Jump to content

Maltretiranje bivših obrtnika od strane Porezne uprave


isisak

Preporučene objave

Od 1989. do 2001. godine bio sam obrtnik proizvodne djelatnosti. Zbog nemogućnosti preživljavanja i podmirivanja obveza državi odjavio sam obrt i zaposlio se u bivšu firmu. Zbog ovršnog postupka na plaću od Porezne uprave morao sam podnijeti otkaz. Zaposlio sam se ponovno u drugu firmu, pa su mi i tamo legli na plaću po Općem poreznom zakonu. Morao sam ponovno dati otkaz i sada ne radim. Tražio sam pomoć otvorenim pismom od tijela državne uprave, ali opet je sve završilo na Poreznoj upravi i njihovom naćinu provođenja zakona. Kako riješiti problem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cesto imam osjecaj da su postovi tako neodredjeni i sa vrlo malo detalja da je tesko ili nezahvalno odgovarati na njih. Ocito ste ostali u dugu prema drzavi dok ste imali obrt. Ocito ga niste platili pa je Porezna uprava u ovrsnom postupku sjela na vasu placu radi naplate. I sad mi stvarno nije jasno zasto ste morali dati otkaz??? Platite dug i porez od jednom ili neka vam skidaju administrativnom zabranom sa place dok ne otplatite. Porezna vam ne mozu uzeti citavu placu vec odredjeni omjer. Ne znam sto vam pise u rjesenju o ovrsi ali vjerojatno 1/3 place, osim ako imate obveze uzdrzavanja ali nikada citavu placu. Ne vidim kako cete uzastopnim otkazima pobjeci poreznjacima? Svaki novi poslodavac ce imati vasu poreznu karticu a porezna ce vas voditi kao obveznika a u doba racunalne tehnologije porezna ce vas naci bilo gdje radili ili primili neki oblik naknade.

Problem rjesite kao npr. ja. Svaki mi mjeseca firma uplati cca 40 posto bruta za razlicite poreze i prireze i amen. Nit me tko pita zelim li, niti mogu utjecati kada cu i koliko palatiti, nit imam volju i nacina za evazijom.

Pise u jednoj ispostavi Porezne uprave u Zagrebu na zidu: Porez se placa drzavi koju volite.

Osim toga, obratite se svom referentu u PU, valjda on zna zasto vas "ganjaju".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija