Jump to content

prijevremeno otvaranje zaštićenog računa


tonko7

Preporučene objave

Molim Vas da mi netko odgovri,a pošto mi sigurno predstoji ovršni postupak na primanjima u bliskoj budućnosti, može li se predhodno prije samog formalnog pokretanja postupka ovrhe otvoriti zaštićeni račun za uplatu zaštićenog djela primanja i obavjestiti uplatioca da zaštićeni dio primanja uplaćuje na poseban račun - kako bi se evnt. izbjegla situacija da banka cjelokupno prvo primanje nakon pokretanja postupka ovrhe zajedno sa djelom izuzetim od ovrhe uplati ovrhovoditelju dok ovršenik ne dokaže koliki je zaštićeni dio primanja?

 

Na koji način , uopće, izbjegnuti opisanu situaciju?

 

Zahvaljujem i oprostite opet na davežu! :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije moguće prijevremeno otvaranje zaštićenog računa. Tek kad stigne ovrha u banku onda možeš zatražiti na FINI da ti u toj banci banka otvori zaštićeni dio. Probala ja prošli tjedan.

 

A kad se podmiri ovrha automatski ti se zatvara zaštićeni račun.

Tako su to meni objasnili.I tako kod svake slijedeće ovrhe otvaranje zaštićenog po dobivanju ovrhe i zatvarenja kad se nadmiri dug.

 

Još nisam našla načina kako zaštiti tu prvu plaću ako ti sjedne ovrha. mada je moguće ako si jako brz i u čim ti sjedne ovrha odnosno shvatiš da si blokiram trk na FINU, ispuni zahtjev i onda na banku da prebace sredtstva na zaštićeni dio.

 

Međutim zaštićene uplate pri čemu mislim porodiljne naknade, dječji doplatak i sl. neće ti otići u ovrhu. To ćeš si moći podići odlaskom u banku i isplata na ruke.

 

Pozdrav

denikira

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kad se podmiri ovrha automatski ti se zatvara zaštićeni račun.

Tako su to meni objasnili.I tako kod svake slijedeće ovrhe otvaranje zaštićenog po dobivanju ovrhe i zatvarenja kad se nadmiri dug.

 

Zaštićeni račun ne može se automatski zatvoriti. Moguće ga je zatvoriti samo na pisani zahtjev vlasnika računa, i to predajom takvog zahtjeva u Finu. Dakle, ukoliko ste trenutno podmirili iznos blokade, ali očekujete pristizanje još neke ovrhe u narednom periodu, savjet: ne zatvarajte zaštićeni račun (nitko ga drugi osim Vas ne može zatvoriti) :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija