječnički. 


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Forumator je napisao:

Nisam do sad ni jednom produžavao vozačku valjda svaki put treba ta potvrda...

Nije to ni sada bilo produžavanje nego izvanredni pregled zbog alkohola.Kod produžavanja/obnove vozačke većini ne treba nikakav pregled, osim profesionalcima i onima koji moraju na pregled zbog ograničenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

pozdrav.

Da podijelim svoju situaciju. 

Zbog izazivanja preometne nesreće šalju me na izvanredni liječnički pregled na kojem bez obzira što sam savršeno zdrav napišu da vozačka može na godinu dana ,pa opet na liječnički. to i ne bi bio problem da teta u policijskoj postaji veli ovako " morate napraviti novu vozačku dozvolu"  jer ste dobili na godinu dana ,a ova mi vrijedi do 2028. I šta onda sljedeće godine moram raditi opet novu kad mi produže na duži period?

i dali to vrijedi za sve kategorije ili samo za onu sa kojom sam skrivio prometnu nesreću ,a to je B-

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na izvanredni sigurno nisi upućen zbog izazivanja prometne nesreće, već najvjerojatnije zato jer si tom prilikom napuhao preko 1,50 promila ili bio pozitivan na droge.

teta u policiji je u pravu, obzirom da su na liječničkom skratili rok važenja, mora se izvaditi nova vozačka i onda nakon godinu dana ponovo kada se bude išlo na novi liječnički.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 2 sati , Forumator je napisao:

Da pitam ovdje ako netko zna. 

Provjerio sam preko ovog linka stanje zabrane https://mup.gov.hr/ostalo-48/kutak-za-vozace/283633 i kad sam provjeravo preko stare vozačke piše da mi zabrana traje do 22.11. I jučer upišem ove brojeve nove vozačke reda radi da provjerim i piše da zabrana traje do 23.11.

Je li to neka greška ili? 

Sad vidim da je i stara vozača na datumu 23.11,  a ja imam screenshot od prije 3 tjedna kako za nju piše 22.11 (prije nego sto sam vadio novu) . Ali dobro nema veze necu propast za jedan dan. 

Zanima me ovo pitanje znaci pise Kategorija nevažeća do: 23.11.2021. 

Je li to znači da 23. smijem početi voziti ili još ne smijem taj 23. pa tek od 24.11 mogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Upućen sam na izvanredni liječnički pregled temeljem prijave moje dr jer sam počeo u vožnji gubiti koncentraciju zbog konzumacije lijekova psihofarmaka koji su mi prepisani ,zašto svi koji su nadležni za obavljanje liječničkog izvanrednog pregleda zahtjevaju dolazak natašte i vađenje krvi kad sam dosada imao ograničenje od 5 g.upravo zbog nalaza i mišljenja psihologinje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kužim i ne ,zato što nisam vadio krv i imao tako opsežan pregled kada sam dobio ograničenje na 5 g.,nisam imao niti jedan prekršaj niti vozio pod utjecajem alkohola a na kraju psihologinja je ta koja odlučuje u mom slučaju ,zato mi nejasno zašto to sve traže

 

Jedno ako tko zna ,dali je moguće da ne idem na izvanredni liječnički i zatražim od pu da mi se vozačka koja je istekla a imala je ograničenje 5 g trajno oduzme 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li će te kazniti za neodlazak na pregled ne zna nitko.Jednostavno odeš na pregled i ako nećeš više vozit kažeš da ti u uvjerenju napišu nesposoban i stvar si riješio.A ako želiš dalje vozit odeš na pregled i opet dobiješ ograničenje.A vađenje krvi (na izvanrednom) je da vide tragove alkohola (gama),droga i lijekova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija