Jump to content

Protupravna naplata zadužnice


Escobar

Preporučene objave

Poštovano društvo!

 

Imam jedan stari problem i još nisam našao rješenje za isto.

 

Naime,2006godine sam imao poslovni odnos sa jednom firmom i na kraju godine po nekakvom obračunu ostao sam im dužan 26.000kn.

 

2007godine u 2 mjesecu zadužnicu su poslali na naplatu na taj iznos i poslali su je u banku i kojoj imam otvoren račun.

 

Nakon par dana dobili su rješenje od iste banke kako su mi računi kod njih blokirani(kunski i devizni),i da zadužnica stoji u redu naplate.

 

Banka je napravila grešku i blokirala ta dva računa koji su imali 0kn na stanju,a treći isto kunski račun sam normalno nastavio koristiti do prije 10dana.

 

Ta firma nikada mi nije spomenila da su mi poslali zaduznicu na naplatu,i mi smo uredno nastavili poslovati.

 

Na kraju 2007godine sam radio nekakve dvije kompenzacije i zatvorio dio duga,tj ostalo je prema mojim i njihovim stanjima 14.000kn.

 

U 2008godini 8mjesec,kompletno je zatvoren dug sa kamatama,i još mi je isplaćena razlika u iznosu od 17.000kn.

 

Nakon toga posao ide dalje,i opet u 2009g je nastao nekakav dug no on nema nikakve veze sa onim prijašnjim.

Tu smo sada zakomplicirali stvar pošto ja imam potraživanja od njih,i oni od mene sa time da su oni sad u stečaju.

 

-no to zadnje nije toliko bitno.

 

 

Na razgovoru danas u firmi partneru potvrdili su mi da je sve plaćeno od prije međutim ucjenjuju me sa plaćanjem duga 2009 da bi oni povukli ZADUZNICU iz 2007 koja je kompletno plaćena.

 

Razlog zasto zaduznica nije povučena je taj da banka nikad nije ni blokirala moj poslovni račun,a isto tako i ta firma nije mene nikad informirala o tome.

 

Sad je dug narastao sam kamatama na preko 40.000kn,i totalno je neutemeljen.

 

 

Pitanje:

 

Što da učinim?

Dali postoji nekakav instrument da blokiram njihovu naplatu?

 

Molim savjet.

 

 

 

btw,jos su mi skinuli xxxkn prije 10dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

trebali bi ste na sudu dati prijedlog za izdavanjem privremene mjere zabrane pljedidbe sredstava po računu, a zatim tužbom zatražiti povrat zadužnice ( u obzir bi dolazilo i izdavanje potvrde da je dug podmiren, ali ne sada kad je zadužnica u banci).

Iznose koji su u međuvremenu skinuti, možete tražiti kao stečeno bez osnove, također u parničnom postupku.

Dug iz 2009. možete zatvoriti prebijanjem tog duga sa svojim potraživanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija