Jump to content

Testiranje za sudove i DO


propast_66

Preporučene objave

  • Odgovora 440
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Femina je napisao:

..nažalost ne može se postat savjetnik bez natječaja.

 

Može, ako si vježbenik u pravosudnom tijelu koji je pravosudni položio s više od 70 bodova, a postoji slobodno savjetničko mjesto u tijelu u kojem je zaposlen te postoji suglasnost Min. pravosuđa da se zaposli savjetnik. Piše u Zakonu o vježbenicima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

miiaa je napisao:

manfredica je napisao:

borneoo je napisao:

pitanje...

ja sam dobio rješenje o rasporedu na radno mjesto na sudu i koliki je vama koeficijent za plaću???

meni je 0.98 s tim da se za svaku godinu uvećava za 0.5%...

 

isto toliki

 

znate li možda koliko je to preračunato u kune? :-))

 

Prije obračuna prireza, bez radnog staža: 3.740,69 Kn. Uz prirez u Zg 3.693,05 Kn. Nije loše za državnu plaću :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

 

Prvo, čestitam svima koji su uspjeli u svom naumu da postanu vježbenici u pravosudnim tjelima.

 

I drugo, molim vas, ukoliko nije problem, da mi kažete iz čega ste se pripremali za ovo testiranje? Samo pozitivni propisi ili i određena literatura?

 

Bio bih Vam jako zahvalan na odgovoru.

 

Redovni student 5. godine prava u Osijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ja se isto pridruzujem pitanju, da li mogu očekivati kakvi natječaji još prije ljeta za sudove ili državna odvjetništva?za mjesto savjetnika...do sada sam bila u privatnom sektoru, tako da netječaje nisam nikad pratila, sad sam kao vanzemaljac...iako znam da nema pravila s objavljivanjem natječaja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Može li mi netko reći kako izgleda testiranje za administrativnog referenta/sudskog zapisničara? Dobila sam poziv za testiranje no nikad prije se nisam prijavljivala i nisam učila ništa iz sudskog poslovnika pa ne znam kakva pitanja očekivati, Ustav mi je manji problem. Je li imaju ponuđeni odgovori ili? Molim vas pomagajte jer za 5 dana je testiranje a nisam bila upučena pa nisam ni spremna ali svejedno vrijedi pokušati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
ima li ikakvih novosti, hoće li biti uskoro kakvog natječaja za vježbenike??

 

Ja sam neki dan zvao ministarstvo pravosuđa te sam ih to pitao....jedna službenica mi je rekla da oni nemaju takvu informaciju prije nego što izađe natječaj i savjetovala mi je da pratim stranice ministarstva i narodne novine....druga službenica na koju su me prespojili mi je rekla kako ona ima informaciju da ove godine najvjerovatnije NEĆE biti natječaja za sudske i državnoodvjetničke vježbenike, a da ga sigurno neće biti u 9. mjesecu....bio sam razočaran pa sam odlučio nakon par dana ponovno nazvati ministarstvo da potvrdim tu informaciju i javila mi se službenica koja mi je rekla da probam nazvati za mjesec i pol nakon ljeta...jer da će tada navodno imati više infomacija pa je moguće i da se do tada donese odluka da će ipak biti natječaj ove godine............eto to su sve informacije koje sam dobio nazvavši ministarstvo pravosuđa....tako da više neznam dal će biti natječaja ove godine ili ne.....mislim da ni oni sami neznaju.........Molim da ukoliko imate više informacija o tome dali će se ove godine održati natječaj, podijelite to sa nama tu na forumu....Hvala!!

uređeno: od dreamer88
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala puno na informacijama! ja sam također zvala i službenica mi je samo odgovorila da nema nikakvih novosti za sada..tako da izgleda da treba čekati 9. mjesec i nadati se da će natječaja ipak biti, premda nisam sigurna kolike su šanse za to. svakako ako tko ima koju novu informaciju neka javi! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Kad se prijavljuje na taj natječaj prijavu sastavljamo sami ili postoji neki obrazac? To je u biti isto što i molba za posao?

 

nema obrasca, obična prijava u kojoj treba priložiti sve što se traži. zar je raspisan natječaj da pitaš? prošle godine je bio raspisan u ovo vrijeme...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
Molim brzo pitanja za administrativnog upisničara u ODO! Koma koliko toga treba nabubati mislim da pola zaposlenika niti to ne zna. Frka mi je jer sam se već pogubila kaj je bitno, a kaj nije.

 

ola ja sam bio...dakle ustav standardno dioba vlasti, tko može glasati u hrv s koliko godina, zakon o ODO tko imenuje glavnog drž odvjetnika (zakon si pročitaj onako bitne stavke, a poslovnik baziraj se samo na poslove upisničara, nemaš kaj god se previše živcirati neće ti biti neki detalji, samo konkretno da vidi da si pogledala, di imaš testiranje. ee da meni je bio što se nalazi u pečatu i ne znam šta joj kad se sjetim javim.

 

Di imaš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Valjda u ODO Koprivnica no nikak da objave datum testiranja već je prošlo skoro mjesec i pol. Kidaju mi živce obično to testiranje bude za 10-15 dana kaj ovi čekaju pojma nemam. Možda je namještaljka. Već sam tako bila na testiranju i bubala onda ponište natječaj i objave stručno osposobljavanje natječaj. Koma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija