Jump to content

invalidska mirovina???ili???


anonimno

Preporučene objave

Da li je moguće otići u invalidsku mirovinu s 24, s obzirom na dijagnosticiran rak???

ili je moguće postati socijalni slučaj??

Objasnite mi moja prava, jer stvarno nisam upućen.

Vjerovatno sam pred otkazom jer imam ugovor o radu (na određeno), a trenutno sam na bolovanju.

Kakvu praksu imaju s takvima kao ja, centri za socijalnu skrb.?'

Svaka informacija mi je vrlo bitna.

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

ugovor ti nece prestati jer si na bolovanju vec zbog toga jer ce prestati razlozi zbog kojih je ugovor sklopljen, npr. protek roka, povratak zaposlenika ako ga mijenjas, prestanak povecanog opsega posla....

Ako budes na bolovanju i kad se dogodi jedan od navedenih razloga, prijavi se HRV. ZAV. ZA ZDR. OSIGURANJE koji te mogu drzati najdulje mjesec dana od datuma odjave u radnoj knjizici/prestanka radnog odnosa. Ako imas 9 mjeseci radnog staza javi se zavodu za zaposljavanje pa ces par mjeseci imati pravo na novcanu naknadu koju je moguce produljiti ako i tada budes bolestan, u trenutku isteka naknade...naravno ne znam koliko, mislim zbog bolesti god. dana.

Uz zelju da se ne das i ozdravis

nadam se da je odgovor pomogao. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi ostvario pravo na invalidsku mirovinu potrebno je:

1. da ti ovlašteni vještak HZMO-a utvrdi profesionlanu ili opću nesposobnost za rad i

2. da imaš jednu trećinu radnog vijeka pokrivenu sa stažom npr. 24 - 20 = 4 : 3= 1,333; što znači da moraš imati nešto manje od 1 godine i 6 mjeseci staža. Postoji i situacije kad možeš imati i manje staža, jer se ovaj izračun odnosi na srednju stručnu spremu a i prijava na zavodu za zapošljavanje utječe na smanjenje radnog vijeka.

SRETNO!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija